Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB i Zyxel P330W

[es] :: SOHO Networking :: SBB i Zyxel P330W

[ Pregleda: 3824 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cikiste

Član broj: 19599
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon SBB i Zyxel P330W06.09.2008. u 18:38 - pre 190 meseci
Pozdrav!

Kupio sam Zyxel 330, radi uspostavljanja mreze (1 laptop wireless i 1 utp konakcija za desktop).
ISP je SBB, kabl. modem mi je radio preko UTP kabla sa kompom bez problema. E sada, iz modema u WAN port rutera, unosenje MAC adrese SBB modema u Zyxel. Formiran je LAN, ali nemam izlaz ka vani.

Pokusavao sam da nadjem u ranijim porukama, ali jednsotavno nisam dosao ni do kakve konkretne informacije sta da radim na temu. Molim Vas za pomoc.

Pozdrav,
Ivan
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W06.09.2008. u 19:32 - pre 190 meseci
zasto si unosio MAC adresu modema u ruter?
imam P320W, samo sam utaknuo kablove (iz modema u WAN, kompovi na LAN) i sve je proradilo iz prve
kasniej sam ispodesavao DHCP i prosledjivanje portova zato sto je bio potrebno da bi bilo moguce koristiti odredjene aplikacije bez problema

veoma jednostavan za korsicenje ruter, sa jasnim (u odnosu na neke druge) web interfejsom, i wifi mu se bez frke podesava po potrebi
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W06.09.2008. u 20:12 - pre 190 meseci
Niko ne čita slične teme. :( Da bi ti ruter proradio, moraš da dobiješ novu adresu a to radiš tako što isključiš kablovski modem iz struje, prebaciš kabl iz mrežne u wan rutera pa tek onda uključiš modem. Onda on dovuče novu adresu i radi. Nema potrebe da unosiš MAC adresu modema u ruter a ne znam da li to pravi probleme.
 
Odgovor na temu

cikiste

Član broj: 19599
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W06.09.2008. u 22:33 - pre 190 meseci
Citat:
momsab: zasto si unosio MAC adresu modema u ruter?
imam P320W, samo sam utaknuo kablove (iz modema u WAN, kompovi na LAN) i sve je proradilo iz prve
kasniej sam ispodesavao DHCP i prosledjivanje portova zato sto je bio potrebno da bi bilo moguce koristiti odredjene aplikacije bez problema

veoma jednostavan za korsicenje ruter, sa jasnim (u odnosu na neke druge) web interfejsom, i wifi mu se bez frke podesava po potrebi


Hvala ti na odgovoru momsab!

Sve je proradilo iz prve. Samo, DL, osim preko HTTP-a rade unesto na 30K na 10-20K, promenljivo.
Dok sam bio na ADSL-u, forvardovanje portova je bilo lako uraditi na telekom modemu.

Ovde se malo gubim, moram da priznam. Da li moze pomoc u vezi toga?

Pozdrav,
Ivan.
 
Odgovor na temu

cikiste

Član broj: 19599
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W08.09.2008. u 18:30 - pre 189 meseci
Da sam sebe update-ujem > sve je Ok.

Pozdrav,
Ivan.
 
Odgovor na temu

Excalator
Zeljko Jankovic
Kg underground....

Član broj: 16304
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W19.10.2008. u 18:01 - pre 188 meseci
Ja se izvinjavam, mozda ce ovo nekome liciti na lupanje, ali , prvi mi je put da radim ovako nesto, pa moram da pitam.. Imam isti problem sa istim routerom. Ja sam procitao da treba iskljuciti kablovski modem, prebaciti kabl iz mrezne .. E sad, pitanje je.. Kabl iz mrezne kartice sa kucista treba dovesti u router ili mrezni kabl sa kablovskog modema ? Da li pre upotrebe routera treba podesiti neku LAN konfiguraciju i kako ? Kako posle podesavam DHCP? Znam da udjem u menu za podesavanja, samo mi trebaju parametri... Da li je putem ovog routera moguce napraviti mrezu sa laptop racunarom , tako da mozemo da shareujemo podatke ?

Unapred hvala .
Excalator
 
Odgovor na temu

Excalator
Zeljko Jankovic
Kg underground....

Član broj: 16304
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W19.10.2008. u 18:21 - pre 188 meseci
Da, zaboravio sam da pomenem. Ovako kako sam ja sada prikljucio sve ( mrezni iz sbb modema ide u router, pa odatle iz LAN1 ide kabl u mreznu karticu racunara) laptop pronadje konekciju. Ja kliknem connect, on trazi sifru ( ja sam postavio WPA na routeru ), ja je ukucam, pise da je sve konektovano, ali laptop nece da otvori nijednu stranicu.

Excalator
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W19.10.2008. u 19:05 - pre 188 meseci
uputstvo koje ide uz ruter je solidno :) (vazi za stariji mdoel, sto ne bi i za mladji koji imas) preporucjem da prelistas :)
da li na laptopu koristis fifi ili kabl? nema potrebe nista podesavati posebno u LAN konekciji osim da bude automatski
ako hoces staticne adrese, proseldjivanje portova i slicno prelistaj uputsko i druge teme, psiano je ranije
ruter je veoma dobar da se napravi mreza racunara (4 kompa na kablove + ne znam koliko na WiFi) sa deljenjem foldera

pre godinu dana sam bio "pocetnik" (u smislu da nisam imao potrebe da se bakcem oko pravljenja mreze i deljenjem fodlera) i veoma sam lako napravio mrezu (ne racunajuci probleme ciji ej jedini uzrocnik neka nova mrezna mogucnost u Visti)

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Excalator
Zeljko Jankovic
Kg underground....

Član broj: 16304
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W19.10.2008. u 19:24 - pre 188 meseci
Na laptopu koristim WiFi... Citao sam upustvo, ono skraceno, sve sam uradio prema njemu i - ne radi :).. Imam i ovo drugo ono je oko 150 strana, koje nemam nameru da citam , mada ako bas budem morao, procitacu.. Znaci sledece :

-Ukljucim router u struju
-U router ubacim kabal iz kablovskog modema ( koji je u tom trenutku iskljucen )
-Iz routera sprovedem kabl u mreznu karticu desktop racunara
-Ukljucim kablovski modem
-Sacekam dok se on konektuje

Je l' to sve ? Ako jeste onda ja nemam pojma sta dalje da radim. Skroz sam zbunjen :S
Excalator
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W19.10.2008. u 23:42 - pre 188 meseci
Da li možeš da pristupiš SBB modemu? On je na 192.168.100.1 pa da počnemo odatle. Da li si sada direkt na vezi tj SBB modem ide u mrežnu karticu kompa? Da li možeš da pristupiš ruteru i da na njemu podešavaš ako je nešto potrebno?
 
Odgovor na temu

Excalator
Zeljko Jankovic
Kg underground....

Član broj: 16304
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W20.10.2008. u 14:16 - pre 188 meseci
Sad mi je modem prikacen na router, ne ide direktno u mrezu, ali nije problem, ukljucicu direktno u mreznu.. Mogu da pristupim ruteru :)
Excalator
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB i Zyxel P330W20.10.2008. u 18:03 - pre 188 meseci
Nisam siguran da sam sve shvatio, da li ti sada to radi? Modem na ruter pa u komp i radi ili ne? Šta radi a šta ne radi?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: SBB i Zyxel P330W

[ Pregleda: 3824 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.