Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lcd ili plazma? molim za pomoc!

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: lcd ili plazma? molim za pomoc!

[ Pregleda: 4691 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav1974
Miroslav Marcic
Trgovac,STR i K Mobcentar
Pancevo

Član broj: 187387
Poruke: 1
79.101.185.*



Profil

icon lcd ili plazma? molim za pomoc!09.07.2008. u 15:36 - pre 191 meseci
U cemu je razlika?
Sta je kvalitetnije?
Sta kupiti?
Misljenje za Philips 32PFL3312/10(moj prijatelj je kupio ovaj model slika je ocajna na obicnoj anteni,na dvd bolja ali ni tu nije bog zna sta!)
KREIZI NORD
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!10.07.2008. u 02:43 - pre 191 meseci
zavisi šta će da se gleda: ako ćeš gledati sd program onda ćeš imati goru sliku nego na starijim crt tv-ima.
ako imaš hd izvore, onda će stvar biti bolja, i u tom slučaju plazma, zbog kuteva gledanja, ghostinga itd.
panasonic ili pioneer, valjda.

ali ponovo, ako spojiš sd na to, ne očekuj ništa dobro.
tu slika mora proći tolko obrade prije nego se prikaže da ne može ispasti dobro...

svak onaj koji kupi plazmu ili lcd da gleda sd je bacio hrpu love...

pitanja tipa "zašto mi novi lcd izgleda lošije od mog starog tv-a" tada iskrsnu, a jedini odgovor može bit "jer nisi znao šta kupuješ".
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.teamnet.rs.



+5 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!10.07.2008. u 10:14 - pre 191 meseci
..tako je nije znao a ne zna ni 95% obicnih gradjana dok ne kupi pa tek onda ide da pita
to je greska koju svi prave ali opet ima i tu spas a to je satelitska HD rezolucija
ili digitalna zemaljska TV koju nam obecavaju za par godina a vec ima ponegde ali samo ponegde ....mislim na balkan

tako da ko ceka taj doceka ( osedi ) ;)

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!10.07.2008. u 15:29 - pre 191 meseci
ako će se već čekati bez hd izvora signala onda bolje sa crt-om, jer će noviji hd paneli bit bolji I JEFTINIJI!
 
Odgovor na temu

ivee
Lebane

Član broj: 169629
Poruke: 7
79.101.77.*



Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!13.07.2008. u 13:16 - pre 191 meseci
Kupio sam pre neki dan lcd Samsung 37R82 imam lokalnu kablovsku tv koja i nije bas sjajna ali ja sam prezadovoljan sa slikom i ako sam se plasio da ce biti ocajna tako da ove price o tome da je samo digitalni signal prava stvar ne piju vodu.Jos ga nisam probao na hdmi ulaz ali ito mora da je extra.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!13.07.2008. u 18:38 - pre 191 meseci
ako si ti prezadovoljan to ne znači da je to bolje od starog crt tv-a.
ja ono špta sam gledo bilo je katastrofa...posebice sport pati...
nogomet, tenis...sve se pokvari čim se kamera makne...

ne digitalni signal, već hd digitalni signal.
to ne izgleda dobro ni sa sd digitalnim signalom.

priče i utiscima su uvjek subjektivne, ali usporedba sa starim crt-om na sd rezolucijama nije. tu je crt jednostavno bolji.

btw. kako gledaš, jesi razvuko to na 16/9? jel ti cjeli ekran ispunjen?
 
Odgovor na temu

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
92.55.66.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!13.07.2008. u 21:56 - pre 191 meseci
i4004
sedi, evo ti petica do kraja godine
ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!13.07.2008. u 22:20 - pre 191 meseci
ček malo, pusti čovjeka da odgovori, da vidiš šta smjeram!
hehe...
 
