Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10702 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 08:48 - pre 191 meseci
Evo sta je problem kod Telekomovog ADSL-a. Kad osnujes ugovor za ADSL tamo ima one tacke kolko hoces kao ko d svakog ugovora znaci klasika. U ugovoru lepo stoji, ugovor traje 12 meseci a ako hoces ranije da raskines moras da platis ruter ili modem zavisi sta ti daju po ceni kojoj kosta. Dobro to je u redu. Sto se tice placanja racun ti stize od 10 do 15 u mesecu za prethodni.Znaci nemozesh nikako ranije to da regulises dok ti ne stigne racun a oni ti i plus zaracunaju tih 10 15 dana dok ne stigne racun, a kad raskidas ugovor sa njima po isteku 12 meseca oni traze da vratis modem ili ruter iako u ugovoru lepo stoji da se to ne vraca, kao navodno taj uredjaj nemozesh nikako da upotrebish (malo sutra). Na kraju krajeva to sa uredjajem i nije neka frka posto kod bilo kog drugog provajdera sad da uzmes ADSL oni su u obavezi da ti daju uredjaj.

Lepo prostudirajte ovo sto sam napisao pa mi iznesite vase misljenje.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dialup.neobee.net.



+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 09:05 - pre 191 meseci
Naravno da mozes da platis i ranije, pre nego sto ti stigne racun na kucnu adresu.

Imam servis moj-racun i tamo lepo vidim placene/neplacen (nov) racune. Mozes iskopirati broj racuna (poziv na broj) i platiti
e-bankingom. Doduse nisam jos platio unapred, ali se uvek sam video iznos i broj racuna unapred, koji su se poklapali kada
stigne papirna kopija, pa posle platim e-bankingom.

Kod mene u ugovoru ne stoji nigde da je posle 12 meseci oprema moja, nego u slucaju ranijeg raskida placam penal od 5000 din.
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
79.101.131.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 09:10 - pre 191 meseci
Poštovani,

Molim da pogledate član 8. ugovora koji ste potpisali sa "Telekom Srbija" a.d.

"Korisnik je upoznat da telekomunikaciona mreža ostaje isključivo u vlasništvu Telekoma i da po ovom Ugovoru ima samo pravo korišćenja Usluge bez prenošenja tog prava na treća lica po bilo kom osnovu i/ili omogućavanja trećim licima da koriste kapacitete i resurse telekomunikacione mreže Telekoma koji su korisniku dostupni korišćenjem usluge. Korisnik je upoznat da Oprema ostaje u vlasništvu Telekoma i da po Ugovoru, Korisnik ima samo pravo korišćenja iste. Korisnik je dužan da ,po okončanju ugovora, Opremu vrati Telekomu u ispravnom stanju.
Ukoliko, po okončanju Ugovora, korisnik ne postupi shodno odredbama prethodnog stava ovog člana ili Opremu vrati u neispravnom stanju, dužan je Telekomu nadoknaditi iznos od 2000,00 dinara bez PDV-a".

Ugovor takođe možete pogledati na adresi http://www.telekom.nadlanu.com...Podrska.aspx?ac=snews&ui=9.

Srdačan pozdrav.
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 12:12 - pre 191 meseci
ljudi hvala vam na informaciji, ali ja se stvarno ne secam da sam ovako nesto naso u ugovoru kolko znam pisalo je da se oprema ne vreca (otkud znam mozda je sad drukacije)i ugovor je zasnovan pre godinu dana a ovo za placanje stvarno nisam imao pojma da moze da se plati i pre nego sto ti stigne racun

@ORCA 2
Otkad je tebi ovaj ugovor
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 13:39 - pre 191 meseci
Za svakog korisnika vazi ugovor koji je potpisao, bez obzira da li je Telekom kasnije u tipskom ugovoru promenio neke clanove.

Tako na primer u mom ugovoru Clan 6.

Naknada za zasnivanje pretplatnickog odnosa iznosi 5000 dinara bez PDV-a i ukljucuje cenu modema.

Znaci modem nije placen da bi ga kasnije dao Telekomu.

Clan 8 nigde na pominje da je oprema vlasnistvo Telekom kao sto tvrdi ORCA2
Clan 9 samo spominje da je telekomunikaciona mreza vlasnistvo Telekoma.

@ hajduk7 ako ti je ovakav clan 6 kao kod mene ne daj svoj modem, Telekom ne moze retroaktivno da menja ugovor bez tvoje saglasnosti.
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
77.46.170.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 15:01 - pre 191 meseci
Pozovite Kontakt centar 9813, ili pogledajte na adresi http://www.telekom.nadlanu.com...rska.aspx?ac=snews&ui=9030, svi noviji ugovori su masovno štampani i poslati korisničkim servisima već duže vreme.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.193.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 15:10 - pre 191 meseci
Citat:
ORCA 2: ...Korisnik je upoznat da Oprema ostaje u vlasništvu Telekoma i da po Ugovoru, Korisnik ima samo pravo korišćenja iste. Korisnik je dužan da ,po okončanju ugovora, Opremu vrati Telekomu u ispravnom stanju.


