Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje notebooka i desktopa- network path

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path

[ Pregleda: 2708 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LGA 775
Miodrag Basic
Beograd

Član broj: 39967
Poruke: 75
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Umrezavanje notebooka i desktopa- network path26.04.2005. u 18:04 - pre 231 meseci
Ovako je sve pocelo: ugradio sam mreznu kartu u PC, kupio 30 metara UTP crossover kabla (provereno ispravan) i povezao desktop PC sa notebookom (oba su Pentium III).
Podesim mrezu preko Microsoft Wizarda i dodelim desktopu IP 192.168.0.1 a notebooku 192.168.0.2 po uputstvima sa foruma. Workgroup je isti na oba kompjutera- Radnagrupa.
Kompjuteri pokazu da mreza radi, Ping sa desktopa radi, ali ne radi PING sa notebooka. Kad udjem u My network places i kliknem View workgroup computers, kompjuter izbaci poruku: "Radnagrupa is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions. The network path was not found."
Odneo sam notebook kod komsije koji ga je bez problema umrezio sa svojim PC-jem. Ovo me dovodi do zakljucka da je problem verovatno softverski. Molim za pomoc!
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path26.04.2005. u 18:21 - pre 231 meseci
Proveri firewall i share-ovanje za početak.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

LGA 775
Miodrag Basic
Beograd

Član broj: 39967
Poruke: 75
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path26.04.2005. u 18:21 - pre 231 meseci
Zaboravio sam da napomenem da su oba racunara pod Windowsom XP Pro, desktop PC koristi Zone Alarm, a notebook Windowsow firewall. Zone Alarm je iskljucen za "Trusted zone".
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path26.04.2005. u 18:39 - pre 231 meseci
Isključi oba firewall-a, pa onda probaj. Ne valja razmišljati više nego što je i pre nego što je neophodno u ovakvim slučajevima :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

LGA 775
Miodrag Basic
Beograd

Član broj: 39967
Poruke: 75
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path26.04.2005. u 20:24 - pre 231 meseci
Oba firewalla su iskljucena, ali se i dalje javlja ista poruka. Sada notebook vidi desktopa, ali ne moze da pristupi podacima (u prozoru workgroup-a na notebooku vide se ikone oba racunara, ali kad mu dam da mi prikaze shared fajlove sa desktopa, izbacuje onu istu poruku).
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.volim.dojke.info.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path27.04.2005. u 00:55 - pre 231 meseci
Da li imaš uopšte neki resurs na tom računaru podeljen? Jel uključen File and printer sharing na tom mrežnom interfejsu?
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje notebooka i desktopa- network path

[ Pregleda: 2708 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.