Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 788267 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 12:44 - pre 134 meseci
Neko je pomijao IQ i slicne stvari. Ne ulazim u to .

Ali celo jutro se "Borim" sa Holly i Lily is podrske Tinydeal :D

Uzivo bi se mi lako sporazumeli :D ali ovako nikako ne ide.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 16:51 - pre 134 meseci
Moram da se pohvalim
26-tog marta sam naručio neki usb privezak, zezalica neka od 8 dolara preko alija, prodavac poslao 27-mog, 31-vog pošta njihova preuzela, danas stiglo kod nas na carinu
Mislim da je to rekord za CN poštu, ne znam šta im bi, možda se taj moj koverat zalepio za neki super-hitni paket :P
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 16:59 - pre 134 meseci
Ja sam narucio gsm lokator preko alija (35$), ne secam se tacno kad, uglavnom njihova posta primila 28.3. na carinu stiglo 4.4. Svasta :D

Zato drugi paket sa alija putuje vec 18 dana. Od paketa poslatog sa dx preko cn poste nema glasa od 31.3. sa statusom opening. Pre ovoga, samo jedan paket sam primio preko CN poste (tiny) i putovao je 26 dana.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 17:03 - pre 134 meseci
Gsm lokator, jel to ono što ubaciš u auto pa ako ti maznu kola možeš da ih nađeš aj baci link kad se loguješ na ali, mogao bi nešto slično da nabavim za bajs :P
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 17:09 - pre 134 meseci
Pssssst :D

Evo ti prodavac http://www.aliexpress.com/store/101985 Ima ovoga kolko oces na aliju, ja sam pretrazivao i pretrazivao, i ima ih sa dosta dobrim ocenama.

Jel imao neko neka iskustva sa tnt postom (sta god to bilo)? Na aliju dosta njih nudi free shipping preko tnt.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 22:09 - pre 134 meseci
Citat:
SaleB81: Ja cu samo kratko da potsetim na tracking sajt www.sao.cn

Ne koristim cesto trackinkg, vise zato sto se ne setim nego zato sto me ne zanima, moze da cita listu tr. brojeva ili pojedinacni broj. Povlaci podatke sa CN, HK i posta.rs. Veci deo informacija prevodi na engleski, uglavnom ono sto je bitno. Ako me ne bude mrzelo napravicu win7 desktop gadget koji ce da prati stanja liste posiljki jednom u 24h i da informise kad stigne posiljka u izmenicnu ili ako nije stigla u roku od 30 dana, baziran na sao stranici, pa ako nekog bude zanimalo mogu da prosledim link

Pozdrav,
SaleB

E aj stvarno nek te ne mrzi :)
Evo odmah me ubaci u tvoju listu za slanje linka ;)
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?06.04.2013. u 22:27 - pre 134 meseci
Posle dva dobra iskustva sa paketima, naleteo sam na minu :(

Moja greška - naručio sam 15 proizvoda, i čekirao da ih pošalju sve zajedno.

19.02. - naručio i potvrđeno plaćanje.
26.02. - obaveštavaju me da jedan ili više proizvoda nemaju na stanju.
02.03. - isto kao prethodna poruka.
06.03. - izvinjavaju se i obaveštavaju me da još uvek čekaju isporuku od dobavljača.
10.03. - isto kao prethodna poruka.
13.03. - konačno mi puca film i otvaram tiket. Tražim da mi kažu koje proizvode nemaju na stanju.
14.03. - izvinjavaju se, i kažu da nemaju proizvod "A" na stanju, pa mogu da mi vrate novac ili da naručim nešto drugo.
14.03. - našao sam drugi proizvod "B", i tražim da pošalju njega umesto proizvoda "A".
16.03. - izvinjavaju se, ali nemaju ni proizvod "B". Da li hoću da naručim nešto drugo...
16.03. - Zahvaljujem im se, i tražim pare nazad ili da ostave na mom DX računu (iznos za proizvod "A" ili "B" - ista je cena), i da pošalju paket.
20.03. - Obaveštavaju me da nemaju proizvod "A"!?!?, "C" i "D" na stanju. Da li želim da poručim nešto drugo :(
20.03. - Umesto ovih proizvoda tražim da mi pošalju "E", a da razliku para vrate ili ostave na mom DX računu.
28.03. - Obaveštavaju me da nemaju ni "E" na stanju. Da li hoću da naručim...
28.03. - Tražim da mi pošalju ono što imaju od naručenih stvari, a ostatak para da vrate. Be želim da menjam porudžbinu više.
28.03. - Zahvaljuju mi se na strpljenju i poslaće paket što je pre moguće.
06.04. - Danas... status porudžbine je još uvek "waiting for supplier". Poslao sam im tiket prijateljske sadržine.

