Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa

[es] :: SOHO Networking :: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa

[ Pregleda: 2697 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bizoncic
Srbija

Član broj: 102317
Poruke: 8
*.dyn.optonline.net.



Profil

icon Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa08.08.2008. u 03:53 - pre 191 meseci
Pomoć.

Nedavno sam kupio laptop potpuno nov HP windows vista i imam problem. Kad ga konektujem na landlordov net (dsl) kod mene na laptopu nema interneta uopste. Pojavljuje se samo kao da sam konektovan na lokalnu mrezu ali ne i na internet, tj pojavljuje se kao kad na kablovskom netu nemate neta (sent ide ali receive nista). Šta može da bude problem? Gazda ima xp. Da li da instaliram wireless router pa da onda idem preko wirelessa?

hvala unapred
 
Odgovor na temu

made-in-paracin
Nenad Rajic
Paracin

Član broj: 114976
Poruke: 6
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa25.09.2008. u 16:10 - pre 189 meseci
Da ne bih otvarao novu temu pisacu ovde, povezao sam dva rachunara tachnije lap top i kucni cros over kablom, podesio ip i vide se u work grupi i pinguju se ali ne mogu da pristupim fajlovima nikako, kaze nemam dozvolu za to:(. vec dva dana se muchim i nema reshenja, probao sam sve i restartovao, i iskljuchio firewall i antivirus, i pravio smal office network vishe puta char pinguje i bez ip adresa statichkih i vide se samo ne mogu da pristupim, ako neko zna reshenje bio bih mu zahvalan puno
RAYKER
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa25.09.2008. u 18:16 - pre 189 meseci
Da li si namestio file sharing kako treba?Evo kako se radi http://www.practicallynetworke...aring/xp_filesharing/index.htm.
Ako jesi vidi i ovo http://support.microsoft.com/kb/810881.
 
Odgovor na temu

made-in-paracin
Nenad Rajic
Paracin

Član broj: 114976
Poruke: 6
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa26.09.2008. u 10:41 - pre 189 meseci
Nishta nije pomoglo sve je isto...... pomoc plz
RAYKER
 
Odgovor na temu

fearofthemrak
ucenica:)
Smederevo

Član broj: 187958
Poruke: 33
*.ms012.net.



Profil

icon Re: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa25.09.2009. u 15:14 - pre 177 meseci
Da i ja ne otvaram novu temu, ocu da povezem laptop i desktop. povezala sam ih krosover kablom i viduuu se, ali isti problem, nemam ekses, trte mrte, admin vo no. Nista ti ja tu nemam pojma.. Pa ako bi neko bio ljubazan da mi detaljno objasni sta i kako... :S
crveni rez ispod oka... i lisce krece da susti...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.242.*



+21 Profil

icon Re: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa25.09.2009. u 23:59 - pre 177 meseci
^ ^ Mogli ste malo da prelistate postojeće teme, ali pošto vas mrzi evo prikačeno uputstvo: Podešavanje mreže između računara povezanih ukrštenim kablom
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoć umrezavanje laptopa i desktopa

[ Pregleda: 2697 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.