Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25872 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies20.09.2008. u 21:30 - pre 189 meseci
Svasta se ja nacitah na ovih nekoliko strana unazad i moram priznati da imam osjecaj da vecina komentara dolazi od strane inzinjera i marketinskih strucnjaka nego od strane fotografa koji od fotografije zive i koji ce ovaj aparat da kupe (ovim drugima koji se fotografijom bave kao hobijem ce u 99% slucajeva ostati samo da o njemu mastaju,a na kraju krajeva koji ce im q..c on kad mogu za svoje potrebe da kupe 5X jeftinije igracke koje ce im zadovoljiti potrebe)...

Elem ,sto se mene tice Canon EOS 5D Mark II je odlican aparat i kupujem ga cim se pojavi u prodavnicama (bilo gdje na svijetu).
Sto se tice 21mp, meni treba svih 21.
Sto se tice AF i broja tacaka, meni je potrebna samo jedna (1) u 99% slucajeva u ostalim mi treba jos plafon 3 komada :).
Sto se tice popup blica, eeee on mi ne treba ni u kojoj varijanti (oni kojima je ovaj aparat namjenjen nose u torbi barem jos dva externa blica).
Sto se tice videa, mislim da je ovo jos jedna stavka koja je veliki plus (vrlo dobro osmisljen od ljudi u Canonu) mada smatram da je to vise element koji sluzi da se malo opipa trziste i vidi kako disu potencijalni kupci. U buducnosti vjerujem da ce taj video biti vrlo koristan momenat.
Sto se tice cijene, smatram da je vrlo povoljna u odnosu na ono sta ovaj aparat nudi (da budemo iskreni ja bi tu lovu momentalno kesirao i da su uzeli stari 5D i samo dodali 21MP).

Izgleda da su ovi iz CANONa mislili na mene kada su pravili ovaj aparat :)

Zaboravih reci, ja se bavim stock (i studijskom) fotografijom i od iste zivim, hvala Bogu vrlo solidno ;=)


Aj uzdravlje!
 
Odgovor na temu

popacp
Miloš Popović
fakultet :)
Zajecar

Član broj: 19782
Poruke: 616
79.101.169.*

Jabber: popac@elitesecurity.org
Sajt: popac.drugitalas.org


+6 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies20.09.2008. u 23:36 - pre 189 meseci
He, pa u suštini ceo ES forum je jedno veliko cepidlačenje, a to što si sada upravo rekao sve stoji na mestu ko kamen na planini.
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
79.101.178.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies21.09.2008. u 21:56 - pre 189 meseci
Pretpostavljam da ste svi već videli, ali hajde da ipak postavim link - http://blog.vincentlaforet.com...this-blog-and-to-our-industry/

Frejm iz videa smimljenog sa 5D Mk2...



Izgleda da je nekima video itekako bitan! Pogotovu što je Ju Tjub prepun filmića snimljenih sa D90...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.194.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies22.09.2008. u 06:10 - pre 189 meseci
I didn’t notice any shutter lag - but truth be told - I had such little time with the camera that when I was shooting any still pictures - it was in the middle of my shooting a video clip - I wanted to show that both could be done w / the same lens, lighting and position etc. And the “lag” never came into play… The camera does momentarily pause of course when you take a picture - but it takes right back up after the picture taking is done and keeps rolling…

Ovo mi se cini kao odlicna stvar. Snimas nesto u 1080p, a kada pozelis, samo skljocnes fotku, i snimanje se dalje nastavlja momentalno.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
212.200.193.*



+4 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies22.09.2008. u 19:12 - pre 189 meseci
Nek priča ko šta hoće, ali revolucija u DSLR svetu je u toku, ovo je fantastično. Najzad više neće biti potrebni skupi kamkoderi za kristalno čiste snimke.

Ne zaboravite Fuji, ima i on keca u rukavu, gledajte vesti s Fotokine.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies22.09.2008. u 19:42 - pre 189 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Najzad više neće biti potrebni skupi kamkoderi za kristalno čiste snimke.

Ja upravo razmišljam da kupim jedan dobar kamkorder.

