Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje 2 kompjutera na kablovski internet

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje 2 kompjutera na kablovski internet

[ Pregleda: 3925 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vtomic85
Vladimir Tomić
Beograd

Član broj: 33438
Poruke: 69
*.ETF.BG.AC.YU.



+2 Profil

icon Povezivanje 2 kompjutera na kablovski internet02.09.2008. u 20:59 - pre 190 meseci
Imam 2 laptopa i hocu da ih oba zakacim na kablovski modem (provajder SBB). Da li mi je za to potreban ruter, ili ce switch da odradi posao? Drug mi kaze da iz iskustva zna da je switch dovoljan, dok covek iz SBB-a kaze da mi treba ruter. Da li ce to funkcionisati po sistemu plug'n'play, ili je potrebna neka instalacija, konfiguracija...? Ako recimo uplatim protok 1024 Kb/s, da li ce na oba racunara ici po 512, ili mogu da delim kako ja hocu?
Mislim da sam imao jos neko pitanje, ali ne mogu trenutno da se setim... :-)
 
Odgovor na temu

vladica1

Član broj: 176198
Poruke: 6
*.static.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Povezivanje 2 kompjutera na kablovski internet03.09.2008. u 07:33 - pre 190 meseci
Ako si na SBB modem nakacen preko usb a imas slobodni mrezni adapter onda mozes i bez swicha i rutera,tako sto ces da das ip adrese iz istog opsega i da sharingujes konekciju na lap topu koji je direktno na modemu a na drugom ces kao default gateway staviti adresu prvog lap topa,u tom slucaju neces imati podeljenu brzinu vec ce varirati u zavisnosti od koriscenja onog drugog lap topa. A ako ne onda ti je najbolje resenje da kupis neki wireless router i da ih tako nakacis,kazem wireless zbog slobode kretanja i mogucnosti da im dodelis odredjeni kako download tako i upload.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.57.*



+638 Profil

icon Re: Povezivanje 2 kompjutera na kablovski internet07.09.2008. u 18:58 - pre 190 meseci
pa taj modem i jeste router, dovoljan je switch
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje 2 kompjutera na kablovski internet

[ Pregleda: 3925 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.