Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CNAME vs A Record

[es] :: Hosting :: Domeni :: CNAME vs A Record

[ Pregleda: 3262 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon CNAME vs A Record21.07.2008. u 13:57 - pre 191 meseci
Sta mi je bolje da koristim za Subdomain CNAME Record ili A Record? Znam da ako je poddomen hostovan na drugom serveru moram koristiti A Record. Ali ako su mi svi poddomeni na istom hostu (Isti IP) kao i osnovni domen vidim da je moguce koristiti i jedno i drugo. Sad me zanima, kakva je razlika. Sta su mane a sta prednosti jedne a sta druge varijante? Za one koji ce da me upute na Google-anje samo da kazem da sam citao stranice i stranice i nista konkretno nisam zakljucio. Ima likova koji kazu da je A Record efikasniji jer se upit salje samo jednom pa ga je bolje koristiti jer je navodno malo brze kod otvaranja. Video sam da neko cak i za www stavlja A Record, a ima ljudi koji za poddomene savetuju iskljucivo koriscenje CNAME-a. Da li neko ima iskustva i sta to konkretno u praksi znaci?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: CNAME vs A Record21.07.2008. u 15:17 - pre 191 meseci
CNAME ti je u suštini alias na neki A rekord tako da ti je to malo overkill. Koristi A rekord.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: CNAME vs A Record21.07.2008. u 17:25 - pre 191 meseci
Ma nebitno je. CNAMe je prakticniji zato sto, ako promenis IP adresu servera, preko CNAMe se odmah menjaju i sve druge adrese. Narocito je pogodno ako iz nekog razloga, domen usmeravas na neki drugi server koji niej pod tvojom kontrolom, recimo to je slucaj ako koristis Google Apps.
 
Odgovor na temu

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: CNAME vs A Record21.07.2008. u 18:41 - pre 191 meseci
Ok, kapiram sta pricas. Nemam nameru da menjam IP adresu severa tako da mi to nije neka prednost, a ako je i promenim, lako cu umesto na jednom promeniti na 4-5 mesta, to je 15-20 sekundi, jednom ili nijednom godisnje Vise me zanima da li postoji razlika kod pristupanja sajtu, da li je tacno to sto sam vec pomenuo da sam nalazio, da se kod CNAME-a proces dobijanja IP adrese obavlja sa dva upita, a kod A rekorda sa samo jednim upitom. To meni zvuci malo cudno, ali sam nasao nesto tog tipa na dva razlicita mesta pa reko da vidim zna li neko ovde nesto o tome.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: CNAME vs A Record21.07.2008. u 20:45 - pre 191 meseci
Ma nebitno je. Svi DNS upiti se kesiraju.

 
Odgovor na temu

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: CNAME vs A Record21.07.2008. u 21:12 - pre 191 meseci
Ok jasno. Reci mi jednu stvar, ne koristim Google Apps ali imam nameru, sta je tacno u tom slucaju prednost CNAME rekorda?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: CNAME vs A Record21.07.2008. u 22:27 - pre 191 meseci
Ako podesis CNAME onda ako Gogole promeni IP za svoj servis, ti ne moras nista da podesavas.
 
Odgovor na temu

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: CNAME vs A Record22.07.2008. u 20:24 - pre 191 meseci
Tyler, da li ti koristis A rekorde samo za poddomene ili i za www,ftp...?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: CNAME vs A Record23.07.2008. u 07:56 - pre 191 meseci
Za sve.
Ali ne bih se mnogo osvrtao na to kako ja radim. Vidi šta tebi najviše odgovara i tako uradi.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: CNAME vs A Record23.07.2008. u 09:44 - pre 191 meseci
Pa zato i pitam, da bih video sta meni najvise odgovara Tek sam skoro prvi put imao kontakt sa resource recordima, do skoro sam slao mail liku koji mi je registrovao domene i u mailu bih mu napisao sta mi treba i cekao i do nedelju dana da mi odradi. Dojadilo mi je da se sa njim preganjam oko toga pa sam prebacio sve domene kod Go Deddy-ja i sad koristim njihov Domain Manager i Total DNS Control. Procitao sam dosta toga o zone fajlovima i resource recordima. Znam, grubo, kako to funkcionise ali sam primetio da ima dosta stvari vezanih za konkretne primene kojih nema u uputstvima i u RFC dokumentima, pa sam zbog toga i pokrenuo ovu temu. Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: CNAME vs A Record23.07.2008. u 19:03 - pre 191 meseci
Kada sam prebacio domene kod Go Daddy-ja poceo sam da koristim i njihove Nameservere. Primetio sam da je pored A Record-a koji sam ja dodao po default-u za svaki domen postavljena jos gomila CNAME Recorda. Svi ukazuju na secureserver.net

mobilemail mobilemail-v01.prod.mesa1.secureserver.net
pda mobilemail-v01.prod.mesa1.secureserver.net
email email.secureserver.net
mail pop.secureserver.net
pop pop.secureserver.net
smtp smtp.secureserver.net
webmail webmail.secureserver.net
e email.secureserver.net

Sta da radim sa ovim CNAME rekordima?
 
Odgovor na temu

great mlm
BG

Član broj: 136512
Poruke: 43
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: CNAME vs A Record01.08.2008. u 09:08 - pre 191 meseci
Resio sam da batalim GoDaddy-jev DNS i da podignem DNS server na Windows 2003 Server VDS-u. Da li neko moze da mi preporuci sta da instaliram i kako da podesim? Ima li ko iskustva sa tim? Vidim da svi hvale BIND, koliko je on pogodan za instalaciju na Windows Serveru? Kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: CNAME vs A Record

[ Pregleda: 3262 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.