Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 787837 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 23:10 - pre 134 meseci
Citat:
ademare:
Holly , Lilly, Timmy, Sunshine

Citam i ne mogu da prestanem da se smejem :)

Mom kolegi je pre neki dan stigla lovacka pracka sa dx-a. Mi se sve bojali kako ce i da li ce proci carinu, kad ono kad je stigla moze da lovi bubamare sa njom kako je dobra :)
http://dx.com/p/durable-stainl...pult-w-compass-38-balls-153837
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 08:06 - pre 134 meseci
Evo za dobro jutro :)
http://pokit.org/get/?e8345d0e623b86cadf8ecdd1ba26313e.jpg
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 08:45 - pre 134 meseci
@joojant200

To su bacene pare. Mogao je kod nas za 20e da uzme odlicnu pracku sa trakastom gold theraband gumom koja je rucni rad. Ova tube guma je dokazano losija, a povrh svega treba biti bas robusan da nategne trostruku gumu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 10:20 - pre 134 meseci
Citat:
joojant200:
Citat:
ademare:
Holly , Lilly, Timmy, Sunshine

Citam i ne mogu da prestanem da se smejem :)

Mom kolegi je pre neki dan stigla lovacka pracka sa dx-a. Mi se sve bojali kako ce i da li ce proci carinu, kad ono kad je stigla moze da lovi bubamare sa njom kako je dobra :)
http://dx.com/p/durable-stainl...pult-w-compass-38-balls-153837


Heheh . A i ovo za Pracku je Super fora. Proveo sam na DX-u Zillion sati, a pojma nisam imao da prodaju ovako nesto. Najbolja je ubedljivo ona slika Ljudozdera sa Kutije. To su valjda (ne)zadovoljni kupci :D

Inace dok sam se bezuspesno Natezao sa Kinezima za 1 $ , ne daju ga nikako :) a potrosio sam kod njih do sada 110 $. E sad dal je to u pitanju sto neko rece IQ ili nesto drugo, ali nikako ne kapiraju da im se vise isplati da uzmu jos toliko nego taj 1 $ . Mada su ukapirali, ali je to jace od njih , jer im je posle otkazivanja, poruzbine, jos uvek nisam siguran da li su odradili to, vidno splasla Vestacka ljubaznost.

Znaci ako neko jos veruje Tiniju u toku je nekakva akcija snizenja cena Tableta. Mahom su skinuli cene onim jeftinijim, pa su se skoro izjednacili sa Alijem po cenama.Jer na Aliju cene dosta variraju skoro na dnevnom nivou. Do pre neki dan je bila radnja koja je nudila q88 za 54 $ ali samo u Crvenoj boji , druge su bile skuplje, a sinoc ih nema nigde. A imali su bas dosta poruzdbina oko 3.000 , a mozda ih je samo pretraga preskocila, ili ne mogu da nabave ni toliko koliko su prodali.

http://www.tinydeal.com/tablet-pcs-si-521.html
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 10:28 - pre 134 meseci
Dobio sam danas rešenje od carinarnice Beograd za onaj tablet i naravno ne pada im na pamet da vrate pare, zar je išta drugo očekivano u srbistanu najvećoj šithole na svetu...
Ukratko kažu da nisam trebao da primim paket već da ga zajedno sa prigovorom na carinsku proceduru vratim nazad!!!
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
89.216.58.*



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 10:35 - pre 134 meseci
Indijanci, oni naprave gresku a ti si kriv sto se to desilo. Da si uradio kao sto su rekli, izmislili bi nesto trece, sta reci...
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

marsovac_bgd
beograd

Član broj: 109295
Poruke: 144
95.180.74.*



+19 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 12:51 - pre 134 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
joojant200:
Citat:
ademare:
Holly , Lilly, Timmy, Sunshine

Citam i ne mogu da prestanem da se smejem :)

Mom kolegi je pre neki dan stigla lovacka pracka sa dx-a. Mi se sve bojali kako ce i da li ce proci carinu, kad ono kad je stigla moze da lovi bubamare sa njom kako je dobra :)
http://dx.com/p/durable-stainl...pult-w-compass-38-balls-153837


Heheh . A i ovo za Pracku je Super fora. Proveo sam na DX-u Zillion sati, a pojma nisam imao da prodaju ovako nesto. Najbolja je ubedljivo ona slika Ljudozdera sa Kutije. To su valjda (ne)zadovoljni kupci :D

Inace dok sam se bezuspesno Natezao sa Kinezima za 1 $ , ne daju ga nikako :) a potrosio sam kod njih do sada 110 $. E sad dal je to u pitanju sto neko rece IQ ili nesto drugo, ali nikako ne kapiraju da im se vise isplati da uzmu jos toliko nego taj 1 $ . Mada su ukapirali, ali je to jace od njih , jer im je posle otkazivanja, poruzbine, jos uvek nisam siguran da li su odradili to, vidno splasla Vestacka ljubaznost.

