Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako obrisati tekst iz .pdf-a?

[es] :: Windows aplikacije :: kako obrisati tekst iz .pdf-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20899 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvelle989

Član broj: 182909
Poruke: 13
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon kako obrisati tekst iz .pdf-a?07.07.2008. u 22:09 - pre 192 meseci
Treba da obrisem par reci iz .pdf texta..kako to da uradim? i sta mi treba od programa? Hvala.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?08.07.2008. u 01:22 - pre 192 meseci
Citat:
What's the difference between Adobe Acrobat and Adobe Reader?

Adobe® Acrobat® and Adobe Reader® software are separate products, though very complementary.

Adobe Acrobat 9 helps you communicate and collaborate more easily and securely using PDF, the standard for electronic document exchange. Create and reliably share PDF documents and forms, help protect and control sensitive information, safeguard your work, and communicate exactly as you intended.

Adobe Reader is the global standard for viewing PDF files. It is the only PDF viewer that can open and interact with all PDF documents. Use Adobe Reader to view, search, digitally sign, verify, print, and collaborate on PDF files.
Reader je dzabe, a Acrobat je 299$ pocetna cena - http://www.adobe.com/products/acrobat/reader.html

A imas i neke editore, koji kostaju dosta manje - http://www.itlocation.com/en/software/prd48864,,.htm

PDF Editor 2.6

Edit PDF files now! You can write annotations, add text, change the text (correct spelling errors) or delete words completely.

Cena - 79 dolara.

A moze i dzabe, ali ti treba Linux - http://www.cyberciti.biz/tips/open-source-linux-pdf-writer.html

E, bas mi je to trebalo, hvala ti puno sto si pitao, mrzelo me da trazim za sebe, ali sad kad si me zaintrigirao ja trazio generalno, pa nadjoh i za sebe


Evo radi - obrisao sam red 1.2 u sadrzaju. Znaci - ima. Verovatno ima i za Windows nesto besplatno, ne znam.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 08.07.2008. u 02:54 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cvelle989

Član broj: 182909
Poruke: 13
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?08.07.2008. u 08:42 - pre 192 meseci
Ja sam skinuo neki program Foxit bla bla bla...znaci, googlovao sam do 3 ujutro, i kao sve moze, i sve lepo skine, ali kad ga sacuvam, i kada ga otvorim preko Adobe-a, u tom redu gde sam obrisao par slova, ceo red je crn! :)
Mozda i kupim taj od 300 $ da okoncam sebi i mom caletu muke (treba caletu zbog posla)...
Hvala u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?08.07.2008. u 17:16 - pre 192 meseci
Sad cu ti reci nesto, ali iskreno, nije zafrkancija. Linux se koristi sve vise, mozda bi mogao da probas nesto u tom smislu, ne samo zbog 300$, nego i inace. Ako sam ja, bez ikakvih iskustava u .pdf-u uspeo za 10 minuta da instaliram ovaj program, koji kao sto vidis radi, steta da i ti ne probas. Nisu ni komercijalni programi cisto zlato, znaju i oni da zezaju, pa ce onda biti natezanja sa njihovom podrskom, ovo, ono, a pare si im vec dao!

Ubuntu 8.04.1 je novija verzija, verovatno i bolja od ove koju ja trenutno koristim - 8.04. Mozda bi ti ovaj editor radio i u Live rezimu, ne mogu da tvrdim, jer treba da se instalira, sto obicno ne uspeva. Mozda imas neki manje vazan racunar da probas, nije nista strasno. A .pdf je bas zgodan za prebacivanje sa jednog OS-a na drugi i cita se bez obzira koji tekst editor inace imas.

Open Office snima nesto sto si napisao po zelji i u .pdf formatu, a koristi se u Linuxu redovno. Ima ga i za Windows, ali ne mozes editovati vec uradjene tekstove.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?08.07.2008. u 17:25 - pre 192 meseci
Ako je u pitanju Foxit Reader, onda je kao što mu i ime kaže Reader, tj. ne podržava izmenu. S druge strane, postoji jednostavno rešenje ukoliko je pdf dokument uglavnom tekst, bez složenih slika, tabela, itd. Iskopiraj ceo tekst iz pdf-a u Word (imaš tekst alatku u Adobe Reader-u), pa onda izbriši u Wordu red i odštampaj ga kao pdf uz pomoć CutePDF-a (besplatna aplikacija).
Ukoliko je dokument veoma složen, jedino rešenje je (pričam za Win) ili Adobe Acrobat ili OCR program koji će ga šalje u Word, pa odatle opet u pdf, mada i jedno i drugo rešenje imaju svojih nedostataka. U principu pdf dokumenti nisu predviđeni za izmene i to je glavni problem. Ne znam kako se Linuks aplikacije snalaze sa složenim dokumentima (tabele, kolone/prelom, tekst u slikama, slike u tabelama i sl), tdjokic imaš neko iskustvo?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?08.07.2008. u 23:07 - pre 192 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ne znam kako se Linuks aplikacije snalaze sa složenim dokumentima (tabele, kolone/prelom, tekst u slikama, slike u tabelama i sl), tdjokic imaš neko iskustvo? :)
Ne, nemam. Ovo sam tek danas / nocas prvi put probao.

