Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procena kvara ...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Procena kvara ...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9511 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danci-Sombor
Danijel Celarevic
Sombor

Član broj: 151580
Poruke: 301
79.101.193.*

Sajt: www.antique-serbia.com


Profil

icon Procena kvara ...20.07.2008. u 23:35 - pre 191 meseci
Ovako pre nedelju dana sam prodao tehniks SU-V460 pojacalo jednom decku iz NS-a i on me je posle par dana nazvao i rekao kako kad prekidac za STERE/MONO ukljuci na mono rade oba kanala a kad ukljuci STEREO onda jedan kanal kao nesto ne radi ... Ja sam mu rekao da odnese pojacalo u servis da vide maistori sta nije u redu posto je kod mene sve radilo i on je rekao da ce odneti ...

Sutradan me decko zove i kaze da je otisao integralac i da su porucili novi ali da nista ne znaju oko cene ...
Sledeci dan me zove i kaze mi da je pojacalo popravljeno tj integralac zamenjen i cena popravke je 3.800 dinara ...
Inace prodao sam mu pojacalo za 6.000 din ..
I sad ispada frka sto on hoce da mu ja posaljem 3.800 dinara a ja to nisam u mogucnosti da uradim jer nemam trenutno kesa ... Interesuje me neko od iskusnijih na forumu ako moze da mi napise koliko kosta taj integralac mislim da je neki STK posto ne mogu da verujem da popravka izadje skoro ko celo pojacalo ... bukvalno ja sam ga dao za 2.000 din, a bilo je extra radilo , bez ogrebotine sto se tice kucista tj EXTRA ocuvano ..

Ako neko moze da mi pomogne neka napise svoje misljenje ....
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.213.*



+128 Profil

icon Re: Procena kvara ...20.07.2008. u 23:54 - pre 191 meseci
po svemu sudeći "dečko" te malko zaebava.
prekidač mono/stereo ne utiče na stk , to valjda znaš. stereo ili mono, svejedno ako su oba kanala radila onda je neka žurka ili iživljavanje došlo glave ili i tog lika lože malko u servisu (treba saznati koji servis).
ako si prodao ispravno, posle i 5 metara ili minuta, nije više tvoja briga.
trebao si lika da dovedeš kući, pustiš muziku pa nek nosi.
ovako ni on ni ti ne možete da dokažete ko je u pravu.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.213.*



+128 Profil

icon Re: Procena kvara ...20.07.2008. u 23:59 - pre 191 meseci
uzgred, lik te je zvao POSLE PAR dana a ne isti dan kada ga je verovatno pustio.
valjda kapiraš sada.
takva popravka je njegov trošak a ne tvoj.
(naravno, stk hibridi su skupi zato što su starudije. ali ne svi)
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 09:30 - pre 191 meseci
Znaci to je taj cuveni Tehniks koji se motao po oglasima!

Slobodno mu reci, mislim kupcu da je to moj pojacavac i da si mi cinio uslugu prodaje, pa cu ja da mu objasnim.

Uzgred pitaj ga da li ima fiskalni racun?!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pro Sound service
Serviser zvucnika i rentiranje ozvucenja
Srbija

Član broj: 127985
Poruke: 97
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 11:23 - pre 191 meseci
Prike izgleda da tebe taj lik hoce da odradi za kintu! Ako je kanal na hibridu riknuo on nece raditi ni u jednoj varijanti! Tako da mislim da ti prodaje pricu..... Ja mu ne bih dao pare! Na kraju krajeva vidjeno-kupljeno ! Pozz.............
Teško bogu sa nama ovakvima
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 13:03 - pre 191 meseci
uzgred, čini mi se da u tehniksu nije STK već SVI hibrid.
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
89.216.48.*



Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 14:16 - pre 191 meseci
Evo da se javi i ''dečko'' koji je kupio pojačalo. O čemu se tu radi:

Ja jesam kupio pojačalo kako je momak naveo u potpuno ispravnom stanju (poslato mi je express poštom tako da nisam bio u mogućnosti da ga probam). Kad sam ga otpakovao primetio sam da je zaista extra očuvno. Priključio sam ga i video (tj. čuo) sledeće:

- Pojačalo je bilo prebbačeno u mono mod.
- Oba zvučnika su svirala ali pri pomeranju balansa na levi kanal primetio sam da levi kanal radi do podeoka 4 (maximalan položaj je 5) a onda se odjadnom uključi i desni kanal što mi govori da nešto nije u redu sa potenciometrom.
- Kad odaberem stereo režim rada apsolutno nema levog kanala. Takođe ne reaguje ni na potenciometar.

