Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BSoD kako instalisati win ponovo?

[es] :: Windows desktop :: BSoD kako instalisati win ponovo?

[ Pregleda: 2451 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madas
Trebinje

Član broj: 173409
Poruke: 7
91.191.11.*



Profil

icon BSoD kako instalisati win ponovo?03.09.2008. u 12:24 - pre 190 meseci
Pozdrav!
Desava se cudna stvar, vjerovatno u neznanju instalisah Ubuntu, ali se pokazala potreba da se vrati Windows. Prilikom pokusaja vracanja XP nakon uvodnog ekrana Windows setup pojavljuje se greska, probao sam i FDISK i sto sta drugo, ali ne ide,probah da opet instalisem Ubuntu, sve u redu, znaci HDD je u redu, cak i sa drugim HDD-ovima na kojima Ubuntu nije dolazio. To me buni, ima li neko ideju kako da odradim instalaciju. U pitanju je IBM Thinkpad 600E.
 
Odgovor na temu

delevre
Sarajevo

Član broj: 140560
Poruke: 82
*.PPPoE-1024.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?03.09.2008. u 13:10 - pre 190 meseci
Pozdrav.

Jeli mozes da napises koju ti gresku javlja prilikom instalacije windowsa ? - bitna stvar -

p.s.
Imas dosta "boot" cd -ova skojim mozes da uradis "format c" i nakon toga bi uredno zavrsio instalaciju windowsa.

 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.adsl.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?03.09.2008. u 13:34 - pre 190 meseci
Otkucaj fixmbr u Recovery Console pri boot-ovanju
 
Odgovor na temu

madas
Trebinje

Član broj: 173409
Poruke: 7
91.191.11.*



Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?03.09.2008. u 14:51 - pre 190 meseci
delevre i drvlada75 hvala na javljanju. Poruka koju dobijem u trenutku kada treba da počne instalacija XP je:
Citat:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.
A driver has overrun a stack-based buffer. This overrun potentially allow a malicious user to gain control of this machine.
If this is the first time you*ve seen this stop eror screen, restart your computer. If this screen appears again follow these steps:
Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any Windows updates you might need.
If problem continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to ude Safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced startup options, and then select Safe mode.
Technical information:

*** STOP: 0x000000F7 (0x520C1346, 0x520C1346, 0xADF3ECB9, 0x00000000)

Nisam prije ulazio u BIOS ovog kompa, pa pri prvom pogledu mi je neobican, naucio sam da setam po BIOS-u kakvog desktopa, i vidim u ovom upozorenju se pominje Safe mode, pa nije win na disku, a iskreno ni ne znam kako da udjem u recovery console.

Što se formatiranja tiče, probao sam sa nekoliko live programa, ali sve prodje kako valja, i opet se desava ista stvar pri pokretanju instalacije, eto čak sam napravio i bootabilni cd od bootabilne diskete za win98.
 
Odgovor na temu

delevre
Sarajevo

Član broj: 140560
Poruke: 82
*.PPPoE-1024.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?03.09.2008. u 15:25 - pre 190 meseci
Jedino sto te mogu uputit jeste da pogledas u BIOS-u ACPI mode. DISABLE / ENABLE
A posto neznas u BIOS na toj "mashini" skini manual i ako ti nije mrsko procitaj malo.

Postoji mogucnost da ti XP ne voli sada HDD ili jednostavni ga nije prepoznao. Zato sto si prije toga instalirao Linux na njega i sigurno ti je nesto ostalo od njega. Sjecam se da sam imao isti problem, znaci instalirao Linux i kasnije htio da vratim na XP i nije moglo.
Uradio sam slijedece: Ubacio HirensBoot cd 8.1 "nulirao" HDD i zavrtio instalaciju. Sve je proslo bez problema.


Sretno.
 
Odgovor na temu

madas
Trebinje

Član broj: 173409
Poruke: 7
91.191.11.*



Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?03.09.2008. u 22:41 - pre 190 meseci
delevre, evo skidoh u Hiren s Boot cd 9.5 i probah nesto, ali hajde napisi mi sa kojim programom sa tog diska mogu najbolje da rijesim ciscenje diska? Probao sam, kako mu bjese naziv, WD tako nesto, i nakon starta sa diska nema vise nicega, samo kursor, crtica i opet prijavljuje gresku. I sto je zanimljivo, ista greska se pojavljivala i na drugom disku koji sam ubacio, a na njemu nije bilo linuxa ni pod razno.
 
Odgovor na temu

delevre
Sarajevo

Član broj: 140560
Poruke: 82
*.PPPoE-2094.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?04.09.2008. u 11:36 - pre 190 meseci
Izvini ako sam te doveo u tu situaciju da skidas HirensBoot 9.5 sa interneta. A nisi rijesio svoj problem.
Ja cu svakako ostati do kraja stobom u ovom problemu.


Evo ti sad jedan link gdje je problem rijesen. http://www.elitesecurity.org/t...op-instalacijom-winxp-pomozite

Medutim ja sam ti govorio da iskljucis/ukljucis ACPI, ti si rekao da neznas u BIOS -u. Sad ne znam jesi li ista pokusavao da odradis u BIOS -u. Dali u BIOS -u prepoznaje HDD? Sve je moguce kod sukoba hardvera i softvera. Uvjerio sam se u to. Koji XP koristis za instalaciju? Mozda nema drivera u sebi za HDD pa ne moze da ga prepozna, sto automatski znaci da ga ne vidi jer nema gdje da kopira file -ove potrebne za instalaciju? Jeli SP3 ili SP2?

Program koji si koristio kod mene u praksi se pokazao izuzetnim saradnikom, pogotovo za HDD. HDD koji ti posjedujes u tom laptopu osim ako nisi mijenjao je
20 GB IBM/Fujitsu Hard Drive. Nije bitno koji HDD si izabrao, bitno je koji program si koristio sa Hirensa.
Koristit ces ovaj program: Partition Magic Pro 8.05

Tu ces po zelji napraviti i formatirati particije.


Volio bi da se jos neko javi da pokusamo zajednicki rijesiti tvoj problem. Jer s problemima tvoje vrste, sa kojim sam se ja susretao su rijeseni kao na PC -u ili Laptopu. Kod laptopa sam ti naveo slucaj. A kod PC -a sam tkd. naveo slucaj gore ili u ovom postu, samo sto kod tebe nije PC vec laptop nema potrebe da ti spominjema SATA ili IDE kabl koji znaju tkd da prave problem.


SRETNO!
 
Odgovor na temu

madas
Trebinje

Član broj: 173409
Poruke: 7
91.191.11.*



Profil

icon Re: BSoD kako instalisati win ponovo?04.09.2008. u 12:22 - pre 190 meseci
delevre još jednom hvala na javljanju, evo, malo saqm guglao i nadjoh da u bios treba isključiti stavku quickboot, jer ako je uključena onda butuje po nekim već podešenim postavkama, ali nije pomoglo. Lako je moguće da ne prepoznaje disk, jer tako nekako piše u obavještenju koje dobijam kada pokušam da instališem XP a XP SP2 i to baš ovaj je bio instalisan baš ovde, i onda dodje uz njega Ubuntu, pa nakon toga samo Ubuntu, i tu su počele ove zavrzlame. U medjuvremenu sam skinuo uputstva za Thinkpad 600E pa ću da ih prelistam, i da HGirensom pokušam da odradim što si napisao sa Partition Magic Pro 8.05, iznenadio sam se šta sve ima na tom CD-u. Hvala još jednom, pa ću se javiti sa rezultatima, pozdrav!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: BSoD kako instalisati win ponovo?

[ Pregleda: 2451 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.