Naravoučenije: nema šanse da sledeći put poručim više od 3 stvari u jednom paketu.




PS. Umesto šifre proizvoda ubacio sam slova: "A", "B", "C"...
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 01:05 - pre 134 meseci
@hobbista
Eee, drugar, ti si iskusio isto sto i ja. Isto sam i ja menjao, zezao se, itd. Preko chata kaze imaju sve osim jednog, ja zamenim taj jedan, za par dana pitam - kaze nemaju neki drugi.

3 koraka koja sam poceo da preduzimam pre svake kupovine:
1) Praviti pakete sa sto manje proizvoda ali da prelaze sumu od 15$ zbog tracking broja. Znaci cim predje 15$ ostatak delim po ostalim paketima.

2) Proveriti dostupnost svih zeljenih proizvoda preko chata - mozda moze to da pomogne da se lakse naprave paketi pod 1)

3) Ako je moguce birati proizvode iz "New arrivals", jer je neko moje razmisljanje da ako je tu stavljeno trebalo bi da bude sveze, ako je sveze ili imaju na stanju ili lako mogu da nabave.

Ovo pod 3) sam poceo primenjujem iz sledeceg razloga: cekao sam skoro mesec dana da dobiju dijagnostiku za kola, i na kraju nisu ni dobili a ja sam otkazao porudzbinu. Posle sam nasao jako slicnu u new arrivals, i posle 2, 3 dana od narucivanja je poslata.



E da, jos jedno pitanje, da li je neko poslednjih dana pokusavao da napise neki review, meni stalno izbavuje "404 - not found"
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 08:48 - pre 134 meseci
Ako kupujete preko DX-a mozete se dogovoriti sa njima da vam posalju racun u excelu ako vam zatreba za carinu. Taj racun, naravno, mozete prepraviti i staviti cijenu ispod koje se ne racuna PDV - isto tako mozete u photoshopu prepraviti racun sa paypala i poslati sluzbenicima na carini ako vam to budu trazili. Ako budete posteni i posaljete pravi racun na neki artikl koji je presao granicu(nesto malo) - obracunaju vam i pdv i carinu i neke carinske takse i onda vam se nikako ne isplati narucivati, cekati 20 dana, vec jednostavno mozete kupiti u nekom shopu.
Ovo vam pisem samo da znate - provjereno sigurno!
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 11:33 - pre 134 meseci
Naravno da sve to moze, mogu i jos neke stvari ali zapamtite da cinite prekrsaj tj. krivicno delo, tako da ko zeli da rizikuje slobodno, naravno procice to ali jednom kad ne bude...
Necu da miniram ovo sto je rekao samo da iznesem i drugu stranu medalje.
Em sto nije legalno, em sto rizikujete, ali kao sto rece Delboy ''He who dares wins'', zar ne?
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 11:42 - pre 134 meseci
@epidemija
Koliko vremena prodje od kad paket stigne na carinu da dobijes poziv od carine?
Meni vec 10 dana stoje par paketa...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 12:00 - pre 134 meseci
Pisao sam pre neki dan da mi je Tini poslao Katastrofa paket, dva Predmenta fali pola, za one otvarane nek im bude. Takodje sam napisao i da nisam optimista po pitanju njihove nazovimo je podrske.

Kakav paket takva i Podrska . KATASTROFA. Ono sto sam im prvo napisao i slikao prvo je dospelo do neke Glupace Holly , stvarno su jadni sa tim izmisljenjim imenima. Ona naravno nije razumela o cemu se radi , ako ne zna Engleski, nije valjda Slepa da ne vidi slike , pa je ukapirala da su mi poslali pogresnu boju !!!!! A inace sam narucio dva u dve razlicite boje, samo te dve boje i imaju, pa kako je onda moguce da bude pogrsna boja ?!?!? Iako je pogresno razumela , pocela je da ucenjuje da napravim novu poruzbinu od 20 $ !!!! Evo sad cu , kako da ne.

Kad sam odbio, onda se javila Lilly i kao sve ce biti u redu i cim bilo sta narucim poslace sta nije u redu. Ja napravim porudzbinu od 9 $ to sam nameravao i pre ovoga, kad Medjutim. Danas se opet javlja Lilly preko mejla, posle porudzbine , ponistava ono sto je juce obecala i nudi nekakve TD poene. Kakvi teski prevaranti . Nista rekao sam joj lepo da me je prevarila i da sam zbog njenog mejla napravio porudzbinu , koju cu sada zato sto ona menja obecanje, morati da ponistim.

