Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

konfiguracija za video montazu

[es] :: Video produkcija :: konfiguracija za video montazu

[ Pregleda: 4371 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

edinmn

Član broj: 100714
Poruke: 2
79.143.100.*



Profil

icon konfiguracija za video montazu28.08.2008. u 22:55 - pre 189 meseci
molim sve profesionalce u ovom poslu da postave najpozeljniju konfiguraciju
racunara za VIDEO MONTAZU!!
Sve konfiguracije koje se mogu naci na forumu su zastarjele.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu03.09.2008. u 13:13 - pre 189 meseci
Da i ova tema ne bi zastarela mogli bi pisati neke opšte smernice pri kupovini mašine za video obradu.
Procesor je poželjno da bude najbolji koji je trenutno u ponudi na tržištu za desktop računare, naravno u odnosu na raspoloživ novac ali najbrži moguć sa najvećim mogućim L2 kešom.
Matična ploča bi na sebi morala imati neki RAID kontroler samim tim bi bila skupa i kvalitetna.
Tri hard diska SATA2, od čega bi dva bila potpuno identična i vezana u RAID marticu, može i 4 zavisi od vaših potreba a još jedan dodatni disk za sistem.
Moja preporuka je da procesor i čipset budu Intel.
Grafička karta ne mora da bude jaka, dovoljna je neka sa cenom do 100€.
Podrazumeva se vrlo kvalitetno i prostrano kućište sa dobrim hladjenjem.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.artcommunication.co.yu.



+11 Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu03.09.2008. u 22:21 - pre 189 meseci
Procesor nema potrebe da ima dosta keš memorije jer ona ne utiče na brzine pri renderu. Pogledaj testove procesora na netu i primetićeš da procesori sa višom frekvencijom uvek dobijaju one sa više keša u uporednim testovima. Takođe oko hard diskova mislim da to treba ostaviti korisniku da sam odluči prema svojim potrebama, ja bih išao na odvojene diskove (možda i raidove) za sirov i final video.

Moje mišljenje je da je za montažu najbolje uzeti računar sa montažnom karticom (npr. canopus) uz koji bio dobio i software, a računar sastaviti prema njihovim specifikacijama (proizvođača kartice) ili kupiti gotovo rešenje, koje je možda i preskupo. Ali zato znaš da je sve optimizovano i pažljivo sastavljeno da bi radilo kako treba u programu za montažu.

Ako se ipak odlučiš da sam sastavljaš onda uzmi neki quad core (Q 9300) i neki Intel chipset (P45), dosta memorije, i grafičku prema tome da li ćeš dva monitora kačiti na komp. Obrati pažnju da nove ATI kartice mogu da povećaju brzinu renderovanja u Premieru ako instaliraš odrđeni plugin. Nisam probao kako to radi ali sam čitao da radi, u principu pri renderu grafička pomaže procesoru da brže izrenda video, što je super stvar...

P.S. Možda ne bi trebao da pitaš montažere kakav komp da sastaviš jer to što su oni profesionalci u svom poslu ne znači da se razumeju u tehniku Gledajući moje kolege na TV primetio sam da dosta njih ne zna ni da uključi računar
 
Odgovor na temu

StudioIbro
VIZIAPRO
VIZIAPRO

Član broj: 175050
Poruke: 78
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu07.09.2008. u 17:34 - pre 189 meseci

Procesor sa 4 jezgra ja koristim Quad 6600 i ploču Asus P5KC i prezadovoljan sam plus podržava ddr3 za kasnije kada pojeftini.
by Ibro
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
212.200.212.*



Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu12.09.2008. u 23:05 - pre 188 meseci
Pogledajte ovu plocu: http://www.supermicro.com/prod...erboard/Core2Duo/X38/C2SBX.cfm

Iz iskustva preporuka.

Decklink video kartice, nisu lose, ali zavisi kako se uklope sa ostalim kompnentama i softverom.
Nisam nikad radio na Mac-u, kombinaciji sa Finale CUT, ali cuo sam dosta pohvala.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
79.101.14.*



+3 Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu13.09.2008. u 14:57 - pre 188 meseci
Caonpus već godinama preporučuje pre svega supermicro matične ploče za svoje video karte, verovatno nije jedini. To su vrhunske matične ploče i na našim prostorima ih nećete lako naći u prodaji.
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
77.46.181.*



Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu14.09.2008. u 09:52 - pre 188 meseci
Sto se tice Canopusa, svaka pohvala. Stabilna masina u kompinaciji sa SUperMicro plocom, ddr3 i quad procesorom. Radi sa skoro svim fajlovima (avi, mgeg, wmv...) bez problema, za razliku od Premiera u kombinaciji sa DeckLink-om(kada se navuce na timeline vise razlicitih tipova fajlova, puca svaki cas).

Inace, ploca SuperMicro mogu se naci i to na vise mesta u BG, ali ne preko sopova koji prodaju zute racunara. Inace konkretno ploca koju sam naveo u prethodnom postu, moze da se nadje za malo vise od 200e.

Poz.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

bori
zoran raicevic
berane-crna gora

Član broj: 133486
Poruke: 23
77.222.12.*



Profil

icon Re: konfiguracija za video montazu14.09.2008. u 17:21 - pre 188 meseci
Najbrzi procesor za video obradu je Intel Core 2 duo E8600. Quad procesori za video obradu nijesu efikasni ali su mnogo jaki za druge radnje. Upariti ovaj procesor sa odlicnim cipsetom-X48 i brzom memorijom je prava stvar!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: konfiguracija za video montazu

[ Pregleda: 4371 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.