Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa pregrevanjem CPU-a na laptopu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa pregrevanjem CPU-a na laptopu

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Syberbob
Blazeaster
Krusevac

Član broj: 82571
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Problem sa pregrevanjem CPU-a na laptopu24.07.2008. u 12:06 - pre 190 meseci
Imam Gericom Advent 7012 na kom se procesor previse zagreva. Windows sam instalirao tako sto sam drzao kesu sa ledom na procesoru. Zamenjena je termalna pasta i nisam se stekao stavio sam finu kolicinu. SpeedFan pokazuje temperaturu od 75C. Sumnjam na adapter koji je univerzalan. Podesen je na voltazu jednaku na laptopu ali mu je amperaza manja za 3mA. Molim za pomoc ako postoji resenja, jer se sam gasi i restartuje.
 
Odgovor na temu

Andrija 75
Doktor Veterinarske
Medicine-Veterinarska Stanica Ks
Srbija

Član broj: 42186
Poruke: 167
87.120.183.*



Profil

icon Re: Problem sa pregrevanjem CPU-a na laptopu01.08.2008. u 19:12 - pre 190 meseci
Da li se greje toliko kad je na bateriji?
Koji je cpu na njemu?
Da li je to krenulo odjednom ili se ranije nije grejao?
Opisi predistoriju dogadjaja.
A na forumu kucaj u pretragu svoj problem pa ces naci neke slicne teme.
Pasta se stavlja onoliko koliko je potrebno a ne previse. Zasto si menjao pastu?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Problem sa pregrevanjem CPU-a na laptopu01.08.2008. u 20:14 - pre 190 meseci
Napon jezgra procesora ne zavisi od napona adaptera pa razloge pregrevanja trazi na drugoj strani! Proveri stanje coolera, tunela za odvod toplote (ako ga ima), eventualna zacepljenja bakarnih lamelica na radijatoru za odvod toplote i spojeve pipeova sa ostalim delovima sistema za hladjenje. Efikasnost mozes proveriti prostim dodirom delova sistema za hladjenje, velike razlike u temperaturi ne bi trebalo biti, ako je ima, znaci da odvodjenje toplote nije kako treba. U protivnom, krivac moze biti ventilator za izduvavanje vrelog vazduha.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa pregrevanjem CPU-a na laptopu

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.