@cvelle989 - nisam naglasio ono najvaznije: ti ne moras da radis na Linuxu nista drugo. Koristis samo taj editor, snimis dokument kao .pdf, a posle ga saljes u svoj Windows i radis sa njim sta hoces, odnosno sta ti treba.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.adsl.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?09.07.2008. u 09:55 - pre 192 meseci
I ja sam se mucio sa tim stvarima...probaj program VeryPDF meni je pomogao....
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?10.08.2008. u 12:29 - pre 191 meseci
Program Crtanje (engl. Draw) iz slobodnog kancelarijskog paketa OpenOffice.org 3.0 (dostupno je radno izdanje beta2), uz dodatak PDF Import moze da otvori PDF dokument za izmene. Izmenjeni dokument je jednim klikom moguce sacuvati natrag kao PDF.

OOo 3.0 beta2: http://www.openoffice.org
Dodatak PDF Import: http://extensions.services.openoffice.org/project/pdfimport
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?10.08.2008. u 21:28 - pre 191 meseci
Ako neko hoce da plati 299$ za Adobe Acrobat,
onda moze ovako;
Tools > Advanced Editing > TouchUp Text Tool
Acrobat skenira fontove u sistemu, ako nema istovetan
ponudi alternativni i to je to.
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?19.03.2012. u 00:56 - pre 147 meseci
ja imam originalni adobe acrobat dosao mi je sa laptopom
moze li mi neko uputiti koja je komanda za brisanje texta i stavljanje novog?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?19.03.2012. u 07:49 - pre 147 meseci
Ja nemam Acrobat ali bi to valjda trebalo da bude obično editovanje teksta. Da li si dobio baš Adobe Acrobat ili Acrobat Reader?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?19.03.2012. u 09:39 - pre 147 meseci
Ako je došao uz laptop, jedino može da bude Reader, nema šta drugo Ukoliko je to slučaj, ne može se izbrisati tekst koliko znam.
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?19.03.2012. u 17:42 - pre 147 meseci
cudno da reader ima skoro 500mb
evo ga tacno sta imam.gledao sam instalacioni paket na adobe websajtu ,ima ga tek 10mb a kod mene 500??
http://postimage.org/image/p6uj9g6pf/full/
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?19.03.2012. u 18:08 - pre 147 meseci
To što imaš je Adobe Reader MUI (Multiple Languages), to je samo update 10 MB, a puna instalacija je sigurno preko 100
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?19.03.2012. u 23:45 - pre 147 meseci
update??
od scratcha pocinje sa 10mb
alinema veze,foxit je samo 10mb.zar je moguce da je razlika toliko velika?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?20.03.2012. u 00:41 - pre 147 meseci
@luaay

Zar je moguće da još to nisi deinstalirao? Na onoj temi smo ti rekli šta da radiš uz malo zezanja i tako to. Mislim da ti je jasno šta smo ti napisali. I bachi i ja. Ne, neće ti pasti sedmica ako deinstaliraš taj program. Običan pregledač pdf dokumenata. Adobe Reader. Najomraženiji od svih. Enormne količine BLOAT-a upakovane u samom programu. Od celog programa ti treba 5%. Sve ostalo unutra, ni adobe ja mislim da ne zna čemu služi i koja je svrha. Instaliraj ili foxit ili sumatru. Instaliraj bilo koji drugi čitač koji nije veći od .. pa nek' bude 10 mb u vrh glave. Eto. Pdf čitači treba da imaju taman toliko opcija koliko i najobičniji picture viewer. Ako baš hoćeš da kreiraš pdf dokumente, onda instaliraš Adobe Acrobat Professional ili neko drugo alternativno rešenje, koje već postoji.. Ne znam šta FOxit nudi, ne znam šta ostali nude, ali znam da je Adobe u5rao fleš do daske, toliko da su svi pretraživači štucali zbog fleš plagina jedno vreme, yt koči, smrzava itd... u5rali su sve od macromedie, onda kada su pokupovali sve od njih (a to je bio tako kvalitetan set alata za izradu bilo čega).. jedino što vredi od Adobe-a jeste PS, AI i Premiere.. Što se adobe premier-a tiče, ne znam kakva je zadnja verzija. Dakle, Photoshop radi onako kako treba da radi. Sve je bolji i bolji i to je njihovo čedo, njihovo zlato... Adobe Reader?... Bož' sačuvaj. Bloat, bloat, bloat...
about:networking
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?20.03.2012. u 03:58 - pre 147 meseci
dobro hvala.ovde me pita pri instalaciji sumatre da li da okacim:
install pdf browser plug in for firefox,chrome and opera?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?20.03.2012. u 13:30 - pre 147 meseci
Da. To ti je dobra opcija za pregled pdf dokumenta direktno iz browsera, da ne moraš da skidaš dokument, već u novom tabu listaš i čitaš.
about:networking
 
Odgovor na temu

Milank92
IT personel - in making
classified
Banja Luka, Republika Srp

Član broj: 311240
Poruke: 5
31.223.155.*



Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?01.02.2013. u 12:41 - pre 136 meseci
Mozes u Corel ubaciti kao "curves" (krive) i tako ih brisati, prepravljati i opet na kraju sacuvati kao PDF...

Citao sam, ali cini mi se da niko nije dao ovu opciju, ako jeste izvinjavam se unapred..

Pozdrav i srecno!
Onaj osecaj kada si gladan, ali znanja.. :)
 
Odgovor na temu

chagi
Bijeljina

Član broj: 87775
Poruke: 35
*.team.ba.



Profil

icon Re: kako obrisati tekst iz .pdf-a?06.02.2013. u 13:25 - pre 136 meseci
Meni je vise puta pomogao program eXPert PDF editor, koji moze i da obrise i doda tekst a ima jos mnostvo opcija. Vise informacija na ovoj adresi:www.visagesoft.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: kako obrisati tekst iz .pdf-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20899 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.