Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

InDesign problem pri eksportovanju u PDF

[es] :: Izdavaštvo :: InDesign problem pri eksportovanju u PDF

[ Pregleda: 2462 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad.d

Član broj: 82705
Poruke: 19
81.93.74.*



Profil

icon InDesign problem pri eksportovanju u PDF14.03.2008. u 14:31 - pre 196 meseci
pozdrav,
problem je sledeci, kada eksportujem tekst iz indesigna u pdf pojedini pasusi, rijeci ili redovi (nema pravila) u pdf-u izgledaju tamnije, "prljavije". I to se desava samo kad dokument predje 100-tinjak stranica (ili se slucajno desilo na tim stranicama, mada mi se u dva dokumenta desilo na stranicama preko 100-te).
U indesignu kada gledam sve izgleda super, ali kada eksportujem nije ok.
Kada tekst konvertujem u krive pa eksportujem bude sve OK.

Mozda sam trebao praviti manje dokumente pa spojiti u knjigu....

Zna li neko sta kako da to rijesim?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: InDesign problem pri eksportovanju u PDF14.03.2008. u 15:08 - pre 196 meseci
Nisi rekao, da li te pasusi izgledaju tamnije na monitoru ili u stampi. Moj predlog je da na obicnom stampacu, odstampas sumnjive stranice i vidis sta ce se dogoditi. Postoji mogucnost, da je samo monitorski prikaz los.
 
Odgovor na temu

Nenad.d

Član broj: 82705
Poruke: 19
81.93.74.*



Profil

icon Re: InDesign problem pri eksportovanju u PDF18.03.2008. u 15:26 - pre 196 meseci
bio sam odsutan pa ne stigoh ranije...

ipak sam konvertovao u krive pa da ne mislim... ali...

pojavio mi se drugi problem, zbog otesavanja fotokopiranja od mene je trazeno da na pojedinim mjestima ispod crnog tekst stavim tamnu podlogu,
pa sam stavi 20-100-100-5 (znam da je kontrast slab, ali tako je trazeno od mene).

E sad kad tim obojenim tekst boksovima dodam sjenku, nakon eksportovanja u pdf, tekst u boksovima izgleda kao da ima sivkasti stroke skoro da je necitljivo, kada se odstampa to se tesko primjecuje ali ipak se malo vidi.
e a to se isto desi i ako primjenim sjenu na neku sliku i sta bilo koja je na istoj strani sa tekst boksom, ali samo ako su na istoj strani.

InDesign CS2 je u pitanju....
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: InDesign problem pri eksportovanju u PDF18.03.2008. u 18:25 - pre 196 meseci
Tekst u boksovima stavi na "Multiply" ili mu zadaj boju 20-100-100-100.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: InDesign problem pri eksportovanju u PDF20.03.2008. u 13:11 - pre 195 meseci
U oba slicaja problem ti pravi TRAPING ili pasovalje. Pasovanje je vezano za kvalitenu stampu toga sto si uradio. Kada imas dve povrsine razlicitih boja koje se dodiruju, a stampa nije uradjena precizno (nije upasovana), na mestu gde bi povrsine trebale da se dodiruju moze da se pojavi belina od hartije. Vidjao si po starim movinama u boji da su ljudi sa jedne strane lica crveni a sa druge zeleni, to je zbog ne upasovane stampe. Otvori neku sliku u fotosopu idi u kanale, udji u prvi i alatkom za pomeranje ga pomeri par piksela u neku stranu, ukljuci prikaz svih kanala, videces efekat lose stampe. Zamisli cnnu podlogu sa zelenim, plavim, crvenim tekstom (bilo koja boja), ako u stampi cna boja malo pobegne izmedju cne podloge i slova u boji ce se pojaviti bela linija (ili vec kakav je papir)

Tamo gde su ti slova debela imas podvucenu neku sliku i InDesign u tom delu pokusava da pasuje tekst sa slikom i dodaje tanku liniju po ivici slova koja je OVERPRINT (nesto kao multiplaj) i to izgleda kao da su slova zadebljana. To ti se desava kada je tekst obojen nekom bojom koja nije crna (sto posto cista crna, samo black), ako ti je u podesavanju InDesigna podeseno black overprint (Preferences->Appearance of Black pa stikliraj opciju). Mozda tu imas neku transparenciju a kad pravis PDF podeseno je fletenuje transparenciju u srednjem ili niskom kvalitetu (rezoluciji) umesto u visokom.

Ako ti tekst nije crn onda pomoci nema, sem da rucno zadas da je tekst overprint (ako ti je podloga svetla). Oznaci tekst pa idi na Attributes i stikliraj Overprint Fill.
 
Odgovor na temu

Nenad.d

Član broj: 82705
Poruke: 19
81.93.74.*



Profil

icon Re: InDesign problem pri eksportovanju u PDF27.03.2008. u 12:51 - pre 195 meseci
@skandy
pa kada stavim tu kominaciju boja za tekst uredu je, ali je problem sto mi u stampariji traze 100% crnu za tekst.

@imiki
Pokusacu to sto si mi rekao, sada nisam na svom racunaru.

Jos jedna zanimljiva stvar je, da kada poiskljucujem sjenke na povrsinama ispod teksta ta bjelina nestane ali kada u acrobatu aktiviram color separation opet se pojavi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: InDesign problem pri eksportovanju u PDF

[ Pregleda: 2462 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.