Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa
(Zaključana tema (lock), by tosa)

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

h84ever

Član broj: 190646
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa13.08.2008. u 20:13 - pre 190 meseci
Zanimam me sta je sve potrebno i da li uopste moze da se napravi Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawl igra sa elementima RPGa. Dakle da detaljno objasnim to je igra tipa Golden Axe ako se neko seca stara klasicna igra za segu gde postoji "kao" 3d i igrac ide gore dole levo desno skace i mlati (u ovom slucaju kasapi) protivnike. Primeri ovakvih igara su: Dungeons & Dragons: Tower of Doom, Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara, The King of Dragons. Golden Axe nije bas sa elementima RPGa. Moderne verzije ovakvih igara su: Majinwar, Rage of Magic II, Age of the Beast.

E sad sve ove igre su multiplayer a da li je moguce da se napravi ovakav tip igre a da je MMO. Moja ideja je da postoji svet na kome bi umesto gradova, suma...mesta...lokacija nalazile mape koje bi od prilike bile kao jedan nivo u ovim igracima. Na tim mapama bi verovatno trebalo da moze da bude ogranicen broj igraca. Sami likovi u igri bi trebali da mogu da se razvijaju menjaju oruzja itd. sto predstavlja elemenat RPGa.

Sam izgled igre bi trebao da bude old school onako stripast ne ovaj savremeni 3d. Izgled i grafika ne bi trebali da budu ne znam koliko dobri ali pristojno odradjeni sa posebnim osvrtom na detalje. Igrac bi trebalo da moze da bira izmedju velikog broja karaktera da ne idem u detalje ali podeljenih u rase podeljenih u klase sa svojim specificnim karakteristikama naravno sa obe i lose i dobre strane. Sa tu i tamo nekim mocnim NPCjem (zmaj, demon...).

Ono sto me prvo zanima da li je moguce napraviti ovakvu igru?
Drugo u cemu bi to trebalo da bude radjeno, da li moguce napraviti kao neku naprednu flash/java igru koja bi mogla da se igra iz browsera?
Koliko ljudi je odprilike potrebno angazovati po tom pitanju i kojih struka (programeri, dizajneri, tonci ...)?
Na kojoj harverskoj infrastrukturi bi ovako nesto trebalo terati (servreri, OS...)?

P.S. Ako nije moguce napraviti MMO molim vas da mi kazete sta je po vasem misljenju potrebno da se napravi obicna multiplayer igra ovog zanra sa mnogo nivoa (mapa).
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
58.32.235.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa14.08.2008. u 02:38 - pre 190 meseci
Vidi ovako, poruke, kao što je tvoja, se ovde dese relativno često i do sada ni jedan autor nije napravio ono o čemu je maštao.
Razlozi su jednostavni, uzmi lepo i prebroj koliko puta si tokom pisanja svoje poruke koristio reči "da li može", "kako", "ne znam"
i slično. Saevti koji su davani ljudima poput tebe je da srežu svoje ambicije i prave nešto što je u domenu njihovih sposobnosti.
Da ne bude da sam skroz kritičan reći ću da sam kao klinac zamišljao igru u kojoj je jedini cilj da postojiš i učestvuješ u virtuelnom
životu sa drugim igračima, tada još nije ni postojao izraz MMO. Igru koju sam zamišljao još nisam napravio, niti počeo, ali sam
napravio dosta toga drugog... Sada kada znam dosta više ne bih ni pokušao da pravim MMO bez nekih uslova koji su potrebni za tako nešto.
Pozdrav!
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa14.08.2008. u 09:07 - pre 190 meseci
Meni ovo zvuci kao Maple Story :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

StefanJer91
Stefan Jeremic
Beograd

Član broj: 121923
Poruke: 160
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa14.08.2008. u 10:24 - pre 190 meseci
Covek je pitao da li je moguce, moguce je ali dosta tesko :) Mislim da bi ovo tvoje moglo da se uradi preko flash-a, naravno i sam verovatno znas da bi za igru bio i preveliki uspeh ako bude igrana kao 1/50 wow-a. Pogledaj ovu igru ona je radjena u flash-u a koliko sam te razumeo tebi ne treba nista mnogo naprednije povodom grafike i fizike (dobro u ovoj i nema fizike :P), tako da bi flash bio ok http://www.dofus.com/en

Ostaje ti jos samo da nadjes ljude, a njihov broj zavisi od toga koliko su spremni na rad, mada ako ne mislis da platis nekoga tesko da ces naci ikog ko je spreman da radi na slepo.
The earth teaches us more about ourselves than all the books. Because it resists us. Man discovers himself when he measures himself against the obstacle.
 
0

h84ever

Član broj: 190646
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa16.08.2008. u 13:21 - pre 190 meseci
Dragi moj toso,
ja o ovome ne mastam i moje ambicije idu u totalno drugom pravcu, ako budem nesto radio u gamingu uradicu kako treba i kako ja zelim. Ja kada bi pravio igru (MMO) uradio bi je tako. Mislim da je mnogo bolje nego sa pompeznim grafikama i prakticno nikakvom funkcionalnoscu kakve su moderne igre (sa par izuzetaka). Kvalitet ne kvantitet. Prema tome znam da je moguce uraditi jedino logicno pitanje za koliko para i na kom nivou (cena/kvalitet). Posto nemam game progamerskog iskustva mogu samo da nagadjam i prema tome postavljam pitanje.

Mapple story i RBO su dobre igre, ali to je upravo ono sto bi zeleo da izbegnem u smislu tematike (suvise neozbiljno). I obe igre su samo jedno dimenzionalne sto ne ostavlja bas dosta prostora za ostale igrace. Dofus sa druge strane mi se cini da ima totalno drugaciji zanr vise naginje ka nekom stratgijskom izgledu.

Sto se grafike i fizike tice ne verujem da bi bilo nekih velikih problema. Mozda samo sto se tice grafike u smislu mnogo crtanja (karakteri mape itd). I stvarno mislim da ako se ovako nesto uradi na pravi nacin (ako se razvije zajednica) i bude dostupno svakome ko je online (a mozda i offline verzija) bilo nasiroko igrano i popularno. Ako ste gledali te retro gamerske forume postoji mnogo obozavalaca tog zanra. A to nije ili bar ne bi trebalo da bude tipa wow da moras da spavas za racunarom da bi umeo da zamahnes sekirom nego bi prakticno svako mogao da igra. Zato i forsiram tu jednostavnos nasuprot sirovine. A i mislim da bi ovakve igre mnogo manje kostale od pravljenja nekog wow-a lineagea i srodnih (starno nemam nista protiv njih).
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa17.08.2008. u 02:17 - pre 190 meseci
Dragi moj hejteru foreveru,
Što se ozbiljnosti tvoje poruke tiče meni ona deluje kao da se neki grafičar setio da bi
mogao da napravi novi 3D modeling softver zato što je koristio mnoge i zna dosta o njima.
Samo mu fali dosta programiranja i tako toga i eto, može da bude nešto između Maje, Maksa
i Lajtvejva. Siguran sam da bi dosta ljudi to koristilo ako bi se uradilo na pravi način :)
 
0

h84ever

Član broj: 190646
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa06.09.2008. u 20:00 - pre 189 meseci
Zaboravio si blender
 
0

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Pravljenje Sword n Sorcery Side Scrolling Hack n Slash MMO Brawla sa elementima RPGa
(Zaključana tema (lock), by tosa)

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.