Ubedi me da mi on pored ovih noviteta ne treba - i dosta ćeš mi uštedeti :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies22.09.2008. u 20:01 - pre 189 meseci
Ako i zanemarimo moje argumente "protiv" i dalje u igri ostaje jedan ogroman problem, koji će vremenom biti prevaziđen, ali nažalost industrija hardvera diktira tempo na tom polju, pa ćemo se načekati... propisno. Dakle, problem je neviđeno velika kompresija koja je potrebna da procesor izgura sav taj materijal. I, sve dok to postoji, taj materijal će biti lošeg tehničkog kvaliteta. Ako stavimo po strani plitak DOF kome se neki raduju, ukupan tehnički kvalitet će barem nekoliko godina biti baš, baš jadan, naravno u poređenju sa MiniDV kamerama, jer je njihov bitrate daleko najveći, a kompresija nepostojeća.

Ergonomija je još jedan parametar koji će većinu ljudi odbiti od ove ideje, čak ako i zanemarimo problematičan AF (odnosno nepostojeći, kod nekih modela). Zato, mislim da dilema - moderna FullHD MiniDV kamera ili DSLR ne bi trebala da postoji. Onaj kome treba kamera za lak, brz i kvalitetan rad, treba da uzme MiniDV, a ko već ima MiniDV, pa mu treba plitak DOF za neke situacije, on će moći da koristi DSLR, ali uz posedovanje klasične kamere za all-around snimanje.

Meni to i dalje izgleda kao gubljenje vremena, al' nema veze - svako ima pravo na svoje mišljenje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies22.09.2008. u 21:23 - pre 189 meseci
Ko misli da ce ovaj snimak biti "kvalitetan" vrlo se vara. Jos neko vreme (vjerujem duze) ce to biti samo opcija za igranje, daleeeeeeko od neceg sto se moze nazvati profesionalno (sem ako ne osmisle neku varijantu da se fotka 25 slicica u sekundi :) ,tipa RED kamere).
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 08:42 - pre 189 meseci
Kada budeš dobio ovaj 5dII na testiranje, zovi me da donesem svoju malecku kamericu pa da uporedimo rezultate.
Javlja mi se da posle toga nećeš imati dilemu.
Budimo realni, ovo što nude fotoaparati u video području i dalje je dovoljno za kačenje na Yutube što je ogromnoj većini ljudi dovoljno, ali zar želiš jednog dalekog dana u budućnosti da gledaš takve dronjave snimke prvih koraka svog deteta. Da ti kaže: "ćale, pa vi ste stvarno živeli u jadno doba, moja narukvica daje bolji snimak."

Uvek je suština šta se s tim namerava, a Yutube kvalitet i masovnost svega toga traži bolje snimke od onih koje mogu da načine mobilni, posebno u telepodručjima.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 08:54 - pre 189 meseci
Nisam pogledao ni jedan video snimak ni sa 5 D Mark II, a ni sa D 90, nemam želju za tim.

Jer, bez obzira na kvalitetan senzor, put od njega do dobrog video snimka je dug.

Već prva prepreka na tom putu, pouzdan autofokus - kod fotoaparata nije pređena, tako da nema nikakvog smisla upoređivati snimak sa HD kamere i fotoaparata.

 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 09:37 - pre 189 meseci
Jos jedan problem koji ume da nervira je ono talasanje slike kada pomerate brzo kameru u toku snimanja, i da bi imali dobar snimak treba tripod i IS malo pomaze, kazu da je to slucaj kod svih CMOS kamera.
Evo ovde ima dobar primer, gore na stranici je snimak:
http://www.dagbladet.no/kultur/2008/09/21/547601.html
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 10:39 - pre 189 meseci
To je zbog skokovite korekcije blende i to će teško biti rešeno, jer listići na objektivima tako rade. A ako krenu da prave posebne objektive da bi rešili taj problem, onda se postavlja pitanje svrhe svega toga i onda video definitivno počinje da potiskuje primarnu funkciju fotoaparata.

