Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova

[es] :: Video softver :: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova
(TOP topic, by Misa_exclusive)

[ Pregleda: 11333 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova04.08.2008. u 00:27 - pre 190 meseci
Pozdrav ljudi!
Evo reših da napišem ovu, nadam se, korisnu temu jer sam vidjao ovde na forumu da je ovo čest problem
Uspeo sam nekako da ovaj problem objasnim sa slikama, nadam se da će biti dovoljno razumljivo
Ako bude nekih problema, kritika, saveta dodajte u ovu temu pa da razmotrimo zajedno

E pa da počnemo:

Programe koje sam koristio su:
1. Video Edit Magic v4.4..........(http://www.deskshare.com/vem.aspx)
2. VirtualDubMod v1.5.10.2......(http://www.free-codecs.com/download/VirtualDubmod.htm)
3. Sound Forge v9.0...............(http://www.sonycreativesoftware.com/products/soundforgefamily.asp)


Glavni program u ovom problemu je Video Edit Magic. Preko njega se pronalazi koliko zvuk kasni (žuri) u odnosu na sliku.
Otvori se željeni fajl (File -> Open file) ili možete samo da prevučete fajl na Video Edit Magic.
Kada učitate fajl kliknite desnim klikom miša na fajl i izaberite prvu opciju "Add to End of the Timeline".
Ovim potezom ste prebacili učitani fajl na Timeline.


Bitna opcija su dve lupe ,koje se nalaze levo na sredini prozora, za zumiranje Timeline-a.
Ovo je bitno da bi se preciznije odredilo koliko zvuk žuri (kasni) u odnosu na sliku.
Levim klikom na Audio 1 ("zelenu površinu") i pomerajući miša levo-desno odredjujete sinhronizaciju.
Gore desno (u programu) se nalazi preview prozor preko koga pratite da li ste namestili sinhronizaciju (bez ovoga ne možete da radite )


Sa ovim što ste uradili sinhronizacija je gotova.
Sada imate dve mogućnosti:
1. (brži način, lošija slika) Potrebno je samo iz programa snimiti fajl.
2. (sporiji i malo teži, slika ostaje nepromenjena) Koriste se i preostala dva navedena programa.

1. NAČIN

U gornjem levom uglu programa nalazi se opcija Make Movie (File -> Make Movie).
Klikom na tu ikonicu otvara se prozor gde treba da podesite mesto snimanja fajla (tamo gde piše File Name) i vrstu izlaznog fajla.
Kao što piše u programu, preporučljivo je da izlazni fajl bude AVI (što je i automatski namešteno).
Sada kliknite Next. Otvara se prozor gde je potrebno podesiti kodek (Video Compressor), dimenzije slike,.....
Ako nešto menjate promenite samo kodek a opcije (Lock Aspect Ratio i Automatically convert.....) neka ostanu označene.
Dalje kliknite još dva puta Next i to je to. Počinje kompresija.


2. NAČIN

Na primer, pomerili ste Audio 1 ("zelenu površinu") na desno. Kada postavite kursor miša na "zelenu površinu" pojaviće se "žuti balon" gde piše koliko ste pomerili zvuk u odnosu na video (U većini slučajeva zvuk žuri(kasni) za slikom do 1 sekunde).
***Na slici koju sam postavio dole meni je zvuk pomeren u desno za 14 minuta i 26 sekundi. Ovoliko sam zvuk pomerio samo zbog bolje vidljivosti i razumevanja***
Ovaj broj (na slici je 00:14:26:984) zapišite negde jer će se kasnije koristiti.


Sada je sa Video Edit Magic-om završeno.
Prelazimo na VirtualDubMod.
Otvorite fajl (File -> Open video file).
Ukoliko vam se pri učitavanju fajla pojavi prozor sa opcijama Yes i No obavezno kliknite No

Sada kad ste učitali fajl idite na opciju Streams pa Stream list. Otvoriće se prozor gde se nalazi zvuk iz videa. Idite na opciju Demux i onda izaberite mesto gde ćete snimiti zvuk iz videa.
Ovim ste "izvukli zvuk" iz videa.


