Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????

[es] :: PHP :: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????
(Zaključana tema (lock), by flylord)

[ Pregleda: 2889 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjan_kg
srdjan pantelic
kragujevac

Član broj: 158613
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????20.08.2008. u 12:56 - pre 190 meseci
Zanima me da li moze da se sa padajuce liste koja izvlaci spisak postojecih zapisa u nekoj vec postojecoj tabeli, da taj odabrani zapis sa liste insertuje u neku drugu tabelu sa svim ostalim podacima koji su vezani za taj zapis.....

hvala unapred
spantelic
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.static.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????20.08.2008. u 18:37 - pre 190 meseci
naravno da moze. Samo sto tebi verovatno ne treba odgovor tipa: moze ili ne moze.
Bilo bi pozeljno da napises kolko poznajes PHP, da li si sam pokusao ovo da uradis, i ako jesi gde je zapelo.
 
0

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
79.101.230.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????20.08.2008. u 19:18 - pre 190 meseci
ja bih rekao nema šta ne može...

Bitno je samo na koji način želiš ili ti je najpogodnije da nešto uradiš.

Postuj detaljniji opis šta ti treba...
 
0

srdjan_kg
srdjan pantelic
kragujevac

Član broj: 158613
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????20.08.2008. u 20:07 - pre 190 meseci
hm..
pa ovako...
radim neki sajt za nekretnine....
postoji baza sa ponudama nekretnina, koja se puni.... a ja bih teo da na primer od tih svih ponuda, kada ih izlistam preko padajuce liste, i odaberem neku, da insertujem taj isti zapis u novu tabelu koja ce mi biti kao naj naj novija ponuda i to na primer dva tri zapisa, da nebih prekucavao ponovo...

nadam se da sam malo jasniji....
unapreh zahvalan

spantelic
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.94.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????20.08.2008. u 23:09 - pre 190 meseci
I sta ti sad ovde nije jasno kad si sam objasnio sta zelis da radis i nacin na koji ces to da uradis?
Hoces samo da se pohvalis kako znas ili hoces da ti neko to uradi? U svakom slucaju ni jednom ni drugom nije mesto ovde, tako da ako ne budes napisao konkretan i dovoljno jasan problem onda ova tema nema vise smisla.
Kao sto su rekli pre mene (izgleda da nisi bas smatrao za bitne komentare), odgovori na sva pitanja koja su ti postavljena do sada, pa i da imamo neki napredak.
Opet kazem, savrseno jasno objasnjavas sta hoces da uradis, bar te ja razumem, ali ne kontam sta si hteo da pitas na forumu tacno?

 
0

StaX
Stanislav Žirović
Projects and IT department, RCR Banat
Zrenjanin

Član broj: 5866
Poruke: 47
*.static.zrlocal.net.

Sajt: www.alatshop.rs


+1 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????21.08.2008. u 08:18 - pre 190 meseci
A zasto bi za to pravio novu tabelu? Mozes ubaciti kolonu u koju ces unositi datum poslednjeg zapisa ili izmene pa po tome izvlaci poslednje zapise?
Ili koristi ID zapisa.
Bez alata nema ni zanata
WWW.ALATSHOP.RS
 
0

srdjan_kg
srdjan pantelic
kragujevac

Član broj: 158613
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????21.08.2008. u 12:11 - pre 190 meseci
Ja sam se ovde obratio za pomoc, ne trazim da mi neko to uradi, vec da mi makar malo da put kako, pa cu se posle snalaziti kako znam i umem.....

ako je neko raspolozen za pomoc hvala ......
najlakse je kritikovati.....

pozdrav
spantelic
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.94.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????21.08.2008. u 12:50 - pre 190 meseci
Uf, samo mi je zao sto ne shvatas da ti zaista pokusavamo pomoci...
Sta vise, pomazemo ti da nam pomognes da ti pomognemo, steta sto to ne uvidjas. Mislis da ljudi nemaju sta da rade pa uzmu i kritikuju tek tako?
Ne znam samo sta ocekujes da ti ljudi kazu na osnovu opisa tvog problema (ako je to uopste problem ili samo ideja?), nadam se da ti je bar StaX pomogao odgovorom, ali je to toliko zdravorazumsko resenje da mi iskreno ne bi palo napamet da ti nije palo napamet da izlistas poslednja par unosa iz baze.
Iskreno, uopste nisam kontao da ti to i zelis ustvari (a i dalje ne znam da li to zelis?) ali ako je to zaista to, mislim, sta tu treba da se razmislja previse, mogo si to do sad vec da napravis dok si cekao da ti neko odgovori na forumu. Stvarno mi je zao ako ti deluje da ne zelimo da pomognemo vec da samo mudrujemo, veruj mi da nije tako.

Isto si i ovde http://www.elitesecurity.org/t328774-Filtriranje-podatak postavio pitanje koje je ili toliko banalno ili toliko nerazumljivo da ja i dan danas ne znam koja je poenta tvog posta nazalost. Tu ti nisam obrisao temu, ali pocni da razmisljas da je problem mozda u tebi sto ne dobijas ocekivajuce odgovore, a nije problem u celom svetu jer ne zele da ti pomognu


 
0

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????21.08.2008. u 13:30 - pre 190 meseci
Poz, da li si mozda mislio na nesto ovako:

Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>

<form method="get" action="unit12.php">
<?php
  mysql_connect('localhost', 'user', 'password');
  mysql_select_db('joomlatest');
  $query = 'select * from jos_content';
  $result = mysql_query($query);

  echo '<select name="lista">';
  while ($line=mysql_fetch_assoc($result))
  {
    echo '<option>';
    echo $line['title_alias'];
    echo '</option>';
  }
  echo '</select>';
?>
<label>
<input type="submit" name="test" id="test" value="Submit" />
</label>
<form>

<?php
  if ($_GET['lista']) {
    mysql_select_db('test');
    $query = "INSERT INTO `test` (`test`) VALUES ('".$_GET['lista']."')";
    $result = mysql_query($query) or die ('Greska: '.mysql_error());

    echo $_GET['lista'];
  }
?>

</body>
</html>


Promeni samo nazive tabela, joomlatest i test, i naravno, tvoj user / pass za MySQL.

Probaj pa javi, da li je to to, ili ti treba jos nesto ;)
 
0

srdjan_kg
srdjan pantelic
kragujevac

Član broj: 158613
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????21.08.2008. u 15:28 - pre 190 meseci
da upravo je bas to sto sam zamislio...
samo da ga sad prepravim i testiram i ispravim da insertuje sve podatke za odredjeni select a ne samo jedno polje



hvala puno stankons
spantelic
 
0

[es] :: PHP :: Insertovanje zapisa iz padajuce liste????????
(Zaključana tema (lock), by flylord)

[ Pregleda: 2889 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.