Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wap chat-pomoc u vezi hostinga

[es] :: Hosting :: Wap chat-pomoc u vezi hostinga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10350 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 06:38 - pre 190 meseci
Ovako,ja imam wap sajt,chat i forum.Od svega toga,chat mi je najposeceniji,u vecernjim casovima bude 80+ online.Nikad ne potroshim vishe od 20GB protoka mesechno :) Smeshno... Inache,hostujem kod firme winstart.rs vec oko godinu dana.Do sada sam bila zadovoljna,host je zaista brzo radio,mnogo bolje nego shto radi verat,sezampto i josh neki,gde moji prijatelji imaju takodje wap sajtove,chatove,forume.U poslednje dve nedelje hosting je pocheo da puca,jedan dan radi pa jedan dan ne radi.Pre par dana mySQl baza mi je bila totalno unishtena,90% podataka je nestalo. .kako,zashto. . ne znam. . . Wratili su mi backup od stare baze,i sad sve radi kako-tako. . .medjutim dobila sam sledecu poruku od vlasnika hostinga:

Cao,

evo opet sam prepisao bazu....

Na zalost moram te upozoriti:
- tvoje skripte previse opterecuju server (mnogo posetioca ili lose napisane skripte). Ja sam proucavao probleme koje sam imao na serveru.... i dosao do tebe....

Sada sam maximalno optimizovao mysql, ali ukoliko i dalje bude bilo problema moraces da predjes na sopstveni server.... (to kosta). Ili da unesrecis neku drugu hosting kompaniju.

poz.
Pera


:D Ovo mi zvuchi kao malo verovatno,da jedan wap chat sa posetama manjim od 20GB mesechno napravi tako neshto.Da li je to moguce?
E sad sam u velikom problemu,ne znam shta da uradim. . . preshla bih kod nekog drugog hosting provajdera ali ne znam gde?Da imam web sajt bilo bi mi lakshe,ali nema svako dobru podrshku za wap.
Kako komentarishete sve ovo,i shta mi predlazete? Inache,pred kraj ovog meseca istiche mi i domen kod njih,ne znam uopshte da li kod njih da ga produzim ili kod novog hosting provajdera ako se odlucim da predjem...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 08:26 - pre 190 meseci
Ovo jeste moguće, jer sam lično imao iskustva sa jednim sličnim WAP sajtom. Čak mi se čini da svi vi koristite istu krš skriptu koja pravi veliki load na MySQL serveru. Koliko se sjećam radilo se o nekom glupom načinu na koji je ta skripta upisivala nekakve logove u bazu. Ali nisam siguran potpuno. Uglavnom, skripta je bila teški krš.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

r3ct0r

Član broj: 163
Poruke: 390



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 08:48 - pre 190 meseci
U sustini vecina WAP skripti je lose napisana, iz iskustva pretezno su sve bile neke ruske koje su kao sto je navedeno, pravile veliko opterecenje serveru (mysql-u), zato sto su upisivale nepotrebne stvari u tabele i sto nisu zatvarale konekciju, pa su se upiti samo gomilali ...

Preporucio bi ti da promenis skriptu ili ako bas insistiras na toj, da zakupis neki od VPS-ova ako nemas sredstva za dedicated ...
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 09:56 - pre 190 meseci
VPS je mnogo para,obzrom da od wap chata nema prihoda . . .a svaka wap skripta sa 80-100 online pravi problem.Znam da su wap skripte chatova loshe napisane,i to me brine. . .najvishe bih volela kad bih nashla neku slichnu mojoj a da je dobro napisana. . medjutim to se nema gde naci ....... znashi nema reshenja :(
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 09:57 - pre 190 meseci
Samo jedno pitanje,otkud ti znash koju ja skriptu koristim? :) 4Tyler Durden
 