Odgovor na temu

ivee
Lebane

Član broj: 169629
Poruke: 7
93.86.112.*



Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!16.07.2008. u 10:38 - pre 191 meseci
Gledam pun ekran ali ono sto pokusavam da kazem jeste da digi signala nece biti skoro a do tada gledamo to sto gledamo.Sem toga razlika izmedju crt i lcd tv nije toliko drasticna ,ustvari ne znam na kom si ti gledao ali veliki kontrast i osvetljenje ublazavaju razliku o kojoj govoris.Ja sam sa mojim samsungom zadovoljan i ako mozda imam vece kriterijume od tebe u vezi kvaliteta slike.
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
77.46.236.*



+2 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!16.07.2008. u 21:38 - pre 191 meseci
au vise i sa tim CRT-ovima. ne mozete vise da valjate polovne crt-ove iz nemacke pa vam ne valjaju plazme i lcd. bolje bi vam bilo da se malo edukujete i prilagodite vremenu i pocnete da proucavate popravke plazmi i lcd jer je to jednostavno nesto sto se danas nudi na trzistu. crtovi odlaze u muzej i sve sto se moze kupiti od crtova je u najboljem slucaju neki 4:3 29" krs, ili polovni stari 20 godina, koje naravno vi majstori imate na prodaju. ako je nekom do juce bio dobar 21" CRT sigurno mu 32" ili 37 ili 42" LCD ili plazma nece biti losi. ja imam 42" plazmu i ni kablovska ni DVD pa ni iole bolji Divx ne izgledaju uopste lose na njoj, naprotiv. pre toga sam imao 32" CRT i nimalo ne zalim za njim. budite malo realniji i fleksibilniji pre svega.
 
Odgovor na temu

ivee
Lebane

Član broj: 169629
Poruke: 7
93.86.112.*



Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!16.07.2008. u 22:48 - pre 191 meseci
Konacno neko da priskoci u pomoc lcd i plazma tv-ima. Pozz
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!17.07.2008. u 00:07 - pre 191 meseci
>bolje bi vam bilo da se malo edukujete i prilagodite vremenu i pocnete da proucavate popravke plazmi i lcd jer je to jednostavno nesto sto se danas nudi na trzistu.

znaš kako me zabole za popravke bilo koje vrste tv-a...ali ovdje se ne radi o tome: govorimo o kvaliteti slike.

ovdje se radi o jednoj, i samo jednoj stvari: onaj koji iskesa tolko love za nešto ne bi ni u snu priznao daje falio, a jest.

ne možeš ti meni govoriti kako to izgleda kad sam ja vidio kako to izgleda, a znam i kako crt izgleda.

plazme i lcd su stvar budućnosti, jer još nema hd izvora da se vidi kako to doista može izgledati.

novo jest bolje, ali kad je i hd signal tu. kad novi(hd displej) prikazuje stari signal, onda je gori od stare tehnologije.
zato ponavljam svima ovima koji se pitaju hoće li kupiti to:
kupite..ako imate hd izvore.
ako ne, onda ste se samo namagarčili i bacili lovu.
jer će dok dođe hd modeli biti puno bolji i jeftiniji od vaših, koje vi rabite da imate lošiju sliku nego na crt-ovima.

pored ovoga, dosta ljudi rabi te flat panel displeye tako da ispune ekran: e pa sad, kako uopće pričati o kvaliteti slike sa ljudima koji niti ne mogu skužit kakav je odnos stranica signala koji se gleda?
ako njemu TO ne smeta, pa šta će njemu uopće smetat?
daj mu mobitel da gleda tv i bit će mu ok.

ovo da se ne može naći dobar crt je bedastoća.

>ja imam 42" plazmu i ni kablovska ni DVD pa ni iole bolji Divx ne izgledaju uopste lose na njoj, naprotiv. pre toga sam imao 32" CRT i nimalo ne zalim za njim. budite malo realniji i fleksibilniji pre svega.

ja tebi vjerujem da ne izgleda loše, ali crt izgleda bolje. ti izvori koje si nabrojio.
ja mislim da je flexibilnost ohrabriti ljude da rabe svoje oči, a ne trgovačke priče šta valja.
vi koji govorite da je lcd ili plazma bolja od crt-a na sd rezolucijama mislim da oči ne rabite. ono, ne mogu vam reći kad je slika spljoštena jer ispunite 16/9 sa 4/3 slikom, pa šta če vam onda takve oči?
mada je tu više stvar onoga iza očiju....

ponovo, ovdje se ne radi o subjektivnoim stvarima, već o objektivno lošijoj slici: prikaži sd utakmicu nogometnu na oba i onda ako pri usporedbi kažeš da je flat bio bolji, e onda si stvarno iznimka.

možemo ići i u tehničke detalje zašto je to tako, ali mislim da većina to ovdje ne bi razumjela, jer je rječ o tehnikama digitalnog video processinga o kojima se inače malo razmišlja i zna.