Znači, to neće biti rešeno bez posebnih objektiva.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
77.46.236.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 11:07 - pre 189 meseci
ne znam za canon (verovatno zavisi od objektiva pošto sve ide digitalno), ali na nikonu se blenda kontorliše polugicom koja nema nikakve fizičke skokove... znači teoretski je moguće, još samo da telo ima toliki nivo artikulacije
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 11:50 - pre 189 meseci
Onima koji smatraju da će video sa DSLR-ova biti slabo upotrebljiv, savetujem da ipak pogledaju ovaj primer: http://www.usa.canon.com/dlc/c...tArticleAct&articleID=2086

Mnogo bolje nego što se očekivalo. O DOF-u da ne pričamo.
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 14:04 - pre 189 meseci
^ pa zavisi za sta ce biti slabo upotrebljiv. Za snimanje filmica u cilju razonode i za'ebancije ce biti ekstra upotrebljiv, ali za neke ozbiljne stvari tipa sad cu sa ovim da zaradim nekih para nesto nisam bas siguran. Daleko od toga da nebi volio da je to istina, al mi logika govori da je za te pare nemoguce dobiti i vrhunski fotoaparat i kameru. Na kraju rajeva najjeftinija kamera koja se moze nazvati ozbiljnom (jos uvijek daleko od profi) je vise nego duplo skuplja od ovog aparata.
.

 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 14:42 - pre 189 meseci
^^
Citat:
...taj video mod će oduševiti snimače ovih low budget video spotova, amaterskih filmskih ostvarenja, umjetnika duge kose koji se bave filmskim ili režiserskim poslom...

Nego, jesi li pogledao onaj film dat u linku gore?
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.static.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 14:44 - pre 189 meseci
Citat:
...ali za neke ozbiljne stvari tipa sad cu sa ovim da zaradim nekih para nesto nisam bas siguran.

Za zaradu "nekih para" je potrebno, pre svega, znanje i umeće :-) Ja sam pre nekih tri - četiri godine prodao lokalnim televizijama nekoliko priloga snimljenih HP-ovim kompaktom(!) i NIKO se nije bunio! Pronađite stare video kasete pa uporedite kvalitet današnjeg videa (sa fotoaparata) sa kamerama od pre desetak godina! Canon S5 pravi video koji je u rangu profesionalne opreme od pre jedne decenije! Stereo zvuk, razumno brz fokus, optički zum u toku snimanja, 30 frejmova, VGA rezolucija...

Da se razumemo, niko ne kaže da će DSLR-ovi zameniti kamere! Bitno je samo da prihvatimo činjenicu da će od sada pa ubuduće, verovatno SVI novi (DSLR) fotoaparati imati opciju snimanja videa, sviđalo se to nekome ili ne! Po mom, a i po mišljenju hiljada drugih korisnika od čijih se para, by the way, finansira razvoj Canon-a, Nikona-a i drugih proizvođača, snimanje video zapisa je itekako dobrodošao dodatak! Ko neće, ili ne ume da ga koristi, ne mora :-)

Neko je ovde napisao: "Nisam pogledao ni jedan video snimak ni sa 5 D Mark II, a ni sa D 90, nemam želju za tim." Čemu toliko razočaranje? :-) Ja UVEK imam želju da vidim nešto novo! Pogotovu ako posle treba da dam validan komentar...

Uglavnom, primećujem da ovde više niko ne komentariše IQ ni za D90 ni za 5D MkII...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.static.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 15:18 - pre 189 meseci
Citat:
Nego, jesi li pogledao onaj film dat u linku gore?

S obzirom da je server toliko preopterećen da svaki pokušaj gledanja videa na tom linku iziskuje neverovatno strpljenje, evo i link za isto to ali na Ju Tjubu! Naravno, kvalitet je prilično downgarade-ovan ali mnogo šta se da naslutiti :-)
http://www.youtube.com/watch?v=gDlHfxSmAFE
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 15:37 - pre 189 meseci
Da! Uspeo sam to da vidim u toj rezoluciji malo down-ovanoj k'o što tamo kažu (ne ovo na jutjubu) i deluje brutalno dobro. Što reče jedan drugar umetnik, ovo da vide stariji filmski snimatelji, oblio bi ih hladan znoj. A ako nisu još u penziji, hitno bi upisivali kurseve računara.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 16:36 - pre 189 meseci
Citat:
sledgeh44: Uglavnom, primećujem da ovde više niko ne komentariše IQ ni za D90 ni za 5D MkII...


Možda jer je to besmisleno raditi dok neko to ne proba?

Dokazano je da su net primeri obično đubre, te da ne treba donositi nikakav sud (osim čistog informisanja oko specifikacija) o aparatu, dok ne probamo lično ili barem dok neko od nas ne proba i to prenese ostalima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25872 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.