Znaci ako neko jos veruje Tiniju u toku je nekakva akcija snizenja cena Tableta. Mahom su skinuli cene onim jeftinijim, pa su se skoro izjednacili sa Alijem po cenama.Jer na Aliju cene dosta variraju skoro na dnevnom nivou. Do pre neki dan je bila radnja koja je nudila q88 za 54 $ ali samo u Crvenoj boji , druge su bile skuplje, a sinoc ih nema nigde. A imali su bas dosta poruzdbina oko 3.000 , a mozda ih je samo pretraga preskocila, ili ne mogu da nabave ni toliko koliko su prodali.

http://www.tinydeal.com/tablet-pcs-si-521.html


Toliko si lepih reci napisao o njima da nesmem ni da kliknem na link a kamoli da kupim nesto :-)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 13:35 - pre 134 meseci
@ Fliz

Bantes9 je totalno u pravu. Da nisu to napisali smislili bi nesto drugo. Ja sam mislio da si ti citao taj deo, u temi " Kako se placa carina", moje iskustvo nije bilo bas pouzdano jer sam se bio prebacio u secanju da je taksa 700 din, dobro je da je bar to manje, ali ostalo je sve isto. Mnogo svezije iskustvo isto tako je imala i clanica Sdrago, njoj su isto to odgovorili. Ovo moje je bilo skoro pre dve godine samo su se izgleda zeznuli , pa mi rekli unapred, nisam ni uplacivao taksu, da nema sanse da se zalba usvoji, ako se podigne paket. Sad , da pricaju unapred niko ne bi ni uplacivao taksu, i gubio i vreme i novac.

@marsovac_bgd

Ma nisu oni toliko losi , samo nema gorih :D



[Ovu poruku je menjao ademare dana 08.04.2013. u 15:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peki 67
vozovodja
zeleznice srbije

Član broj: 312541
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 15:25 - pre 134 meseci
Pozdrav drugari,imam problem sa dx-om i on izgleda ovako,narucio sam preko aliexpresa punjac i oni su izvrsili rezervaciju novca za taj punjac posto tako rade,kada sam hteo da narucim neke stvari na dx stavio ja sve to u korpu i poslao zahtev oni mi posalju poruku da je nemoguce izvrsiti transakciju posto nemam dovoljno novca na racunu,imao sam 30e pored rezervacije a roba je kostala 26,60e,ja probam ponovo opet isto,sutra odem u banku i na izvodu pise da su izvrsene dve rezervacije jedna od alibabe a druga od dx uplatim jos 10e,dodjem kuci probam ponovo opet isto,ja na chat i oni mi kazu da to nije istina i na chatu se natezao trazio objasnjenja,kome da se obratim itd ali bez uspeha,sacekam jos dva dana opet isto onda otkazem porudzbinu,odem u banku posle nekoliko dana kad tamo i dalje stoje rezervacije.U sredu mi stigne punjac od aliexpresa i ja im odgovorim da sam dobio paket,danas odem da vidim racun,skinuto i jedno i drugo pitam onog na salteru ko je sta skinuo on mi odgovori da je 8,85e aliexpres a 25,60e dealextrem.Opet na cat sa kinezima oni mi pricaju kako sam otkazao posiljku i salju me da idem u banku da proverim,napisem da imam izvod iz banke kod mene i on mi da adresu http://cs.dx.com/account/login problem,kad ta stranica ne moze da se otvori. Molim sve koji imaju nekog iskustva sa ovim ili je neko imao ovakav problem da mi napise sta dalje da radim,kome da se obratim kod kineza,ne moraju mi se vratiti pare vec mi treba roba valjda im je tako lakse.Unapred hvala svima na razumevanju.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 16:21 - pre 134 meseci
Mislim da je ovde procesor kompanija napravila problem . Sta su ti rekli u banci da li mogu da traze povracaj novca ? I koja banka je u pitanju.
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 16:23 - pre 134 meseci
Stigli paketi, stigo i nozic, super je! :) I dosta je ostar.

@peki67
Drugar, molim te, a i u ime ostalih, sledeci put kad pises dugacak post podeli ga po manjim pasusima, da bude preglednije i lakse za citanje, pa i za razumevanje i resavanje problema.

Da li si probao da otvoris ticket? https://cs.dx.com/Ticket/Payment . Meni izgleda da je chat onako, usput, ovo mi se cini nesto ozbiljnije.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 18:07 - pre 134 meseci
Ja sam o tome citao na netu i nazalost koliko se secam niko nije uspeo da ubedi nijednu radnju pa ni DX. Tu se desi neka greska i oni to stvarno ne vide.

Sta je resenje ? Resenje naravno postoji i svi tamo neki Amerikanci i ostali sa Zapada sa normalnim bankama su resili lako svoj problem. Kod nas je malo poznato da je Viza sistem palcanja sigurniji od Izvikanog Paypala 10 puta. Oni koje je Pay pal odbio u medijaciji ,nije hteo da im da refund ulagali su Dispute kod svoje banke, rok za Zalbu je 6 meseci, a kod Paypala samo 45 dana !!! Svi u tim zemljama su ladno dobijali refund od svojih banaka koje su clanice Viza sistema.