Odgovor na temu

r3ct0r

Član broj: 163
Poruke: 390



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 10:02 - pre 190 meseci
pa realno mislim da nema mnogo opcija skripta koju ti koristis, sto znaci da nije nesto ni mnogo komplikovano napisati je ili prepraviti...
sta mislis o tom resenju?
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 10:33 - pre 190 meseci
Ne prichaj dok ne vidish :) moja skripta ima preko 60 tabela,i preko 100 fajlova :D nije chak ni to problem,bacila bih se ja na posao kad bih znala u chemu je problem i kako da ga reshim :( ali em shto ja sama o svemu vodim rachuna,nebi imao ko da mi pomogne u tom velikom poslu,em shto sam i sama uchila php uporedjujuci skripte,i tako logichki doshla do nekog znanja koje verovatno nije ni 30% u odnosu na ono shto treba o php-u i mySql-u da se zna :( ... a opet,i kada bih nashla nekoga da mi radi za novac tako neshto,to bi bilo sigurno jako skupo jer bi skripta danima trebala da se isprawlja. . .pretpostawljam...
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 11:14 - pre 190 meseci
A evo i najnovijeg e-maila od vlasnika hosta

Caos,

broj pregledanih strana i poseta ti naglo rastao... vidi prilozeni fajl.
Konekcija sa mobilnim telefonom je jako spora, mnogo pokrenutih sesija opterete server.
Da imam ogranicenja na mysql... kako bi smanjio opterecenje.
Ukoliko zaradjujes pare na to sto radis uzmi server.... ukoliko ne zaradjujes.... trazi od mobilnih kompanija da te sponzorisu posto njima pravis pare.... inace batali posao...
Za uporedbu haoswap pravi opterecenje kao oko 200 normalnih sajtova, a kada uvece zakuca kao 1000 normalnih sajtova.
Ludilo je da dozvolim da musterija odlazi....zbog toga.
Ne moras platiti... gledaj kako ces to resiti.... gde god se budes preselila imaces problem... osim ako ne usmes svoj server...
Sto se tice baza ja od zadnjeg puta nista nisam radio (onda sam optimizovao sve databaze... preko 1000 i samo su tvoje pravile problem....)
Osim toga sto je konekcija sa mobilnog i skripte i baza nisu cisto i lepo pisane.... sve to doprinosi do velikog opterecenja....

poz.
Pera

:( ne znam shta da radim :(
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 12:21 - pre 190 meseci
Probaj kod drugog provajdera. Ne vidim da nesto drugo mozes da uradis.

I koliko vidim po tvom sajtu, ista skripta je u pitanju kao ovo sto sam spomenuo u prvom postu.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

stole86
Jagodina

Član broj: 187073
Poruke: 16
194.106.174.*

Sajt: www.djakovic.info


Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 13:20 - pre 190 meseci
skoro kod svakog hosting provajdera u uslovima korišćenja jasno stoji da su bilo kakve <b>chat</b> scripte nedozvoljene, kako god da su napisane kada su njih 100 online, nastane haos, a kod tebe vidim u ovom trenutku je 60 online, ko zna koliko će ih biti večeras;)

izbaci potpuno chat, ili promeni na neki jednostavan shoutbox, ili zakupi server, na nijednom shared hostingu neće ti dozvoliti držanje te chat scripte sa 100+ korisnika online...

ps. a ako baš želiš da ostane chat, pogledaj i ove flash chat scripte, http://www.x7chat.com , http://www.tufat.com/script2.htm , probaj da ograničiš max broj korisnika na 50-60, broj kanala, i private chat, to bi trebalo prilično da smanji opterećenje...
www.djakovic.info
www.WebDevelopersBox.com - PHP tutoriali, tekstovi, 1500 prevedenih funkcija

 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 13:59 - pre 190 meseci
ovo je wap,tako da nikakav flesh ne dolazi u obzir :| hvala na savetima...
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga15.08.2008. u 21:41 - pre 190 meseci
Sad sam pretrazivala vash forum da vidim shta je to VPS i dedicted server :) prvi put se suscerem sa tim pojmovima.Za dedicted osim shto trebaju velike pare,treba i znanje da bi se sistem odrzavao.Isto tako i za VPS,a ja to ne znam,Dalje,kad se VPS kupi,mora se uzeti i neki panel. . recimo Cpanel,mesechno treba i za njega izdvajati novac.Tehnichki da prezivim sve te troshkove,ne znam kako da ga isntaliram,kao i podrshku za php i sve ostalo.Videla sam i neke pojmove shared i reseller,ne znam kakva je to kombinacija... Uglavnom,jel ima neko neki pametan predlog sta uraditi u ovakvoj situaciji?
 