>Ja sam sa mojim samsungom zadovoljan i ako mozda imam vece kriterijume od tebe u vezi kvaliteta slike.

pa ako gledaš sd na lcd-u, onda očito nemaš.
da gledaš hd na tome, e onda bih ti skinuo kapu, jer bi rabio tehniku mudro.

još nešto da pomenem: u vezi veličine. kolika je visina(Slike) na 4:3 72 crt-u,a kolka na 32 ili 37 lcd ili plazmi?
vi osim što gledate sa krivim odnosom stranica vjerovatno i gledate MANJU sliku od 72 crt-a.

ne mogu vam ništa drugo reć nego da kad imate viška love, slobodnu ju bacajte na hd tv kojim ćete gledati sd programe.
užuvajte u krivom odnosu stranica, razmuljanim pokretima, generalno zamućenom slikom, i u pojačavanju blokova i komaraca kod lošeg divx-a ili mpeg-a2 na nižem bitrejtu.

ja, hvala lijepo, neću.

ovo u vezi muzeja: ja imam dosta sd snimaka, pa mi je sasma normalno da se ti "muzejski" snimci gledaju na "muzejskoj" opremi. bolje si pašu.
ali neće crt još tako brzo u muzej na ovim prostorima...ne uz ovake cijene flat panela.
ko gleda sd nek radije kupi par crt-ova dok ne dođe hd, i nek tako unese mir u kuću.
ko gleda hd, nek kupuje hd displej.
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
77.46.236.*



+2 Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!17.07.2008. u 01:12 - pre 191 meseci
@i4004

dobro, sve si to lepo napisao, a sad nam objasni gde možemo da kupimo nov CRT od 50 incha? može i 42". a može i 37". eto, hoćemo da gledamo veeeliku sliku sa nekoliko metara umesto da buljimo u mali CRT predviđen za kuhinje sa pola metra?
čitav traktat za sprave koje se danas odazivaju na imena Neo, Vox, Weg, a ako baš hoćeš brand name CRT možda neki Sony koji već godinama ne gase u radnji i koji košta preko 1000 evra. pa za te pare ću kupiti full HD plazmu i baš neka mi pripadne muka od te grozne slike. meni je samo iskreno žao ako neko nema novca da sebi priušti što bolju plazmu ili lcd, i u tom slučaju šta drugo preporučiti nego neki skromni CRT, ali pričati nekome ko može da priušti 50" plazmu kako je bolje da kupi 29" 4:3 CRT je šaljivo. ako krenemo tom logikom ajde da svi ostanemo na 14" CRT-ovima, poznatijim kao 37-ica, tu je slika sigurno najbolja.
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
62.162.81.*



Profil

icon Re: lcd ili plazma? molim za pomoc!17.07.2008. u 10:30 - pre 191 meseci
Svako ko ima da da 1000/1500 eura za LCD ili PLAZMU veruj mi da razmislja da kupi DVD sa HDMI izlazom ili Resiver koji podrzava digitalni prenos signala zato sto kod nas vec to uzima zalet hteli mi to ili ne.Meni su cudnu ljudi koji kupe 42" tv a gledaju ga u sobi od 16 kvadrata:(((((A to za gledanje u formatu 16/9 vremenom se covek navikne da to i ne izgleda tako drasticno kako ti hoces da prikazes i veruj mi da se oci vise ostete kada gledas neki 28" tv od daljini preko 4metra nego da na toj daljini gledas 42" tv ma kako mu slika bila ocajna.pozzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: lcd ili plazma? molim za pomoc!

[ Pregleda: 4691 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.