Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Autocad - Kako staviti strelicu na kraju linije?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Autocad - Kako staviti strelicu na kraju linije?

[ Pregleda: 8004 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
79.101.228.*



+17 Profil

icon Autocad - Kako staviti strelicu na kraju linije?18.08.2008. u 17:58 - pre 190 meseci
Juče sam počeo da radim u Autocad-u 2008 i imam jedan problem - treba mi linija sa strelicom na kraju za crtanje vektorskih linija (u matematici/fizici). Probao sam da koristim LEADER ali mi on ne odgovara jer ne mogu da kotiram ugao (zahteva da budu u pitanju linije). Našao sam linetype-ove sa strelicama na liniji ali meni treba samo sa jednom na kraju linije.

Izvinite ako je glupo pitanje, ali sam tražio rešenje više od 2 sata i nisam našao. Hvala unapred na odgovoru
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Autocad - Kako staviti strelicu na kraju linije?19.08.2008. u 13:39 - pre 190 meseci
Pa ako neces da komplikujemo, evo jednog prostog resenja. Umesto sa linijom, radi sa polilinijom. Moci ces da definises uglove i sve sta ti treba.
E sad polilinija ima tu karakteristiku da mozes da joj menjas sirinu i to u hodu. Sto znaci zadas komandu PLINE, odaberes pocetnu tacku, a zatim od opcija odaberesh width, stavis recimo da je pocetna sirina 1, kazes enter, na pitanje kolika je sirina na kraju kazes isto 1 i ENTER. Ne prekidas komandu vec u nastavku na zahtev da definises sledecu tacku, ti opet izaberes opciju Width, kazes da je pocetna sirina recimo 2, a krajnja 0. zadas u nastavku tacku i eto strelice. Moze i preko lispova, blokova, dinamickih blokova... ali ako si tek krenuo da radis, ovo je mislim ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Autocad - Kako staviti strelicu na kraju linije?

[ Pregleda: 8004 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.