Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hrvatska domovnica

[es] :: Vodič za emigraciju :: hrvatska domovnica

[ Pregleda: 9598 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markorebellious
samostalni umetnik

Član broj: 191984
Poruke: 4
212.200.110.*



Profil

icon hrvatska domovnica28.08.2008. u 14:36 - pre 189 meseci
Da li znate nekog advokata u Srbiji, ili Hrvatskoj, koji moze da zavrsi sve poslove oko dobijanja domovnice za osobe koje su rodjene u Hrvatskoj (bili su "jugosloveni" po nacionalnosti), a trenutno zive u Srbiji.
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
*.dhcp.bluecom.no.

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: hrvatska domovnica28.08.2008. u 21:14 - pre 189 meseci
Sta ceti advokat za dobijanje domovnice ako si rodjen u Hrvatskoj. Ja sam rodjen u Hrvatskoj i nikada nisam ziveo tamo ali sam lepo dobio iz maticnog ureda gde sam rodjen domovnicu. Cak tip koji radi tamo mi je poslao domovnicu sa pogresnim datumom rodjenja pa sam ga zvao da mi posalje ponovo drugu i bez problema i bez nadoknade mi je poslao drugu. Cak mi se izvinjavao sto ne moze da mi je posalje istog dana posto je posta vec otisla tog dana.


You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-3.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: hrvatska domovnica28.08.2008. u 21:22 - pre 189 meseci
A sta je to domovnica?
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: hrvatska domovnica28.08.2008. u 21:52 - pre 189 meseci
Domovnica ili dokaz o hrvatskom drzavljanstvu;
Ovo sto pise "dekibre" mozda se i desilo, oni tamo jedva cekaju
da ih zoves telefonom, salju dokumenta kakva hoces, i blanko,
pa sam popunis, ali ima i drugacijih iskustava.... veoma gorkih
dragi prijatelji.
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
195.1.61.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: hrvatska domovnica29.08.2008. u 09:05 - pre 189 meseci
@smsoft

Slazem se sa tobom da ima razlicitih iskustava. Ovo je bilo moje prvo iskustvo i bilo je ekstremno pozitivno ali sledece je totalno razocaravajuce.

Malo idem offtopic i ovo nije da obeshrabrim markorebellious ali cisto da navedem i licna negativna iskustva iz konzulata
Predao sam jos prosle godine u aprilu za sina da dobije domovnicu posto ima pravo na dvojno drzavljanstvo preko mene i jos uvek je maloletan i naravno nisam dobio, bio sam nedavno u konzulatu da proverim sta se desava i dobio sam sturo objasnjenje da ce poslati ponovo zahtev za resavanje i dobio sam broj telefona na koji se mogu javiti kako nebih morao da dolazim u konzulat ponovo. Naravno telefon nije od velike pomoci i slucaj nije resen ni do dana danasnjeg.



You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

markorebellious
samostalni umetnik

Član broj: 191984
Poruke: 4
212.200.110.*



Profil

icon Re: hrvatska domovnica29.08.2008. u 13:58 - pre 189 meseci
Citat:
dekibre: Sta ceti advokat za dobijanje domovnice ako si rodjen u Hrvatskoj. Ja sam rodjen u Hrvatskoj i nikada nisam ziveo tamo ali sam lepo dobio iz maticnog ureda gde sam rodjen domovnicu. Cak tip koji radi tamo mi je poslao domovnicu sa pogresnim datumom rodjenja pa sam ga zvao da mi posalje ponovo drugu i bez problema i bez nadoknade mi je poslao drugu. Cak mi se izvinjavao sto ne moze da mi je posalje istog dana posto je posta vec otisla tog dana.


U maticnom uredu kazu da domovnica mora da se vadi u konzulatu/ambasadi zemlje u kojoj osoba trenutno ima prebivaliste. Tako su rekli i u konzulatu u BG. Rodni list salju bez problema, ali sto se domovnice tice, to je procedura koja mora da se pokrene u Hrvatskoj. Zato mi se cini da je advokat najbolje resenje.
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: hrvatska domovnica29.08.2008. u 19:21 - pre 189 meseci
Ako ikome uspes da uvalis taj posao, bio on advokat, tetka ili strina
resio si veliki problem i sacuvao zivce.
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
*.dhcp.bluecom.no.

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: hrvatska domovnica29.08.2008. u 22:57 - pre 189 meseci
@markorebellious

Dugujem ti veliko izvinjenje posto sam malo pomesao stvari ali stvarno nenamerno vec je proslo dosta vremena od kada sam se ja bakcao sa hrvatskom putovnicom tako da sam malo zaboravio proceduru.
Ja sam imao problema sa datumom rodjenja u rodnom listu tako da sam zbog rodnog lista zvao maticni ured a ne zbog domovnice moja greska. Ono sto se stvarno dobro secam da sam domovnicu napravio u Hrvatskoj cak mnogo pre nego sto je bila mogucnost dvojnog drzavljanstva da li je kasnije menjana procedura za izdavanje domovnice stvarno ne znam jer sam koristio tu domovnicu za dobijanje putovnice. Nisu mi pravili problema sto domovnica nije "mladja" od sest meseci.
Oprosti zbog nenamerne greske.



[Ovu poruku je menjao dekibre dana 30.08.2008. u 23:36 GMT+1]
You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: hrvatska domovnica

[ Pregleda: 9598 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.