Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi

[es] :: Laptopovi :: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi

[ Pregleda: 2100 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banja_luka
Banja Luka

Član broj: 144701
Poruke: 57
*.broadband.blic.net.



Profil

icon gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi06.08.2008. u 13:29 - pre 190 meseci
cao,

jeste sirok pojam, ali posto je ovo jedan od rijetkih foruma sa internacionalnim clanovima, molio bih vas za sugestiju. planiram kupovinu laptopa i buduci da su ovdje cijene straobalno visoke a garantni rokovi maleni, definitifno sam odlucio da se snadbijem u nekoj od zemalja u okruzenju. Nije mi problem ni do Austrije i Italije, ali mi je frka zbog ocuvanja garancije, da ne furam tamo ako nesto zapne. Dakle, izbor se suzio Srbija, Hrvatska, Slovenija.... Imate li preporuku na kojem sajtu da gledam? za srbiju sam vidio pcberzu...

btw treba mi zamjena za desktop. studiram arhitekturu, sad cu drugu godinu, pa.... imate li prijedloge? Ne treba mi nikakva sminka... bice pored struje stalno, tako da.... c2d, 17'' i sve pratece. planiram nekih 800eur

hvala!
U pakao se ide zbog raje, a u raj zbog klime
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi06.08.2008. u 16:08 - pre 190 meseci
Austrija ili De ako imas mogucnost. Ista masina je mene tamo kostala skoro 30% jeftinije. Za garanciju obicno nije problem. Najbolje bi ti bilo resenje ako imas nekoga da ti donese otuda.
 
Odgovor na temu

banja_luka
Banja Luka

Član broj: 144701
Poruke: 57
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi06.08.2008. u 16:22 - pre 190 meseci
nije problem za otici i kupiti. Tata cesto ide na put u tom pravcu... nego, kad sam rekao za garanciju, mislio sam na ostvarivanje garancije. Ovdje da mi nesto iskrsne, moram ganjanti da idem opet inostranstvo. ili, funcionise li sistem ovlastenih servisera kod nas, mislim da ovdje ostvarim garanciju, nezavisno gdje sam kupio racunar?
U pakao se ide zbog raje, a u raj zbog klime
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi06.08.2008. u 17:40 - pre 190 meseci
Trebalo bi da mozes bez problema da ostvaris pravo na garanciju (ako se nesto desi) u ovlascenom servisu. Obicno su jednogodisnje ili dvogodisnje medjunarodne. Nije tesko provjeriti ali, trebalo bi da je tako. Pogledaj mediamarkt.at, ima ih po cjeloj At. Nisu nesto povoljni, ali cisto informativno.
 
Odgovor na temu

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
212.200.215.*



+1 Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi06.08.2008. u 18:19 - pre 190 meseci
pa gde ćeš ostaviti pare ako ne u srbiji :)
šalim se
ja sam uzeo ovde komp koji je u inostranstvu jeftiniji možda 10%, ali sam dobio trogodišnju worldwide garanciju. tako da ono...
ako ćeš u srbiji uzimati, idi u beograd, isplatiti se i preko puta i troškova
 
Odgovor na temu

banja_luka
Banja Luka

Član broj: 144701
Poruke: 57
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi07.08.2008. u 14:46 - pre 190 meseci
Ima li jos neko nekih sajtova za inostranstvo? svaki sajt dobrodosao!
U pakao se ide zbog raje, a u raj zbog klime
 
Odgovor na temu

alekss
Aleksandar S
Beograd

Član broj: 12599
Poruke: 268
80.93.241.*



Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi07.08.2008. u 21:05 - pre 190 meseci
Koliko ja znam, ovako stoje stvari sa garancijom:

TOSHIBA ima internacionalnu garanciju - važi svuda, gde god da kupiš notebook. Satellite ima 2 godine, Tecra, Portege, Qosmio ... 3 godine garancije
HP ima za većinu modela (ne pavillion) pan-european garanciju, tj bilo gde da kupiš u evropi, trebalo bi da možeš da servisiraš u Ex-Yu zemljama (proveri ipak).
Acer ima garanciju STRIKTNO vezanu za zemlju u kojoj je kupljen, osim za ACER Travellers Warrenty service centers (budimpešta i beč su najbliže lokacije).
FSC ima servis vezan za zemlju porekla (carry and return)
ASUS nisam siguran
MSI ima servis vezan za zamlju porekla (pick up and return)

ostale ne znam. Dakle, po meni - dobar je izbor kupiti TOSHIBA notebook na primer u Holadniji, gde sam shvatio da su povoljni...
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi08.08.2008. u 11:59 - pre 190 meseci
Najeftinija ti je USA. Tamo su cene u dolarima kao u evropi u evrima. Dakle ono sto bi ovde platio 1500 eura tamo bi te kostalo 1500 dolara, tj oko 1000 eura.
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: gdje da kupim laptop? mislim, u koj drzavi

[ Pregleda: 2100 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.