Odgovor na temu

nokconn

Član broj: 105032
Poruke: 162
195.252.79.*



Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga16.08.2008. u 02:55 - pre 190 meseci
VPS je za tebe dosta bolje resenje, zato sto tu ipak ne odrzavas ceo server vec samo deo koji si zakupila... Ceo server nadgledaju administratori...

PHP i sve ostalo dolazi instlirano sa cPanel-om, koji ujedno dolazi instaliran sa VPS-om.
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga16.08.2008. u 06:42 - pre 190 meseci
Aha,izvinjavam se zbog moje naukosti. . prvi put se susrecem sa tako nechim...
Znachi oni mi sami pripreme sve,tj instaliraju Cpanel?
Recimo videla sam linkove za neke firme koje proadju VPS,u cemu je razlika?

http://empire-hosting.net/vpsspecial.html

https://ssl.vps4less.de/whmcs/order.php

cene su dosta drugachije... Sad,da li na prvom linku u cenu ulazi i Cpnanel,tj da li upshte neka firma prodaje sve u kompletu,ili svi izbacuju cenu VPS-a a ti onda saberesh to sa cenom za licencu Cpanela i dobijesh mesechni troshak?
Josh neshto,videla sam da se spominju i neki sertifikati... neka chuda :D o chemu se zapravo radi?
I kada dam pare za VPS sa Cpanelom,da li postoji josh neki troshak?
Logichno je da ja odrzavam svoj deo servera,ali poshto prvi put sve to radim,ne znam sa chim cu se susresti. . ne znam shta to odrzavanje podrazumeva?

Bila bih jako zahvalna kada bi me neko malo bolje uputio,plashim se da udjem u sve ovo i na kraju da ukapiram da moj wap chat ne moze ni tu lepo da radi,ili da ja nisam sposobna da odrzavam moj deo servera ...
Meni za malo vishe od 15 dana istiche domen i host,da mi je vlasnik hosting kompanije rekao za ovo ranije imala bih vishe vremena,al sad sam bash u velikom shkripcu.
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga16.08.2008. u 07:28 - pre 190 meseci
Sad sam gledala cene,Cpanel mesechna licenca se krece oko 20-25$ a Direktadmin na jednom sjtu sam videla 5$ ili 60$ za godinu dana shto ej povoljno.Obzirom da kod mog hosting provajdera imam direktadmin,i sve lepo funkcionishe,opcije su sasvim zadovoljavajuce,mogla bih njega da koristim i tako smanjim troshkove?
Josh neshto...chitala sam jedan post


Citat:
Odustao sam od ovih vps4less. Stvar je u tome shto oni za svoje VPS-ove koriste OpenVz virtuelizaciju , sto je valjda free varijanta Virtuozzo-a.

Imao sam strashno spor page execution time, tweakovao sam sve i svasta, mysql, apache, stavio eaccelerator, ali i dalje je stvar bila ista.

Reshenje: preshao sam kod drugih, na VPS koji koristi XEN virtuelizaciju, koja se u mom sluchaju pokazala MNOGO bolja.

Dakle, ako koristite zahtevne skripte, CMS-ove i slicno, onda obavezno XEN.

