Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lirc poteškoće + xawdecode & record

[es] :: Linux desktop okruženja :: lirc poteškoće + xawdecode & record

[ Pregleda: 1292 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon lirc poteškoće + xawdecode & record29.10.2003. u 21:51 - pre 249 meseci
Poz.

Interesuje me da li je neko uspeo da uradi kvalitetan sistem za upravljanje multimedijalnim programima pod Linuxom pomoću daljinca?

Konkretno, interesuje me manipulisanje sledećim alatima/programima: xawdecode, mplayer, xmms, smartmenu.

Ili ja ne umem da podesim .lircrc, ili meni irexec i irxevent ne rade posao kako treba. Na prethodnoj instalaciji je to radilo OK, ali sada (Slack 9.1) kada pokrenem xawdecode pomoću daljinca i pustim snimanje video materijala, xavdecode se sruši ali ostane zvuk TV programa u pozadini, ali bez ikakve greške koju bih mogao da vidim i znam o čemu se radi). Onda moram da ponovo pokrenem xawdecode i izađem sa Escape da bih se isključio zvuk. E, a problem je što se ništa ne snimi. Kad pozovem xavdecode na bilo koji drugi način (ikonica, terminal, run dijalog...) sve radi OK, ne ruši se po stiskanju kombinacije za snimanje. Šta bi kod ovoga moglo da bude uzrok? Napominjem da pokrećem xawdecode iz .lircrc pomoću:
Code:
begin
    prog = irexec
    button = TV/FM
    config = xawdecode
    mode = xdtv
end

pa u xdtv sekciji imam definisan taster REC za snimanje, ali to nema veze jer se ruši i ako pritisnem samo R na tastaturi.

Dalje, pokušao sam da radim i s plircc-om, ali ni on ne uspeva to da odradi najbolje, jer je program zastareo i ne kapira mi neke kombinacije. Recimo, kad na taster POWER asociram:
Code:
act exec xawdecode_cmd 'setstation prev'

umesto da ode na sledeći kanal, on mi kaže:
Code:
connect: No such file or directory

A kad "ručno" poteram xawdecode_cmd 'setstation prev' onda to radi normalno. Znači, plircc se negde buni.

Ima li neko ideju ili neku bolju kombinaciju, konkretan .lircrc i/ili .plircc koji mu funkcioniše, da vidim kako to radi?

TIA
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: lirc poteškoće + xawdecode & record

[ Pregleda: 1292 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.