Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet gateway ikonica,nema je nigde

[es] :: SOHO Networking :: Internet gateway ikonica,nema je nigde

[ Pregleda: 1996 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.adsl.verat.net.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Internet gateway ikonica,nema je nigde27.07.2008. u 11:52 - pre 191 meseci
Pretrazujem vec sat vremena i ne mogu da pronadjem resenje za moj problem.
Umrezio sam 2 racunara (Winxp sp2 oba) crossover kablom i podesio mrezu. Oba vide jedan drugog i to radi bez problema.
Jedan racunar je na ISDN a potrebno je da i drugi preko ICS ide na internet. I to sam nekako namestio. Sad kad client racunar treba da ide na internet, otvori se browser ukuca se adresa, na server racunaru sa ISDN se odmah stvara konekcija i client je na internetu bez problema. Ali nemam nigde ikonice internet gateway, da mogu da vidim konekciju i da se diskonektujem. I ubih se da provalim sta je i ne mogu da nadjem. Moze li mi neko pomoci?
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Internet gateway ikonica,nema je nigde27.07.2008. u 14:14 - pre 191 meseci
To bi trebalo da je sledeća opcija. Na računaru sa ISDN vezom udari desni klik na tu dial-up konekciju, pa Properties. Izaberi karticu Advanced i čekiraj opciju Allow other network users to control or disable the shared Internet connection. Inače, kada se omogućuje ICS ta opcija je podrazumevano čekirana. Kakvo je kod tebe stanje?
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.adsl.verat.net.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: Internet gateway ikonica,nema je nigde27.07.2008. u 15:09 - pre 191 meseci
Opcija je cekirana, probao sam i na racunaru sa obicnom modemskom konekcijom i isto se desava. sto znaci da nije bitan tip modemske konekcije.
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

miq357
ISP Teh support
Beograd

Član broj: 56733
Poruke: 72
79.101.163.*

ICQ: 295440586


Profil

icon Re: Internet gateway ikonica,nema je nigde27.07.2008. u 15:25 - pre 191 meseci
Pogledaj UPnP u helpu, tu bi trebalo da nađeš detaljno objašnjenje.

U Add or Remove Programs u Control Panel-u >> Add/Remove Windows Components >> U Components list, izaberi Details pod Networking Services. Tu proveri da je UPnP User Interface čekiran. Sem ovoga i u fajervolu moraš da dozvoliš upnp pod exceptions.
Ako se ne varam to bi trebalo da ti reši problem.
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.adsl.verat.net.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: Internet gateway ikonica,nema je nigde27.07.2008. u 17:29 - pre 191 meseci
UPnP chekiran, provereno probao sam i to ranije, cak sam i deinstalirao windowsow firewall nekako, tj. ne moze da se pokrene. A pre toga sam uradio te exceptionse. i opet nece.
Zanimljivo je da na starom laptopu to radi bez problema kao client. A verzija windowsa je bez service pack-ova, znaci klot win. I nema firewall.
znam da malo cudno zvuci, ali probao sam sve sto sam pronasao na internetu.

Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Internet gateway ikonica,nema je nigde

[ Pregleda: 1996 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.