Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gnome system montor i procesi

[es] :: Linux aplikacije :: Gnome system montor i procesi

[ Pregleda: 1805 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Gnome system montor i procesi13.07.2008. u 22:49 - pre 191 meseci
Da li ste primjetili da gnome system monitor ne prikazuje sve procese? Konkretno u screenshotu koji sam okačio, u malom system monitoru u gnome panelu vidi se da je CPU na 100%, dok se u glavnom prozoru to uopšte ne vidi (iako bi proces koji koristi najviše cpu vremena trebao da bude na vrhu). Opet, u top programu u konzoli se to fino vidi.
I drugo pitanje donekle vezano za prvo, vidi se da proces "khubd" koristi većinu cpu resursa, medjutim uopšte ne mogu da ga zatvorim, pokušao sam sa "sudo kill 1967" (1967 je proces ID) i naredba se izvrši bez errora, ali proces ostaje i jedini lijek je restart sistema.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Gnome system montor i procesi14.07.2008. u 06:19 - pre 191 meseci
U meniju "pregled" u Gnomovom praćenju sistema možeš da odabereš da ti se prikazuju svi procesi. Meni se tada pojavljuje khubd u listi.

A što se tiče jedenja procesora, ja nemam takvog iskustva, ali vidim da ih ovde ima: Google: "khubd".
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Gnome system montor i procesi14.07.2008. u 09:20 - pre 191 meseci
Googlao sam još ranije za khubd procesom, kada se isključi web kamera on skoči na 100% i ne mogu ga nikako prekinuti osim restartom sistema, inače to je već prijavljen bug, ali nema rješenja, problem je izgleda na nivou kernela.
Evo opisa problema: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/spca5xx/+bug/32164

Izgleda da se to vuče kroz par verzija kernela pa ni update ne bi pomogao.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Gnome system montor i procesi

[ Pregleda: 1805 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.