E sad pitanje je sta uraditi u Srbiji ??? Ja licno nisam cuo da je iko uspeo da ostvari to pravo preko nasih banaka. Bilo je to pitanje bas na jednom domacem forumu pre jedno godinu dana, i odgovor je bio da je covek pokusao , ulozio Dispute - prigovor kod Inteze i na kraju nista od svega nje bilo. Banka je navodno pokrenula postupak, trazila je Objasnjenje prodavca i njegove banke i ladno odbila opravdani zahtev za povracaj novca jer roba nikada nije stigla.

Ovde se moje znanje o ovom pitanju zavrsava. Znaci u normalnim zemljama je to vrlo lako zavrsiti i dobiti svoj novac nazad, kod nas nisam cuo da je iko uspeo. A naravno strasno me zanima kao i sva nas da li to moguce ostvariti , jer vecina nas upravo placa karticama.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.04.2013. u 18:18 - pre 134 meseci
http://usa.visa.com/merchants/..._dispute_resolution/index.html
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 03:37 - pre 134 meseci
Ja sam prošle godine, kad je bio onaj debeli minus napolju, dizao pare sa bankomata sa Payoneerke, i vidim ja da se displej nešto zabrljavio u poslednjem koraku, pritisnem cancel, izbaci mi karticu ali bez para i potvrde, probam da skinem sa drugog bankomata, kad ono izađe greška da nemam dovoljno para na računu. Proverim stanje na netu, kad meni onaj prvi skinuo pare sa računa, a ja ih dobio nisam. Pa cimao našu banku čiji je bankomat, kažu da je standardna procedura da to pokrenem sa bankom koja je izdala karticu, oni opet cimnu mastercard, mastercard pokrene istragu i razrešavaju. Tako da sam ja onda cimao Payoneer, pa oni mastercard, potrajalo je jedno 3 meseca dok moj slučaj nije došao na red (a tako su mi otprilike i rekli da će trajati), i na kraju sam dobio svoje pare nazad. Znači ja sam moj dispute rešio, ali nije bilo u pitanju online plaćanje i nisu učestvovale samo domaće nego i strane banke...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 09:08 - pre 134 meseci
Prosto neverovatno, 26 marta naručio sam turpije i pincete, išlo je preko CN pošte, 6-tog došlo na carinu, danas kod mene da nije bio vikend još bi dva dana manje čekao a totalno sam zaboravio na taj paket, zaboravio i da ga ubacim u TrackChecker i danas dolazi poštar: "imam dva paketa za tebe" ja već pomislio kako je nešto pogrešno stiglo kod mene
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
To moze da bude i jedna od prednosti poslovanja sa malim prodavcima. Nemaju hiljade posiljki, pa brzo proslede. Naravno kako ce da reaguje CN posta to ne bi trebalo da utice , ali ko zna.

Inace ja i dalje imam svakodnevnu zabavu sa Lilly :D I dalje me stalno bombarduje sa mejlovima, a nema pojma ni o cemu se radi ni sta se dogadja. Stalno smislja neke nove kombinacije, menja, gubi se :D iako sam joj jos pre dva dana napisao da me ne zanima nikakav njihov 1 $ , i da ne trebaju nikakve predmete da mi salju. Kao Pitbull je ne popusta, i ako nisto drugo njeno lupetanje me svaki dan nasmeje :D
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 16:53 - pre 134 meseci
Kao npr mazasa (massage) koju nam stalno salju :D :D
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 18:11 - pre 134 meseci
Da o tome sam pisao bas pre nekoliko strana kad mi umesto poruke kazu masaza :)
Koji su likovi majke mi, btw stigao paket na carinu prekosutra ujutru kod mene za 10 dana od dana placanja nije lose, a drugi 25 dana i jos mi nije dosao u zemlju putuje iz Pekinga 6 dana, a to je onaj jonizator tako da se nadam da ce i to uskoro pa cu da napisem nesto o njemu cini mi se da je @ademare trazio da napisem kad stigne kakv je i da li radi, pa cim stigne i istestiram ga javljam.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 18:34 - pre 134 meseci
Jedva mi sa poste carine odglavili pakete, u sistem uneli zabranjen uvoz :( u opisu artikla stoji kablovi????

I kao evo ovaj put nisu ni gledali fakture... dao im cenu za jedan paket koji je bio 92$ pa ce to da carine da sam precutao i to bi pustili free, u magacinu koji je ogroman stoji tona paketa koja KAO ceka slanje nazad... i sve razbacano jedva su nasli moje posiljke

Jad i tuga, sta onda reci, po kom kriterijumu zabranjuju uvoz??

ZNACI ne salju obavestenje vlasniku paketa vec eto BLOKIRAJU i kao to tu stoji ?????????
Pa gde to ima, znaci ko se ne javi pravac buvljak
 
Odgovor na temu

marsovac_bgd
beograd

Član broj: 109295
Poruke: 144
95.180.74.*



+19 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?09.04.2013. u 20:46 - pre 134 meseci
Da li je moguce :-)
blic
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 787837 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.