Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kod za refreshovanje forme svake minute

[es] :: Access :: Kod za refreshovanje forme svake minute

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmiirrzzaa
mirza maglic
bosna

Član broj: 80400
Poruke: 23
212.39.118.*



Profil

icon Kod za refreshovanje forme svake minute23.07.2008. u 16:12 - pre 191 meseci
jel mi moze neko uraditi kod za refreshovanje forme svake minute,

kako bi polje u kojem sam postavio vrijeme (DefaultValue: Time()), bilo uvijek trenutno vrijeme, a ne vrijeme koje je ostalo od zadnjeg unosenja.
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.10.*



Profil

icon Re: Kod za refreshovanje forme svake minute23.07.2008. u 21:32 - pre 191 meseci
Dakle ovako: otvoris formu u design modu i prikazes Properties. U Proprety-ju kliknes na karticu Event i tu pronadjes svojstvo (ako tako mogu da nazovem) Timer Interval. Kako oces da ti bude to na svakih minut, tu treba da uneses 60000, posto je to vrijednost u milisekundama.
Nakon toga, pronadji event On Timer i tu unesi sledeci kod:
Code:
Me.Refresh

Ovim osvezavas citavu formu, pa sa njom i potrebnu kontrolu.
Moram da te upozorim da ovdje prikazano vrijeme moze odstupati do 60 sekundi od stvarnog vremena, zbog intervala osvezavanja. Na primjer, ako ti otvoris formu u 11:42:59, Timer pocinje tada da odbrojava 60 sekundi. Iako ce vec sledece sekunde vrijeme biti 11:43:00, to ce biti prikazano tek pri narednom osvezavanju, nakon 60 sekundi. Ne znam koliko ti je to bitno, ali eto da napomenem. Ovo mozes ublaziti tako sto smanjis Timer Interval na 30 sekundi, samo sto ce onda forma cesce "blinkati".
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

mmiirrzzaa
mirza maglic
bosna

Član broj: 80400
Poruke: 23
212.39.118.*



Profil

icon Re: Kod za refreshovanje forme svake minute23.07.2008. u 21:46 - pre 191 meseci
ma nije mi to strasno, ja cu onda najvjerovatnije staviti i 5 minuta, jer na 8 radnih sati radnika, 5 minuta nije nista

a stavit cu 5 minuta da mi se nebi desilo da u sred unosenja podataka, da se forma refreshuje.

hvala ti druze

pozdrav...
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
89.146.164.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kod za refreshovanje forme svake minute24.07.2008. u 10:40 - pre 191 meseci
Citat:
stavit cu 5 minuta da mi se nebi desilo da u sred unosenja podataka, da se forma refreshuje



Znaci sam si rekao usled unosenja podataka i vjerovatno ti treba vrijem kada se zadnji podatak unese.
Ako je tako ja bih ti predlozio da na formi na kojoj unosis podatke na zadnjem polju koje unosis na after update upises vrijeme u polje vrijeme.

zxz
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kod za refreshovanje forme svake minute

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.