Zvao sam momka od kog sam kupio pojačalo i rekao mu o čemu se radi i da želim da mu vratim pojačalo a on meni da vrati pare jer se nismo dogovorili da mi proda neispravno pojačalo.

Ponovo je ''pao'' dogovor da ja odnesem pojačalo u servis i da će on snositi sve troškove popravke.


Pojačalo sam odneo u ovlašteni Sony servis u Novom Sadu (JEC - Japan Electronic Servis). Posle par dana su mi rekli da je crkao neki integralac i da su još ponešto zamenuli i da sada sve savršeno radi. Cena njihove usluge + delovi je 3.800,00 dinara.

Ja ne sporim da je njihova usluga preskupa, ali zaista ne znam šta su to sve mogli da poprave na pojačalu koje ''super radi''.


Ajte sad i meni dajte savet šta i kako da se postavim u servisu jer i ja mislim da je cena previsoka za opravku jednog takvog uređaja (opravka uređaja koji sam platio 6.500,00 dinara treba da bude 3.800,00 dinara !?)


Unapred hvala

ps: Ja nemam pojma o kakvom je integralcu reč niti sam pominjao njegov naziv.
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 14:24 - pre 191 meseci
Hoces da kazes da te je doticni prodavac prevario u vezi ispravnosti pojacavaca?!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
89.216.48.*



Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 14:28 - pre 191 meseci
Ja sam napisao šta i kako je bilo. Ne kažem da me je prodavac prevario jer on kaže da je pojačalo probao. Samo napominjem da je pojačalo bilo prebačeno u mono mod (Ko od nas koristi stereo pojačalo u mono modu?) i da ga je tako probao.

Zbog svega toga sam jako nezadovoljan jer nemam vremena da idem po servisima sa pojačalom koje sam kupio ''u extra stanju'' a ispostavilo se da to nije tačno. Izgled pojačala jeste extra ali zvuk to svakako nije.

Šta da kažem servisu?
Nisam siguran da će biti radi da vrate pojačalo u predhodno stanje bez ikakve nadoknade, a ja ne želim da snosim više bilo kakve troškove oko tog pojačala. Već sam učestvovao dodatno u troškovima express pošte iako i to nije bilo dogovoreno.

Saveti?


Hvala

[Ovu poruku je menjao AxEl_F dana 21.07.2008. u 15:47 GMT+1]
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

Danci-Sombor
Danijel Celarevic
Sombor

Član broj: 151580
Poruke: 301
79.101.193.*

Sajt: www.antique-serbia.com


Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 14:44 - pre 191 meseci
Pojacalo je kod mene radilo u STEREO modu , mozda se tokom slanja prekidac pomerio na MONO sto je moguce ali ajde da to zanemarimo sto jest jeste ... 3.800 za menjanje integralca je jako puno, mozda su serviseri malo zakinuli ili nesto drugo ... AKO ONI KAZU DA JE JOS NESTO MENJANO OD ELEKTRONIKE ko sto se ovde kaze :
---------------------------------------------
Pojačalo sam odneo u ovlašteni Sony servis u Novom Sadu (JEC - Japan Electronic Servis). Posle par dana su mi rekli da je crkao neki integralac i da su još ponešto zamenuli i da sada sve savršeno radi. Cena njihove usluge + delovi je 3.800,00 dinara.
---------------------------------------------
TREBALO BI SE OTVORITI POJACALO I POGLEDATI DA LI JE NESTO UOPSTE STAVLJANO NOVO OD ELEKTRONIKE, MOZDA SU TO REKLI TEK TAKO DA BI PODIGLI CENU POPRAVKE .... POSTO ZA NEKOG KO SE BASH NE RAZUME RETJI "OTISAO JE INTEGRALAC" je puno 3.800 dinara pa su dodali i neke delove kako bi se kao uklopilo u cenu ...

Inace ja jesam rekao da cu platiti opravku zali 3.800 je stvarno puno u odnosu kad se pogleda da sam pojacalo spustio na 6.500 i platio putne troskove 500 dinara ...


Pozdrav
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 15:08 - pre 191 meseci
3800RSD je nista koliko mogu da kostaju opravke, pogotovu starijih pojacavaca.

Jos di dobro i prosao, daj boze da taj ugradjeni SVI integralac potraje !!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Danci-Sombor
Danijel Celarevic
Sombor

Član broj: 151580
Poruke: 301
79.101.193.*

Sajt: www.antique-serbia.com


Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 18:55 - pre 191 meseci
znachi da sve ostalo vredi 2.000 dinara :)
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
89.216.100.*

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Procena kvara ...21.07.2008. u 20:27 - pre 191 meseci
meni samo nije jasno kako je to servis preuzeo na sebe tako skupu opravku a da nije konsultovao vlasnika....

