Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# Session i WPF

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: C# Session i WPF

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon C# Session i WPF28.07.2008. u 10:49 - pre 191 meseci
Interesuje me da li postoji nesto kao kod pravljenja WEB stranica SESSION za WPF.

Znaci problem je sljedeci.

User bi trebao da se uloguje na stranici za Login. Onda bi trebao nekako da registrujem SESSION i prebacim user-a na sljedecu stranicu. Tako ako user recimo dodje direktno na drugu stranicu u kojoj ima provjera za odredjenom SESSIOM i ako nema SESSION onda da ga vratim na login page gde ce ako postoji u DB da se kreira odgovarajuca SESSION itd. Kasnije te SESSION mogu da upotrebim za jos stvari, ma SESSION je vec jasna zasta sluzi i sta radi....

Nego da se vratim na pitanje. Mene sada interesuje posotji li ovakvo nesto u C# WPF? Ili kako se ovo rijesava u WPF-u xbap? Kako registrujem te stvari kada se user uloguje kako zapisujem, provjeravam podatke i sl.?

Hvala unaprijed.

P.S. Ako je nesto nejasno pojasnicu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: C# Session i WPF03.08.2008. u 09:41 - pre 191 meseci
xbap nije web aplikacija i sam po sebi nema session, on je samo WPF aplikacija koja se isporucuje preko browsera, ali onog trenutka kad se ucita radi kao desktop aplikacija u prozoru browser-a. Da nisi mislio na silverlight?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon Re: C# Session i WPF07.08.2008. u 14:37 - pre 191 meseci
Ne nisam mislio na Silverlight. Znam da je Desktop i da korisit browser samo radi pokretanja aplikacije i da nema bas neke preterane veze sa browserom. No, nasao samo drugacije resenje za svoj problem. Hvala u svakom slucaju.

Resenje je: Imam jednu glavnu stranicu i mijenjam samo CONTENT od te stranice dok recimo MENI ostaje isti. USer klikce na MENI i dobija novi CONTENT (stranice). Tako da ce ovo sada raditi posao koji sam htio da radi kao SIGURNOST. User nece moci da pozove neku drugu stranicu jer teoretski ne postoje i vidi samo jednu stranicu koja ima "CHECK LOGIN". To je to ukratko.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: C# Session i WPF

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.