Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Labtop za video montazu , da ili ne ?

[es] :: Video produkcija :: Labtop za video montazu , da ili ne ?

[ Pregleda: 2316 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

westorbit
Vladimir
Novi Sad

Član broj: 142371
Poruke: 41
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Labtop za video montazu , da ili ne ?19.08.2008. u 22:37 - pre 190 meseci
Pozdrav .
Kupio sam labtop , kofiguracija sledeca http://h10010.www1.hp.com/wwpc...354-64354-3725196-3753747.html .
Brine me malo brazina hdd-a od samo 5400rpm . Kada sam kupovao mislio sam da se ovakvi diskovi vise ne prave i da standard tj minimum 7200rpm. Zanima me da li je to malo za video montaze u premieru , kapacitet od 250 Gb bi mi manje vise bio dovoljan ali me zanima sta vi mislite o brzini ? Kao i to da li neko ima iskustva sa eksternim hdd- ovima koji se prikljucuju na usb 2 portove kao eventualna alternativa za dodavanje memorije kada standardnih 250 Gb postane malo .
Jos jedno pitanje u vezi sa eksternim hdd-om na usb2 . Kako bi se manifestovalo da se kompresija radi na prikopcani eksterni hdd .
Trudio sam se da pitanje postavim sto razumnije ali ne znam koliko mi je to poslo za rukom :)
Hvala unapred za odgovore .
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Labtop za video montazu , da ili ne ?20.08.2008. u 11:26 - pre 190 meseci
Mislim da ce da radi vrlo fino, probaj pa javi :)
Externi hard disk nije pametno koristiti prilikom kompresije ali je ok varijanta za backup podataka.
 
Odgovor na temu

westorbit
Vladimir
Novi Sad

Član broj: 142371
Poruke: 41
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: Labtop za video montazu , da ili ne ?25.08.2008. u 02:56 - pre 190 meseci
Hvala na odgovoru koji sam prizeljkivao . Ovih dana mi nije kamera pri ruci ali se javljam cim probam .
 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
77.46.206.*



+2 Profil

icon Re: Labtop za video montazu , da ili ne ?31.08.2008. u 06:13 - pre 190 meseci
Bio sam na moru malo duze (45 dana) pa sam tek sada procitao poruku.

Lap topove koristim za montazu vec vise od 5 godina. Tako je moralo biti jer u vreme kupovine nije bilo prostora za stone masine. Kupljene su 4 masine sa pentijumima na 2,4GHz za montazu. To su tada bile najbrze masine na trzistu,kostale su oko 2000€. Odmah su kupljeni eksterni diskovi od 160G sa USB/FireWire (tada 380€)

Isproban je Premijer i Vegas i ispostavilo se da Vegas radi u takvoj konfiguraciji mnogo bolje, a bio je i jeftiniji.

Naknadno sam kupovao eksterne diskove od 250 i 500G. Sada mi se desi da je na jednu masinu vezano i po 3-4 razlicita eksterna diska preko USB haba i sve radi odlicno. Obicno diskove ne vezujem preko FireWire na laptopove, ali kod kuce imam karticu a vise portova pa ih vezujem tako. Nisam primetio neku posebnu razliku u brzini u realnom radu.

2,5" diskovi na 7200 obrtaja su i dalje retki i skupi. Imao sam jednog pre 2-3godine ali je brzo crkao pa sam ga zamenio sa 5400.

Znaci zakljucak je da moze da se radi. Istina lepse je imati dva velika monitora (a i to moze da se uradi ako se na lap top doda eksterni monitor). Drugi problem sa Vegasom je da ne mogu da se koriste komande sa numericke tastature, ali to prihvatis u startu (ne poznajen dovoljno Premijer pa ne znam da li je to problem).
 
Odgovor na temu

westorbit
Vladimir
Novi Sad

Član broj: 142371
Poruke: 41
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: Labtop za video montazu , da ili ne ?02.09.2008. u 23:54 - pre 190 meseci
Pozdrav .
agw.mile hvala na odgovoru . Inace sam vec kupio i eksterni hard ali jos nisam probao capture sa kamere posto keo sto rekoh nemam kameru kod sebe ali cu vec za par dana probati . Sto se tice monitora , svakako imam eksterni monitor od 22" tako da cu i to prikopcati ;).
Jos jednom hvala za odgovor .
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Labtop za video montazu , da ili ne ?

[ Pregleda: 2316 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.