Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji paket u SBBu?

[es] :: ISP :: Koji paket u SBBu?

[ Pregleda: 1934 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Koji paket u SBBu?03.09.2008. u 15:16 - pre 189 meseci
Uzimam kablovski net, nemam alternativu zato sto se ADSL ceka 15 radnih dana, nemam poglad ni na sta osim cigan male a dial up mi je definitivno dok....

Fini momci iz SBBa dolaze jos koliko sutra, nacitah se na forumu kuknjavine a znam da i za TV nisu neki ali sta je tu je, uzeci za jedan mesec pa ako se zeznem zeznuo sam se...

E sad treba da se odlucim za paket, naravno flat. Imaju neke dve vrste homeFlatSurf i homeFlat.

E sad ako bi neki korisnik mogao da mi kaze koje su razlike izmedju ova dva vida. Ovaj surf je dosta jeftiniji, to jest ima vece brzine za iste pare. Upload je 1:8 i to je jedina vidljiva zamerka. Oni nista ne pominju za HUB koje su brzine, da li to znaci da uopste nema HUBa na ovim paketima? Da li treba da me brine sto je upload mali, jel to znaci da ce p2p ici sporije? Da li ce biti problema to sto sam zakacio 3 TV na kablovsku i sto se tice signala i sto se tice njih kad dodju?

Hvala na odgovorima i predlozite paket koji mislite da je najbolji! poz
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji paket u SBBu?03.09.2008. u 22:52 - pre 189 meseci
Dobro si primetio da se u surf paketima ne pominje lokal, to je i razlog što su paketi na neki način jeftiniji. Ne hub jer on nije u direktnoj vezi sa paketom nego lokal. Surf paketi su otprilike isti kao ADSL ponuda, imaš samo tu brzinu koju plaćaš, odnos je 1:8, možeš da pristupaš i hubovima ali ti sve ide na osnovni link. Home paketi imaju odnos 1:2 i imaju dodatni lokal pa ako misliš da ga koristiš, onda cena i nije veća.
Konkretno, surf paket 512/64 košta 1390. Home paket 256/128 plus lokal 512/384 košta 1350 (sve je sa PDV-om). Probaj jedan pa drugi, možeš čak i dok traje paket da ga menjaš pa vidi koji ti više odgovara.
Mala UL brzina može da smeta kod p2p programa, naročito ova /64, ja sam samo kratko probao taj paket i sledeći put vratio 256/128, iako lokal uopšte ne koristim, više mi se sviđa 256/128 pošto je kod eMulca to kritičnija stavka nego kod ostalih p2p. Ako nećeš da koristiš p2p, onda uzmi 512/64 pošto onda UL nije bitan.
Ja sam nakačio dva televizora (tj bila je još i TV kartica prikačena) ali to njih uopšte ne interesuje. Ipak, ja sam ranije platio za drugi a i uzeo sam njihove razdelnike da ne bi tu našli razlog za slab signal. Ipak, signal je od početka savršen i mislim da su prošle tri godine bez nekog problema.
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: Koji paket u SBBu?04.09.2008. u 12:13 - pre 189 meseci
Hvala na odgovoru. Uzeo sam 1024/128 surf paket, prosto se plasim tog lokala jer nemam bas mnogo vremena za zezanje s obzirom da su ispitni rokovi u toku :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Koji paket u SBBu?

[ Pregleda: 1934 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.