Sada je ovaj "izvadjeni" audio potrebno sinhronizovati sa videom.
Za ovo možete koristiti bilo koji program za obradu zvuka. U mom slučaju je Sound Forge.
Učitate fajl u program. Sada je bitan onaj broj koji ste negde zapisali.
Ako ste zaključili (u Video Edit Magic-u) da je zvuk potrebno pomeriti desno (neka bude pola sekunde, a ne 14 minuta ) potrebno je da samo
na ,da se ovako izrazim, početnu tišinu filma dodati još pola sekunde tišine.
To možete uraditi tako što ćete samo opcijama copy i paste zahvatiti deo tišine i prekopirati na početak.
Ako neko zna neki bolji način od ovog copy paste nek napiše
Kada ste ovo uradili snimite fajl (najbolje u istom formatu koji je i bio).


Sada je gotovo sa Sound Forge-om.
Ponovo se vraćamo na VirtualDubMod. Otvorite fajl i idite na opciju Streams pa Stream list.
Kada vam se otvori prozor idite na opciju Disable. Posle ovoga idite na opciju Add i nadjite i ubacite fajl koji ste obradjivali preko Sound Forge-a pa OK.
Sada vam je stari zvuk zamenjen novim (sinhronizovanim).


I konačno krajnji potez. U VirtualDubMod-u idite na opciju Video i označite opciju Direct stream copy. Ovo je jako bitno da ne bi došlo do kompresije. Posle ovoga idite na File -> Save as i snimite fajl na željeno mesto.


I to je to! Uf, baš je potrajalo Nadam se da će nekome biti od koristi.
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao RMAN dana 04.08.2008. u 02:56 GMT+1]
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova09.08.2008. u 12:24 - pre 190 meseci
Bas sam hteo da postavim temu sa ovim pitanjem ali ovde je izgleda da je ovde sve napisano.. Svaka cast! Predlazem da se postavi za TOP temu... :)

Pozdrav i hvala jos jednom.
...
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova29.04.2009. u 21:18 - pre 181 meseci
Ovo radi super, ali meni se pojavio problem. Audio fajl nisam mogao jednostavnim razvlačenjem sinhronizovati, već sam ga izdelio na četiri dela i svaki zasebno sinhronizovao. To sada super zvuči dok se pušta iz Video Edit Magica, ali kada pokušam uraditi eksport u bilo šta, krene proces snimanja i zastane na prvom mestu gde sam presekao avi fajl (34%) i neće ni makac dalje.
Nisam pronašao način da iseckani avi i razvučen spojim u jedan već mi stalno na šini za montažu stoji u iseckanom obliku.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova08.05.2009. u 11:49 - pre 181 meseci
Mnogo bolje je mp3 fajl produžiti, odnosno skratiti, u programu mp3DirectCut.
To iz razloga da se ne bi radilo raspakivanje u WAV i ponovno enkodovanje mp3 fajla (kao što rade editori poput Sound Forge-a), pa se tako ne gubi ni na kvalitetu zvuka, a ne samo slike. /Isti je razlog kod audija kao kod korišćenja Direct stream copy opcije u Vitual Dub-u za video/.
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
95.180.62.*



+4 Profil

icon Re: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova25.05.2009. u 09:08 - pre 180 meseci
Ja imam sledeci problem: imam audio zapis sa tv-ripa nekog crtaca sa RTB sinhronizacijom i dvd-rip tog crtaca na engleskom. Kada ubacim taj audio pomocu nanduba, u pocetku zvuk kasni za slikom, u sredini je ok, ali na kraju zuri. Sta sad da radim?
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

VladeM

Član broj: 10654
Poruke: 177
93.86.108.*

Jabber: vladem@elitesecurity.org
Sajt: www.bulterijer.co.yu


+1 Profil

icon Re: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova28.06.2009. u 21:38 - pre 179 meseci
Imao sma pre neko PROSTO programče za sinhronizaciju fotografija poredjanih u slajd šou sa muzikom, pustiš mp3 i klikaš na fotke kada da se pojave. Da ne zna neko o kom se programu radi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Audio-Video Sinhronizacija AVI fajlova
(TOP topic, by Misa_exclusive)

[ Pregleda: 11333 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.