Poz
Zoki





Poshto i moj chat troshi puno resursa,ona pretpostalvjam da i meni treba XEN?Samo ja ne znam ko koristi XEN a ko OpenVz :D

------------
P.S. nashla sam i ovu firmu iz postova vashih chlanova.. . ne znam kakva je ona http://www.jaguarpc.com/vps-hosting/
kao i ovu http://virpus.com/vps/ ,njih dve su mi sad nekako najpriwlachnije ,i dvoumim se gde da uzmem host?
------------
Josh neshto... vidim da je bitna i RAM memorija VPS-a,da li misilte da 128MB rama moze da zadovolji moje potebe?Konkreno cvaki najmanji VPS paket meni odgovara po protoku i internet ptostoru,samo ne znam za RAM


[Ovu poruku je menjao neStwarna dana 16.08.2008. u 10:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao neStwarna dana 18.08.2008. u 08:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
*.adsl.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga17.08.2008. u 03:07 - pre 190 meseci
Ajde ljudi pomozite,gori mi pod nogama
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
91.148.92.*



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga18.08.2008. u 07:02 - pre 190 meseci
Zar je moguce da niko ne moze da mi odgovori na pitanja?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga18.08.2008. u 07:58 - pre 190 meseci
Pa već ti je rečeno šta da uradiš. Ne znam šta očekuješ.. neko deus ex machina riješenje?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
91.148.92.*



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga18.08.2008. u 10:29 - pre 190 meseci
Nakon toga sam postavila dodatna pitanja, moram da znam kakav paket da uzmezm.

1.Svi najmanji paketi imaju uglavnom 128MB RAM memorije,jel to dovoljno za mene?
2.Da li mogu da se koriste 2 ili vishe domena na VPS-u? Da li to zavisi od paketa,ili se podrazumeva da je broj domena ulnimited?
3.Ok,znachi moram da odrzavam moj deo servera,shta to konkretno znachi?Da li je teshko/komplikovano. . :D nek mi neko malo pojasni da znam shta me cheka i dal da se u to uopshte upushtam
4. Kakva je to XEN i OpenVz virtuelizacija? Jedan dechko reche da je XEN bolja kada se troshi puno resursa... valjda onda i ja moram da uzmem VPS sa XEN virtuelizacijom ili mislite da bih mogla da da prodjem sa OpenVz?
5.Negde sam videla da neko spominje neke sertifikate,neshto SSL ako se dobro setjam,shta je to?Jel to meni uopshte potrebno?
-------

Sada pitanje za one koji imaju nekog iskustva sa firmama koje cu spomenuti ili koji su chuli neshto o njima:

1) http://empire-hosting.net/vps.html ili http://empire-hosting.net/vpsspecial.html [link sa popustom]

Jel kod njih urachunata cena Cpanela poshto nigde ne vidim koliko im je Cpanel mesechno ili nije? I imaju dva linka,kako uzeti sa popustom ako je to mogutje uopshte? :D

2)http://www.jaguarpc.com/vps-hosting/

3) http://virpus.com/vps/

Znachi ja sam prvo htela da uzmem kod jaguarpc ,onda sam naletela na virpus,jeftiniji je ali ne znam kakv je. . .I za jedan i za drugi sam vildela rechi hvale na nekim stranim foruima,ali njihovi postovi su iz 2006 :D ne znam jel neko imao iskustva sa njima?
Empire-hosting mi je takodje zanimljiv ali kad bi mogao sa popustom da se uzme,inache mi je originalna cena visoka

Eto,ovde je sazeto sve ono shto sam dodatno pitala a niko mi na to nije odgovorio.Nadam se da razumete moju potrebu da se upoznam sa nechim koliko-toliko pre nego shto u to udjem.Hvala..








 
Odgovor na temu

neStwarna

Član broj: 184282
Poruke: 39
91.148.92.*



+2 Profil

icon Re: Wap chat-pomoc u vezi hostinga18.08.2008. u 20:48 - pre 190 meseci
i nema odgovora...
Ljudi ukapirajte da mi je jako HITNO i da mi je zaista potrebno da mi malo pojasnite ove stvari,a verujem da ce biti korisno i drugim ljudima koji se prvi put srecu sa pojmom VPS!

Ja ne znam ni kako da ga naruchim,onmah u startu se susrecem sa nepoznatim,recimo
Server Hostname:server. yourdomain.com
ne kpiram shta tu pishem :| shta ide u polje server? a shta ide u poslje yourdomain.com-da li moj postojeci domen ili novi koji kupujem kod njih?


 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Wap chat-pomoc u vezi hostinga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10350 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.