Pa zar nije praksa da se primljeni uredjaj pregleda, konstatuje kvar i obavesti klijent (za to se placa neka fiksna cena - ~10evra)... a onda ako je kupac voljan da nastavi sa popravkom (o cijoj je ceni unapred obavesten) tek onda se prelazi na "rad"...

To je koliko ja znam uobicajena, i u 100% slucajeva za koje znam postovana praksa...

bez uvrede ali sve ostalo vredi onoliko koliko ste obojica "pametno" postupili oko cele stvari... tj priceless.

Poz

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 21.07.2008. u 21:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Danci-Sombor
Danijel Celarevic
Sombor

Član broj: 151580
Poruke: 301
79.101.167.*

Sajt: www.antique-serbia.com


Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 12:21 - pre 191 meseci
Prichao sam ja sa servisom sada i kazu da je promenjeno predpojacalo i da je cena opravke 3.400 dinara .. :)
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
213.137.127.*



+4 Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 13:25 - pre 191 meseci
Slazem se sa Arnoldom... Ja bih samo rekao:Fala na informaciji,aj sad vratite staro predpojacalo... Pa,verovatno bi uz semu i mi ovde mogli da konstantujemo kvar i da se popravi lako...a,ne da urade tako "skupu" popravku na svoju ruku...

Ali nije mi jasno kako je moglo da se pokvari u putu..jedino ako se nesto slomilo,inace si ti kriv za kvar AxEL_F...
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 13:59 - pre 191 meseci
Zbog čega sam ja kriv?
Ko je rekao da je ''nešto slomljeno'' na pojačalu?

Pa ja sam preuzeo pojačalo u pošti i odneo ga kući. Kod kuće sam ga otpakovao i ostavio da odstoji 2 dana jer nisam imao vremena da ga probam ranije. Kad sam ga probao odmah sam i nazvao momka iz Sombora da mu kažem da je pojačalo neispravno.

Osim toga nije mi ni jasno zašto se sada ''prepucavamo'' ovako preko foruma?

Činjenica je kao što sam naveo a to je da sam kupovao pojačalo ''u extra stanju'' koje ''extra svira'' i na kom su ''promenjeni neko kondovi radi boljeg zvuka'', a dobio sam neispravno pojačalo. Računao sam da su ljudi na forumu ozbiljni i da nisu skloni prevarama inače sigurno ne bih kupio pojačalo a da ga pre toga na probam.

Još jednom da napomenem da uopšte ne sporim da je pojačalo možda bilo ispravno kad ga ja Danijel iz Sombora poslao, ali je kod mene stiglo neispravno.

Eto toliko...
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 14:38 - pre 191 meseci
Nemam nameru da arbitriram, ali nacinom kupovine sam si doprineo problemu, prema tome, ako se nisi dogovorio za neki probni period, svaka eventualnost oko neispravnog uredjaja pada na tvoj teret. Neispravnost je mogla nastati i u momentu ukljucivanja kod tebe, kao i to da je kvar lazno predstavljen kao crkavanje kola, a mogao je npr. biti prljav selektor ili nesto slicno.
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 14:52 - pre 191 meseci
Kazem da si ti kriv,zato sto ne moze da se pokvari samo od sebe. Niko nije rekao da je nesto slomljeno...a,ni ja. Ali kao sto sam vec rekao,ili je nesto slomljeno ili je pokvareno nestrucnim rukovanjem...moguce da mu nisi doveo odgovarajuci signal,pa je crkao predpojacavacki stepen... Ili mu napajanje nije bas stabilizovano,a ti ga prikljucio na nestabilnu mrezu... Ko zna,ali nije moglo samo od sebe da se pokvari.
 
Odgovor na temu

Danci-Sombor
Danijel Celarevic
Sombor

Član broj: 151580
Poruke: 301
79.101.167.*

Sajt: www.antique-serbia.com


Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 15:10 - pre 191 meseci
Ajde sad me interesuje sta da radim da li da uzmem pojacalo za tu cenu od 6.500 nazad ili da dam 3.400 za opravku pa da ostane zoveku pojacalo .... fora je sto ja sad nemam para ali recite misljenje ovako ...
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Procena kvara ...22.07.2008. u 15:17 - pre 191 meseci
ova tema je pre za madzone.
they killed kenny
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Procena kvara ...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9511 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.