Citat:
Član 2.
ADSL(Asymmetric Digital Subscriber Line) je asimetrična digitalna pretplatnička linija koja omogućava brz i neograničen pristup Internetu po već
postojećoj telefonskoj liniji a bez njenog zauzeća. Internetom se u smislu ovog ugovora smatra globalna informativno-računarska mreža. ADSL usluga
je dostupna u tri paketa koji podrazumevaju različite pristupne brzine i to:
-ADSL 1 256/64 Kb/s downstream/upstream;
-ADSL 2 512/128 Kb/s downstream/upstream;
-ADSL 3 768/192 Kb/s downstream/upstream;
U uslugu je uključeno i sledeće:
-ADSL modem i spliter koji se daje korisniku i koji je njegovo vlasništvo.
- jedna dinamička IP adresa;
-jedna e-mail adresa;
-20 Mbit prostora po adresi


Ovo je kontradiktorno jedno drugom.

A i ajde sto pise da ima 20Mbit prostora za e-mail adresu, to znaci da korisnik ima mailbox velicine 2.5MB?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
77.46.170.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 15:23 - pre 191 meseci
Tako glase stari ugovori, ali kada biste probali u korisničkom servisu "Telekom Srbija" a.d. da otkažete ugovor, to ne biste mogli bez lične karte korisnika koji je potpisao i opreme, jer je taj deo ugovora izmenjen i obaveštenje o novom ugovoru, kao i tekst novog ugovora je objavljen na sajtu www.telekom.nadlanu.com.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.193.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 15:36 - pre 191 meseci
Sva sreca pa koristim svoj TP-Link 8810 umesto Huawei MT822, pa ako se i pokvari iz nekog razloga ne moram da brinem! Ovo je vec nesto novo, jer je problem u tome sto sam ja mogao znajuci da je to moje vlasnistvo skroz da razbucam modem i da ga bacim u smece i to bez da razmisljam, srecom je ostao u kutiji.

I sta bi bilo da sam ja bacio u djubre svoje vlasnistvo kao sto mogu da bacim i ovaj laptop koji je isto moje vlasnistvo? Sta bi onda vratio telekomu?!

Na sta bre to lici, naj gori ste, uskoro menjam provajdera. Jer nemam vise nikakvo poverenje kao ni u mobilne operatere, zato ugovor bez obaveze, koristim svoj modem/ruter, koristim svoj mobilni telefon koji mogu jos jednom kazem i da bacim ako hocu jer je to moje vlasnistvo.

Ajde sad da uzmemo slucaj sledeci: ugovor za Telekom ADSL potpisan aprila 2007. u kome pise da je modem moje vlasnistvo, ja odlucim da nisam zadovoljan kvalitetom uredjaja, kupim drugi, a ovaj koji sam od telekoma dobio i koji je moje vlasnistvo bacim. Istekne godinu dana i ja hocu da raskinem ugovor, da predjem na wireless recimo ili da promenim ADSL provajdera... Telekom mi ni nakon godinu dana nece omoguciti da to uradim jer sam unistio ruter koji je moje vlasnistvo bio recimo juna 2007?!

Stvarno ste silibajzeri najveci! Definitivno cu menjati provajdera vrlo uskoro.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 16:17 - pre 191 meseci
Citat:
ORCA 2: Tako glase stari ugovori, ali kada biste probali u korisničkom servisu "Telekom Srbija" a.d. da otkažete ugovor, to ne biste mogli bez lične karte korisnika koji je potpisao i opreme, jer je taj deo ugovora izmenjen i obaveštenje o novom ugovoru, kao i tekst novog ugovora je objavljen na sajtu www.telekom.nadlanu.com.


Ne razumem. Jedna strana je svojevoljno promenila ugovor bez saglasnosti druge ili...?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.193.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 16:35 - pre 191 meseci
U ovom prvom ugovoru ne vidim kako to oni imaju pravo promene odredaba ugovora bez saglasnosti druge strane, neka mi neko navede clan ugovora u kome to pise?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
77.46.193.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 16:47 - pre 191 meseci
Ukoliko smatrate da imate razloga za žalbu, istu možete učiniti u najbližem korisničkom servisu "Telekom Srbija". Rok za rešavanje je 30 dana, od dana prijema.

