Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win2k i firewall

[es] :: Security :: Win2k i firewall

[ Pregleda: 2045 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Win2k i firewall29.12.2004. u 11:36 - pre 235 meseci
Potreban mi je neki firewall koji će mi upotpuniti KAV na Windowsu 2000 Professional sa SP4.

Juče sam prvo uradio update na neke pakete iz SP5 (23 security risk paketa) i bez restarta stavio i Tiny Personal Firewall 6 Pro, i nakon restarta me je sačekao BSoD. Pokušao sam u SafeMode da deinstaliram Tiny, ali instaler nije mogao da radi (javlja da nije pravilno registrovan microsoft installer server, ili nešto u tom smislu). Nakon toga mi je palo na pamet da pokušam sa repair install sekvencom. Odradio sam i to, ali se stanje nije promenilo - i dalje se javljao BSoD. Onda sam uradio reinstall.

Danas ponovo pokušam da instaliram Tiny-ja, misleći da je možda krivac neki od onih 23 security risk pečeva, pa sam stavio tinyja bez njih. I posle restarta me je ponovo sačekao BSoD.

Ovog puta sam iz SafeModa pobrisao sve što ima veze sa tinyjem u registry-ju, pobrisao direktorijum iz iz program files, i još neke fajlove koji su se ugnjezdili u system32, common filesa (PFShared) i system32/drivers i nakon restarta win se normalno podigao i sada radi normalno.

Pitanje znači glasi - koji application based _I_ port based firewall da stavim na mašinu? Juče mi se desilo da posle stavljanja SP4 net konekcija (dialup) non-stop šalje pakete na net (send) iako nikakav program nije pokrenut (osim KAV-a). Zato mi je i trebao neki firewall da vidim šta to cepa po netu.

Ima li pomoći a da se ne smaram sa ručnim pravljenjem internog w2k firewall-a?

TIA
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Win2k i firewall08.01.2005. u 09:41 - pre 234 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/59249
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Win2k i firewall

[ Pregleda: 2045 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.