Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najkorisnije Symbian aplikacije po vašem mišljenju

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Najkorisnije Symbian aplikacije po vašem mišljenju
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)

[ Pregleda: 2246 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Najkorisnije Symbian aplikacije po vašem mišljenju17.09.2008. u 21:35 - pre 190 meseci
E pa ovako, nakon silnih hakovanja, otključavanja fajl sistema i ostalog, zanimaju me tuđa iskustva sa Symbian aplikacijama i da li postoji neka "bez koje ne biste mogli da živite"

Ovo je pokušaj da u moru dostupnih aplikacija identifikujemo one koje zaista vredi instalirati i zbog kojih se isplati investirati u smartphone poput recimo Nokia N ili E serije.

Ja, recimo, nisam neki Symbian freak, ali sam instalirao svoj "fair share" programa na N73 i retko koji je bio nešto specijalno bez čega ne bih mogao da živim. Opera Mini browser i GMail klijent rade i na non-Symbian (Java) platformama, ali recimo da je lepo tokom putovanja slušati muziku, surfovati webom i razgovarati telefonom ili kuckati sms, simultano (multitasking). Što se tiče recimo IM programa, koji se reklamiraju kao "zamena za sms", furaš ga u pozadini i chatuješ sa svojim prijateljima u real-time - teži slučaj. Uglavnom se diskonektuju nakon kraćeg idleovanja, ili u toku kretanja automobilom/autobusom, gube vezu između baznih stanica. Te se i to ispostavilo kao nepouzdan vid komuniciranja.

Što se tiče igrica, još uvek sam u potrazi za nekom koja će me oduševiti na s60v3 platformi. Jednostavno od više desetina igrica koje sam isprobao do sada, samo par njih su mi zadržale pažnju na par dana i to je to. (otvoren sam za predloge Našao sam uputstvo kako da omogućim N-Gage Arena platformu na N73, iako se očekuje i zvanična podrška ovih dana, pa se nadam da će možda neki od n-gage naslova vredeti.




Ne bih da navodimo utilities tipa Task Manager ovaj ili onaj, jer to je sve lepo ali nije neophodno za svakodnevni život. Isto tako GPS aplikacije su dobro poznate tako da ni njih nije potrebno navoditi plus što za GPS nije neophodan Symbian uređaj.

Pitanje je kolika je zaista upotrebna vrednost Symbiana, odnosno koliko je ona iskorišćena postojećim aplikacijama, i koje su to aplikacije koje zaista čine život lepšim?



[mod edit] Uklonjen link iz poruke, koji vodi do sajta sa krekovanim softverom (što je protiv Pravilnika foruma / član 14)


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.09.2008. u 10:53 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.199.*



+21 Profil

icon Re: Najkorisnije Symbian aplikacije po vašem mišljenju18.09.2008. u 09:46 - pre 190 meseci
Postoji već više sličnih tema na ovom istom forumu, tako da pokretanje još jedne iste nije neophodno, savetujem ti da pogledaš postojeće teme u kojima možeš slobodno nastaviti diskusiju vezanu za tematiku iz tvoje poruke:

Software za SYMBIAN telefone - uputstva, saveti i nedoumice

Symbian aplikacije

Besplatne Symbian aplikacije

Napomena:
Voditi računa o članu 14 Pravilnka foruma!!!


 
0

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Najkorisnije Symbian aplikacije po vašem mišljenju
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)

[ Pregleda: 2246 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.