Adrese korisničkih servisa (i radno vreme) možete pogledati na http://www.telekom.nadlanu.com...orServis.aspx?ac=solo&br=2.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

subzero88

Član broj: 188615
Poruke: 113
195.252.110.*



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 17:35 - pre 191 meseci
ja sam potpisao ugovor kod telekoma aprila 2007 godine, na 12 meseci, raskinuo ugovor u junu 2008 godine, i ništa od opreme nisam morao da vratim (a nisam ni platio ništa), u julu 2008 sam opet potpisao ugovor na 18 meseci, dobio sam nov ruter, ali sad nisam ni pročitao taj član gde piše da li treba da vratim opremu, idem kući kasnije pa me baš interesuje šta piše u ugovoru - ja sam od onih što ne čitaju ugovore, nego posle kad potpišu
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 18:19 - pre 191 meseci
Menjao ili ne menjao provajdera isto ti se vata jer većina provajdera zavisi
od Lelekoma, tako da.
Hackman
 
Odgovor na temu

gda616466
Arandjelovac

Član broj: 58513
Poruke: 100
79.101.248.*



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 18:57 - pre 191 meseci
Citat:
Član 2.
ADSL(Asymmetric Digital Subscriber Line) je asimetrična digitalna pretplatnička linija koja omogućava brz i neograničen pristup Internetu po već
postojećoj telefonskoj liniji a bez njenog zauzeća. Internetom se u smislu ovog ugovora smatra globalna informativno-računarska mreža. ADSL usluga
je dostupna u tri paketa koji podrazumevaju različite pristupne brzine i to:
-ADSL 1 256/64 Kb/s downstream/upstream;
-ADSL 2 512/128 Kb/s downstream/upstream;
-ADSL 3 768/192 Kb/s downstream/upstream;
U uslugu je uključeno i sledeće:
-ADSL modem i spliter koji se daje korisniku i koji je njegovo vlasništvo.
- jedna dinamička IP adresa;
-jedna e-mail adresa;
-20 Mbit prostora po adresi


Ovako doslovce piše u mom ugovoru (februar 2007), dal' je stari il' novi, ne znam, a i ne interesuje me!
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
77.46.193.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 19:03 - pre 191 meseci
Ugovor je stari (pogledati maksimalnu brzinu - 768/192 kbs).

Novi ugovor se može pogledati na adresi https://www.telekom.nadlanu.co...rska.aspx?ac=snews&ui=9030
 
Odgovor na temu

gda616466
Arandjelovac

Član broj: 58513
Poruke: 100
79.101.248.*



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 19:05 - pre 191 meseci
Možda je stari, ali ja sam taj potpisao i nijedan drugi!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 19:24 - pre 191 meseci
Da li neki zakon reguliše ovo? Ako je stvarno ovako, onda je jedino rešenje da svi odu od tog provajdera. Alo, potpišeš ugovor recimo na 12 meseci za jednu brzinu a oni u međuvremenu promene ugovor pa dobiješ pola brzine (sve je ovo recimo ali ako mogu da menjaju jedno, mogu i drugo) i obavezu na sledećih 20 godina a ako hoćeš da odustaneš, moraš da im platiš 20000 evra? I onda takav novi ugovor važi?
Aaaaa, eto načina da Telekom još više zaradi, samo da promene ugovore i u nove upišu da na kraju svakog meseca korisnik mora da na njihov račun uplati 10000 evra a ko neće, plaća penal od 100000 evra.
E ovo može samo u jednoj firmi. :(
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
212.200.193.*

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 20:06 - pre 191 meseci
Da bi se promenio bilo koji clan ugovora, obe strane moraju biti saglasne da se izvrsi promena (osim ako je u samom ugovoru drugacije navedeno: npr kod ugovora za mobilnu telefoniju, je operaterima data mogucnost da promene nacin tarifiranja (jer ona i nije eksplicitno navedena u ugovoru), ali ne i osnovnu cenu - pretplatu).

edit: typo
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
77.46.193.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!29.07.2008. u 20:37 - pre 191 meseci
Slažem se da nije baš korektno da se promeni stavka ugovora bez saglasnosti korisnika, ali je još pre godinu dana odlučeno da se štampaju novi ugovori i da oprema više ne ostaje u vlasništvu korisnika (osim ukoliko ne želi da je kupi po ceni od 2.000 dinara, bez PDV-a).

Najbolje bi bilo pokušati u korisničkom servisu ponovo, uz ugovor na uvid službeniku.
Ukoliko i dalje odbijaju, adresa je Republička agencija za telekomunikacije.

Po prijemu prigovora korisnika preko RATEL-a, "Telekom Srbija" odgovara u roku od 15 dana.

Ali, nezvanično, korisnik koji se žali na rad "Telekoma Srbije" će biti "etiketiran", odnosno neće biti među "prioritetnim korisnicima". Bilo je slučajeva u kojima se korisnik žalio što ne može da dobije analogni tf. priključak godinama, i posle odgovora RATEL-u na prigovor, korisniku je poslat odgovor "da se iz tehničkih razloga, usled nedostatka kapaciteta, a za potrebe državne ustanove, korisniku mora oduzeti priključak do daljnjeg, sve dok se ne prošire resursi na korisnikovoj centrali", tako da je žalba RATEL-u mač sa dve oštrice.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL u Nishu cista prevara!!!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10702 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.