Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka

[ Pregleda: 3386 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranvasiljevic

Član broj: 151967
Poruke: 298



+28 Profil

icon 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka14.07.2008. u 20:27 - pre 192 meseci
Moji prijatelji su pre par dana uzeli gore navedeni paket.
Nemaju uslova za bilo koji drugi internet i morali su ovaj.
Da li mi neko moze reci kako se vrsi provera preuzetih podataka,
jer imaju ogranicenje od 1 GB.
pozz
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka14.07.2008. u 21:20 - pre 192 meseci
Podrav,

koliko znam ima 1, 2, i 3 gb.

Uz paket dobijaju mobil partner program i time mogu da vode evidenciju o preuzetim kolicinama.
Za surf im je dovoljno 1 gb, ja sam se prevario pa sam uzeo 2gb, mesecno potrosim 500 mb (kuci imam adsl).

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
91.148.92.*



+32 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka15.07.2008. u 08:19 - pre 192 meseci
Citat:
goranvasiljevic: Moji prijatelji su pre par dana uzeli gore navedeni paket.
Nemaju uslova za bilo koji drugi internet i morali su ovaj.
Da li mi neko moze reci kako se vrsi provera preuzetih podataka,
jer imaju ogranicenje od 1 GB.
pozz



Kako sto ti je Igor napisao, dobije se program i u delu statistic moze da se proveri, dnevma, mesecna i godisnja potrosnja.
Pri tome vodi racuna (tj. tvoji prijatelji) da se u protok racuna i upload i download, tako da uvek sabiraju protok kako bi dosli do pravog stanja potrosnje.

Pozeljno je proveriti da li i mts ima iste podatke o protoku, jer to je jedino validno prilikom naplate, a ne brojac u racunaru. To se radi na klasican nacin, *797#. Medjutim ne moras da vadis karticu iz modema, Mobile Partner program ima i tab Text. Kad tu udjes mozes da saljes klasicne poruke, pa tako mozes da posaljes poruku STANJE na 797. Cesto ne radi, ali kad radi, posalje ti sms isti kao i kod ostalih kartica, Vase stanje, bla bla, besplatni minuti 0.00.... i onda besplatni gprs saobracaj 1054672 (recimo)

Inace, oni nemaju ogranicenje na 1GB, samo ako predju ugovoreni protok, tada je svaki megabajt posle mnogo skup, inace nece im iskljuciti net. Cene mozes da proveris na mts sajtu.

Nadam se da ti je ovo nesto koristilo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka15.07.2008. u 08:30 - pre 192 meseci
STANJE na 797 ne radi vise, jedini nacin je *797#
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

goranvasiljevic

Član broj: 151967
Poruke: 298



+28 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka15.07.2008. u 18:04 - pre 192 meseci
Hvala svima koji su odgovorili!!
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka15.07.2008. u 21:52 - pre 192 meseci
I ja bih porucio ovaj paket ali ne znam sad imam laptop dell 1525 i on ima kod baterije mesto za sim karticu da li je moguce tu ubaciti ili je obavezno da uzmem i usb modem koji daju u paketu. Jer koliko vidim ukoli bih uzeo samo karticu nebi me vezali ugovorom sto mi je jako bitno jer nisam siguran kako ce to da funkcionise.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
91.148.92.*



+32 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka15.07.2008. u 22:18 - pre 192 meseci
Citat:
maric1: I ja bih porucio ovaj paket ali ne znam sad imam laptop dell 1525 i on ima kod baterije mesto za sim karticu da li je moguce tu ubaciti ili je obavezno da uzmem i usb modem koji daju u paketu. Jer koliko vidim ukoli bih uzeo samo karticu nebi me vezali ugovorom sto mi je jako bitno jer nisam siguran kako ce to da funkcionise.


Cak i ako moze, nisam siguran da mts i dalje prodaje samo data kartice bez modema, moras da proveris. Kad sam ja kupovao tad je bila nestasica modema, pa su mi dali da kupim samo data karticu bez obaveze, ali sam cim su stigli modemi uzeo jedan.

A kako mreza i net radi, mozes da proveris na nekoliko nacina:

1. nadji nekog ko ima modem, probaj (teza varijanta)
2. idi do nekog korisnickog servisa, zamoli ih da probas kako radi modem, verovatno ce ti dozvoliti, ali to vazi samo za okolinu tog KC, znaci i dalje neces znati kako radi u tvom kraju
2. zakaci svoj 3G telefon (sa 3G pretplatom) na racunar, povezi se na net, (svi PC suite imaju opciju za brzo povezivanje, ako te mrzi da pravis konekciju manualno) pa probaj sa obicnom karticom koju koristis. Kako ti to bude radilo, tako isto ce da ti radi i modem. Pozeljno je da ti fon ima i edge, ukoliko u tvom kraju (mestu gde planiras da ga koristis najvise) nema 3G pokrivenosti.


A moja iskustva su vrlo razlicita. Gde ima 3G signala, to je pravo uzivanje.
Gde je samo gprs, mucenje, mucenje, mucenje, jedva da mogu da prosledim mail koji je npr. na gmailu.
Telenor je u tom segmentu bolji (gde nema 3G), ali ima mnoooogo manje 3G stanica. (moje iskustvo i u mestima u kojima se ja krecem)
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka18.07.2008. u 00:22 - pre 191 meseci
pre svega puno hvala

3. resenje mi odgovara, znaci ja probam svoj e50 sto sam to vec i uradio i imam pripejd karticu (ali mislim da mi nije ukljucen 3g, ako mora posebno da se trazi da se ukljuci), i radi onako nemogu da kazem da ali mislim da je za nijansu bolji od modema
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 3G Net paket I - kolicina preuzetih podataka

[ Pregleda: 3386 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.