Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica

[es] :: VoIP :: Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica

[ Pregleda: 2914 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eprom2004
Tihomir Penezić
Sisak

Član broj: 103885
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica22.08.2008. u 14:40 - pre 190 meseci
Nadam se da cu znat postavit pitanje i dobiti pozitivan odgovor ako ga ima.

Instaliro sam Elastix 1.2
Na njemu su instalirane dvije PCI kartice jedna je ISDN a druga je Analogni modem.

Spojeno je ovako:.

Analogni modem mi sluzi za ulaz Analogne telefonske linije broj recimo 777777 (FXO)
ISDN kartica sluzi za ISDN telefone znaci radi u NT modu. Na nju je spojen ISDN telefon Extenzija 100.
Na jednom PC_u je soft telefon (Zoiper ) Extenzija 110.

Pozivi:

Kada izvana dolazi poziv na broj 777777 tj na Analogni modem zvoni ISDN telefon 100 jer je tako nariktano.

KAd sa ISDN zovem SIP Softphon 110 radi.

Kada hocu nazvati van preko Analogne kartice sa ISDN telefona opet mi zvoni ISDN telefon i pokazuje da zove sam sebe. E tu mi je problem kako nariktati route ili sta li vec treba da mogu s ISDN telefona preko modem zvat van jer na njega je nakacena analogna linija.

Ako nije jasno pitanje recite sta da vam posaljem pa cu poslat mozda nadjemo rijesenje.


Hvala!



 
Odgovor na temu

miki78ns
Austria

Član broj: 161690
Poruke: 143
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica13.04.2009. u 17:01 - pre 182 meseci
I ja imam taj modem md 3200 i sa njim sam uspeo podesiti odlazne i dolazne pozive i preko fiksne telefonije i preko voipbuster na asterisknow i trixbox ali na elastix neuspevam nista. Prvo sam krenuo sa Elastix 1.5 verzijom, tu cak nisu mogli ni sip useri medjusobno da se zovu pa sam negde procitao da ta verzija ima neki bug pa sam krenuo sa 1.3 tu su mogli da se zovu medjusobno sip useri ali nece odlazni i dolazni pozivi, probao sam sve moguce dial patterns ali nista. Trixbox 2.6.2.2 moze se dodati i hamachi ali ne moze a2billing, dok elastix ima a2billing ali ne moze hamachi. Neverujem da je do dial patterns jer kod dolaznih poziva netreba to namestati a opet nerade.
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.access.telenet.be.



+1 Profil

icon Re: Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica06.05.2009. u 22:36 - pre 182 meseci
A sto ne probate sa PIaF (PBX in a Flash). Sa njim moze sve :) (nisam doduse probao sa tim modemom ali za godinu dana u komercijalnoj i to prilicno frekventoj upotrebi, na 2 servera, nikakva inkomaptibilnost do sada).
Ljudi su kompajlirali sve ono najbolje od drugiih u jedan proizvod. Plus GPL, opensource mnogo entuzijasta ucestvuje u nadgradnji... Par dobrih i korisnih skripti pravljene samo za njega, cak TeleYapper (odlican massmessagnger) radi samo na njemu (mislim).
 
Odgovor na temu

eprom2004
Tihomir Penezić
Sisak

Član broj: 103885
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica07.05.2009. u 11:47 - pre 182 meseci
Evo sa uvim dolje navedenim uputstvomsam uspio da dobijem ulaz analoge linije na tom modemu.
Znaci moze se primit poziv i nazvati sa softsip telefona ili isdn telefona da bi se zvalo sa analognog telefona treba jos jedna kartica i treba na njoj radit preinake jer treba napajanje za telefon koje kartica nema.
U uputstvu se spominje njihova orginalna analogna kartica koja ima ulaz izlaz i ima napajanje za analogni telefon pa je potrebna samo ona dok kad se radi sa clonovima trebaju dvije jedna je ulaz (telefonska linija) druga izlaz (analogni telefon).

Koliko se sjecam u elastixu sam pkrenu opciju da sam trazi hardwer i naso mi je karticu i pokrenuo je moje je bilo da samo poriktam trunkove.
I mislim da sam to naso u ovom uputstvu kako se to radi .
Znaci ja sam clon karticu koristio samo za tel. liniju ne i za telefon mad amislim da nebi bio problem ni to nariktat.
Toliko koliko se sijecam dok sam pokusavao sa analognim telefonima ,ali sam na kraju odusto jer sam uvidio da sa isdn karticama je to puno lakse i bolje zato sto po jednom kablu mozes imat do 8 ISDN telefona dok kod analognog nemas ispis broja i samo jedan telefon.

Ovdje mozete skinuti uputsvo

http://www.x100p.com/support/d...100p-se-installation-guide.pdf
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Modem s Chipom md 3200 i ISDN PCI kartica

[ Pregleda: 2914 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.