Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB flash memorija i obrisani fajlovi

[es] :: Windows desktop :: USB flash memorija i obrisani fajlovi

[ Pregleda: 4811 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon USB flash memorija i obrisani fajlovi07.07.2008. u 16:33 - pre 192 meseci
Sluchajno sam obrisao fajlove koje nisam trebao a nalazili su se na USB flash memoriji. Gde se sada nalaze fajlovi koje sam obrisao i kako da ih povratim?
Moze li neko pomoci???
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
79.101.71.*



Profil

icon Re: USB flash memorija i obrisani fajlovi07.07.2008. u 17:39 - pre 192 meseci
Fajlovi se nalaze u vecnim lovistima, ali postoji tracak nade da ih povratis. Verovatno ce se javiti neko strucniji, ali ako se ne javi, ili dok se ne javi postupi po sledecem:

1. Nista, ni jedan jedini fajl, nemoj da prebacujes na USB flash memoriju, nemoj nista da brises sa nje, jednostavno je ne koristi!

2. Skini sa interneta besplatan program koji se zove Recuva sa adrese - http://www.recuva.com/, instaliraj ga, pokreni ga, ako se otvori Wizard iskljuci ga, neka samo ostane glavni prozor programa

3. Bocni USB flash memoriju u USB ako vec nije bocnuta

4. U opcijama Recuva (dugme "Options" desno gore) cekiraj opciju "Restore folder structure", klikni OK, izadji iz Options

5. Iz padajuce liste Recuva izaberi Flash drive (verovatno slovo F) i klikni na "Scan"

6. Sacekaj da iskenira USB drive, za to vreme napravi jedan folder negde na hard disku i daj mu neki prepoznatljiv naziv, na primer "Recovered Files"

7. Kada program zavrsi skeniranje cekiraj sve sto je nasao (moze i desnim klikom na prvi fajl pa "Select All") i klikni na dugme "Recover" desno dole, izaberi onaj folder koji si kreirao na hard disku i to je to, Recuva ce povratiti sve sto je nasao u taj folder. Otvori folder i pazljivo pregledaj sve sto se tamo nalazi (svaki folder, podfolder, svaki fajl). Uz malo srece trebalo bi tu da budu i fajlovi koji su ti potrebni.
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: USB flash memorija i obrisani fajlovi07.07.2008. u 21:03 - pre 192 meseci
Hvala na pomoci i detaljnom objashnjenju. Usb flash nisam vadio posle brisanja fajlova, niti sam bilo shta radio sa njim. Uspeo sam da povratim fajlove, i posle oporavka su u istom stanju kao i pre brisanja.
Ima josh jedan dobar program za ovakve stvari, saznao sam guglanjem, Data doctor recovery - Pen drive.
Interesantno je to da sam prilikom trazenja obrisanih fajlova nashao i one koje su bili i obrisani sa flasha pre tri nedelje. Nisam pokushavao da uradim njihov recovery ali me interesuje GDE JE TO SVE BILO DO SADA?
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
212.200.221.*



+21 Profil

icon Re: USB flash memorija i obrisani fajlovi07.07.2008. u 21:36 - pre 192 meseci
^ Pa uprošteno rečeno sistem brisanja funkcioniše tako da O.S. zameni samo prvih par bajtova u zaglavlju fajla, čime taj deo memorijskog medija nadalje vidi kao slobodan za buduće upisivanje novih podataka.
Sve dok se preko starih ne upišu novi podaci, postoji vrlo velika šansa da stari budu restaurirani i vraćeni iz "obrisanih"... Tek višestrukim upisivanjem različitih podataka na istom delu magnetnog medija se šanse za potpuni povratak obrisanih drastično smanjuju...

 
Odgovor na temu

kovca
Karaburma

Član broj: 82910
Poruke: 14
91.148.95.*



Profil

icon Re: USB flash memorija i obrisani fajlovi19.07.2008. u 21:30 - pre 191 meseci
pa hvala vam ljudi...jednostavno ja volim ovaj forum..steta sto sada nema flesh kod sebe jerbo sam na jobu ali chim dodjem kuci idem step by step pa cu da vas obavestim o rezultatima...ali vidim da je kolega CREAM se resio muka tako da nema sumnje da ce i kod mene da radi..anueay HVALA VAM LJUDI...toliko su mi vazni ti podatci sa flasha...javljam kako je ispalo!
 
Odgovor na temu

kovca
Karaburma

Član broj: 82910
Poruke: 14
91.148.95.*



Profil

icon Re: USB flash memorija i obrisani fajlovi24.07.2008. u 10:39 - pre 191 meseci
probah ovaj Recuva i niej se pokazao kao neki...tacnije nasao je 10 slika i neki fajl koji neogu da otvorim sa nicim jer ima znakove umesto imena i tezak je 2.3GB!!
Ali pretragom po netu sam naleteo na program po imenu Recover My Files i on je nasao podosta toga cak i neke stvari koje sam pobrisao jos pre dva do tri meseca, ali oket. Hvala svima koji su mi pomogli i nadam se da ce ova tema da pomogne onima koji imaju slican problem kao i ja!
PoZ
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: USB flash memorija i obrisani fajlovi

[ Pregleda: 4811 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.