Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije

[ Pregleda: 3567 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvekis
zvezdan salijevic
nezaposlen
Odzaci

Član broj: 180985
Poruke: 13
*.opticon.hu.



Profil

icon Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije01.08.2008. u 10:15 - pre 190 meseci
E ljudi dobio sam ponudu da dam gitarsko cevno pojacalo (glava 4xEL34 i 3XECC83) za par Sall-ovih dvosistemskih kutija od po 200W, pojacalo nije u funkciji tj, lampe su stare, a neki mi kazu da mi je to neisplativo posto samo trafo kosta oko 60E + sve ostalo pa nemam pojma sta da radim,treba mi savet iskusnih... Ja koristim tranzistorsko pojacalo,tako da mi je ovo visak pa mi nije ni zao, a nisam pri parama da ga sredjujem... Sta vi kazete...
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
212.5.210.*



+10 Profil

icon Re: Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije01.08.2008. u 10:30 - pre 190 meseci
Koje je marke taj gitarski lampaš? To je najbitnije u celoj priči, jer ti to odredjuje vrednost... Dotrajale lampe mogu uvek da se zamene i da se pojačalo dovede u originalno stanje.
A ti SAl zvučnici koje basove imaju? 10, 12 15 inča? jesu li trosistemci? jesu li podni hi-fi ili su razglasni zvučnici? Ima mnogo različitih zvučnike te marke... a i inače SAL zvučnici nisu baš nešto na ceni.

Daj neke detalje, jer ovako kao da si pitao: "da li da menjam auto sa 16V za kombi sa 8 sedišta?"

Najbolje je da postaviš slike pa da ti damo tačnu vrednost i jednog i drugog.

poz
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije01.08.2008. u 11:08 - pre 190 meseci
Covek je lepo napisao dvosistemci...
@zvekis
Mislim da znam o kojim se zvucnicima radi,nema Sal neki veliki izbor zvucnika od 200W.. Zavisi o kom se pojacalu radi,ali mislim da to ne treba da radis,posto te kutije kostaju smesno nesto... Ispod 100E...ma,kakvi! Mozda oko 70-80E... A,za dobro lampasko pojacalo mozes da dobijes...
 
Odgovor na temu

zvekis
zvezdan salijevic
nezaposlen
Odzaci

Član broj: 180985
Poruke: 13
*.opticon.hu.



Profil

icon Re: Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije01.08.2008. u 12:41 - pre 190 meseci
Zvucnici su rucni rad,kao razglasni,dvosistemci, 12 inca bas + kalotni visokotonac, na pojacalu pise sound city i neke gluposti na engleskom, fino izgleda spolja, starije je malo a pravljeno je bez plocice, spajano zicama od elementa do elementa, ne znam kako ih danas prave, dal na plocici ili isto tako... planirao sam da pokusam da napravim ono predpojacalce ADAGIO pa da mu ugradim, al sam se razocarao kad sam video koliko kostaju cevi i odustao od toga, dobar je meni tranzistorac za gitaru... slike cu pokusati da okacim sutra,hvala na potrosenom vremenu i dobroj volji...
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
89.216.100.*

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije01.08.2008. u 14:13 - pre 190 meseci
nemoj da se zezas ...

nadji svoj model ovde.. pa vidi za koliko ide u inostranstvu... http://reviews.harmony-central...ws/Guitar+Amp/brand/Sound+City

Ne bih ga dao za sala, ni uz pretnju batinama :)

Inace, u sound city-u je radio Dave Reeves koji je dizajnirao jedno od njihovih najboljih pojacala (model "One Hundred") koji je predstavljao i okosnicu svih buducih njegovih pojacala (Hiwatt) za koje je dovoljno reci sledece: David Gilmour nije hteo ni da cuje za nesto drugo... :) a ni Pete Townshend koji je dobio i sopstvenu custom seriju

Tako da, mozda imas u rukama i lepo parce istorije, koje svakako vredi kao tuce tih salova (a i vise)

Poz

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 01.08.2008. u 15:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 01.08.2008. u 15:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Savet oko zamene cevnog pojacala za zvucne kutije

[ Pregleda: 3567 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.