Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell Inspiron 1525 i problem nakon particionisanja

[es] :: Laptopovi :: Dell Inspiron 1525 i problem nakon particionisanja

[ Pregleda: 1562 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FLASHY
Banja Luka

Član broj: 26126
Poruke: 39
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Dell Inspiron 1525 i problem nakon particionisanja21.07.2008. u 17:54 - pre 191 meseci
Dobih sinoc laptop Dell Inspiron 1525, konacno. Mojoj sreci nigdje kraja... ali... :)
Posto sistem bijase na njemackom, fino ga obrisem, instaliram novu Vistu na engleskom, podesim drajvere i sve fino radi. Super.
Jutros primijetim da mi disk nije particionisan, a nije bas pametno da drzim sve na particiji od 230GB (ono ostalo je Recovery i neka Dell-ova jos particija).
Posto sam vidio da Vista moze samo particionisati 70GB i "odvojiti" na novu particiju, odlucim da problem rijesim sa Partition Magic-om.

Nakon sto sam ga pokrenuo iz DOS-a (Hiren's Boot), te nakon sto je on fix-ovao neke probleme koje je nasao - error: #106 Partition doesn't start with sector one. I od tada su poceli moji problemi.
PM vise nije prepoznavao particije, samo je javljao da ima greska i da ne moze dalje. Ja nisam htio raditi format, jer je na drugoj particiji "Recovery" disk, standardni Dell-ov postupak kojim se moze vratiti sve na staro stanje. Pokusam ja i to - nece.

Nakon probavanja sa par programa, nijedan ne vidi particije. Konacno sa Partition Table Doctor-om, fiksira se nekako MBR i Partition Magic opet vidi particije. Naravno Vista i Recovery disk, zajedno sa drajverima (i to bez backup-a) otisli.
Particionisem disk opet. Sve naizgled fino radi. Stavim novu instalaciju Viste, njenim setup-om formatiram zeljenu particiju za OS, instalira se sve i... kad startam sistem samo stoji crno. Nikakav boot loader, ili nesto slicno.

Dakle, ima li iko ikakvu ideju kako da racunar koji nije u mom vlasnistvu ni 24h vratim u normalu?
Kako i cime da particionisem? Sta moze biti problem? Zasto je Vista "ne voli" PM?

Any help is welcome. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Dell Inspiron 1525 i problem nakon particionisanja

[ Pregleda: 1562 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.