Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?

[es] :: Vodič za posao :: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?

[ Pregleda: 8932 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pesakms
elektronicar-pocetnik

Član broj: 116911
Poruke: 69
*.teamnet.rs.



Profil

icon Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?20.07.2008. u 11:47 - pre 191 meseci
Zanima me posto sam hteo da pokrenem neki posao,tj da otvotim firmu koja bi se bavila popravkom kucnih aparata, aparata za varenje i izvodjenjem elektro instalacija,kako bi najbolje bilo prijaviti tu firmu( doo,spd ili nesto drugo),da bi bio sto manji porez i da li neko zna sta je sve potrebno za to?Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 11:18 - pre 190 meseci
Šta je 'spd'?

Potraži zakon o privrednim društvima, tamo je sve lepo objašnjeno. Ili pretraži forum po ključnim rečima radnja vs. preduzeće.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 12:27 - pre 190 meseci
pa ako si doo onda ne odgovaras sa sopstvenom imovinom,vec samo sa onim sto si ulozio u preduzece,a ako si privatnik/preduzetnik onda raspolazes sa kompletnom imovinom koja je na tvom imenu
i sta je spd?
 
Odgovor na temu

pesakms
elektronicar-pocetnik

Član broj: 116911
Poruke: 69
*.teamnet.rs.



Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 16:01 - pre 190 meseci
pa ne znam,vidjam neke firme sa tim nazivom,zato i pitam u cemu je razlika...
http://www.imenik.co.yu/info.php?id=29694 - na primer
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 16:01 - pre 190 meseci
skracenica od spid ili speed? patike i pedale?

mozda samostalni privredni delatnik? samostalno privredno drustvo?
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

pesakms
elektronicar-pocetnik

Član broj: 116911
Poruke: 69
*.teamnet.rs.



Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 16:13 - pre 190 meseci
Citat:
momsab: skracenica od spid ili speed? patike i pedale?

mozda samostalni privredni delatnik? samostalno privredno drustvo?

Pa tako nesto mislim da jeste...samostalci :),pitam iz razloga o porezima,sta je najpovoljnije zbog poreza
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 18:59 - pre 190 meseci
nekim googlanjem sam dosao do zakljucka da je spd - srpsko privredno drustvo :D

ili mozda status privrednog drustva
a ima i neka polj'tchka stranka sa skracenicom spd :D

ali najbolje je da odes na sajt apr-a i tamo pogledas sta sta znaci [p.s. nigde se ne pominje spd :),osim za proveru statusa predmeta ,odakle mi je i "zakljucak" da je spd "status privrednog drustva"]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 21:16 - pre 190 meseci
Citat:
Pa tako nesto mislim da jeste...samostalci :),pitam iz razloga o porezima,sta je najpovoljnije zbog poreza

Velicina poreza i nema bas neke veze sa oblikom organizovanja, a cak i u specificnim situacijama kad to ima uticaja, nije bas tako kako ti mislis, tipa za ovo je 12% a za ono 14%, vec sve zavisi od slucaja do slucaja i nekad je bolje ovako a nekad onako. Prvo sto treba da razmislis sta ti je bolje - da vodis knjige, ili da ti se porez obracunava pausalno (moze drugacija da se kaze - hoces sam da obracunavas porez, ili hoces da ti oni razrezu)? Kada to smislis, mozes da razmisljas o izboru oblika organizovanja, jer privredna drustva ne mogu da se pausalno oporezuju, a samostalni preduzetnici mogu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pesakms
elektronicar-pocetnik

Član broj: 116911
Poruke: 69
*.teamnet.rs.



Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?21.07.2008. u 22:35 - pre 190 meseci
ok...citam one pravilnike,zakone pa ih citam...ali idalje mi je to sve nekako slabo razjasnjeno...Treba mi ta varijanta za servis aparata za varenje,i ostalih elektricnih aparata i elektroinstalacije,pa ne znam da li to moze zajedno ici na jednu sifru delatnistii i kako bi taj porez se racunao jer kontam da bi to bilo pausalno obracunavano kod mene :)
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
195.252.79.*



+7 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?23.07.2008. u 22:04 - pre 190 meseci
Ajd da probam
Ako ces nabavljati puno rezervnih delova i ugradjivati ih (sve "na belo"), onda se isplati ici u sistem PDV-a. Ako ce tvoj rad (sto bi se reklo "ruke") biti najznacajniji faktor u ceni koju naplacujes, onda je mozda bolje biti pausalac.
Na sve sto kupujes od opreme i delova placas PDV. Ukoliko prodas dalje imas pravo na povracaj dela PDV-a, pa je zato veoma bitno da pravilno procenis ucesce delova i potrosnog materijala u konacnoj ceni. Napravi grubu procenu posla za par meseci (simulaciju ) i izracunaj porez kao pausalac i sa PDV-om i vidi sta ti je povoljnije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Koja je razlika izmedju "naziva" doo, spd i ostalih?

[ Pregleda: 8932 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.