Ponistiti poruzdbinu kod TD nije bas lako, nisam siguran ni da sam uspeo. Kao korisnik moze da ponisti sam samo ako ne pise processing, a posto to ispisu odmah cim prime novac, znaci nikako.

Ajde na Chat. Tu mi se javi Timmy pa me prvo isledjuje sta i kako, on ima zapisano od one prve Glupace da je u pitanju pogresna boja !!! Pa kad sam njemu sve objasnio , on me prebacuje kod Sunshine ???!!!!

Kod ove zadnje nije bilo mnogo price, nego je posle 10-tak minuta nemosti navodno ponistila poruzbinu, sto se jos uvek ne vidi u order Manageru. Tako da nisam siguran ni da su ponistili i da ce vratiti novac. O tom nekom drugom prilikom.

Ali jedno je sigurno, TD nece videti vise ni jednog mog centa. Sto je najgore od svega, trebali su da mi izazdju u suret za dva puta po pola $ , nisam trazio cele refundacije, vec da posalju samo one delove sto fale. Naravno da mi nije stalo za $. U BGD se ne zalim ni kad mi crkne u garanciji nesto od 10 Eura, mrzi me da idem po radnjama i da se natezem za toliko sa prodavcima, ali kada se oni Ciganisu za toliko, necu ni ja da im oprostim to.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 07.04.2013. u 13:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 12:17 - pre 134 meseci
Citat:
reb0rn:
@epidemija
Koliko vremena prodje od kad paket stigne na carinu da dobijes poziv od carine?
Meni vec 10 dana stoje par paketa...


To vise zavisi od njih, nema nista odredjeno ja mislim tako da ne znam tacno - posto nisam ni pratio.
Jel jos neko imao problema sa #TinyDeal ja nisam nikako narucivao ali mozda bih mogao telefon neki quatro sim :)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 12:25 - pre 134 meseci
Citat:
epidemija:
Ako kupujete preko DX-a mozete se dogovoriti sa njima da vam posalju racun u excelu ako vam zatreba za carinu. Taj racun, naravno, mozete prepraviti i staviti cijenu ispod koje se ne racuna PDV - isto tako mozete u photoshopu prepraviti racun sa paypala i poslati sluzbenicima na carini ako vam to budu trazili. Ako budete posteni i posaljete pravi racun na neki artikl koji je presao granicu(nesto malo) - obracunaju vam i pdv i carinu i neke carinske takse i onda vam se nikako ne isplati narucivati, cekati 20 dana, vec jednostavno mozete kupiti u nekom shopu.
Ovo vam pisem samo da znate - provjereno sigurno!


A kad ti carina zatrazi overen izvod iz banke kao sto se cesto desava u poslednje vreme? Hoces i to napraviti u photoshop-u?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 13:40 - pre 134 meseci
Verovatno hoce, a onda se zna sta mu sleduje :)
Ono sto sam ja pisao, e sad kao sto sam citirao Delboy-a pa ko voli nek izvoli.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 13:41 - pre 134 meseci
Citat:
ademare:
Pisao sam pre neki dan da mi je Tini poslao Katastrofa paket, dva Predmenta fali pola, za one otvarane nek im bude. Takodje sam napisao i da nisam optimista po pitanju njihove nazovimo je podrske.

Kakav paket takva i Podrska . KATASTROFA. Ono sto sam im prvo napisao i slikao prvo je dospelo do neke Glupace Holly , stvarno su jadni sa tim izmisljenjim imenima. Ona naravno nije razumela o cemu se radi , ako ne zna Engleski, nije valjda Slepa da ne vidi slike , pa je ukapirala da su mi poslali pogresnu boju !!!!! A inace sam narucio dva u dve razlicite boje, samo te dve boje i imaju, pa kako je onda moguce da bude pogrsna boja ?!?!? Iako je pogresno razumela , pocela je da ucenjuje da napravim novu poruzbinu od 20 $ !!!! Evo sad cu , kako da ne.

Kad sam odbio, onda se javila Lilly i kao sve ce biti u redu i cim bilo sta narucim poslace sta nije u redu. Ja napravim porudzbinu od 9 $ to sam nameravao i pre ovoga, kad Medjutim. Danas se opet javlja Lilly preko mejla, posle porudzbine , ponistava ono sto je juce obecala i nudi nekakve TD poene. Kakvi teski prevaranti . Nista rekao sam joj lepo da me je prevarila i da sam zbog njenog mejla napravio porudzbinu , koju cu sada zato sto ona menja obecanje, morati da ponistim.

Ponistiti poruzdbinu kod TD nije bas lako, nisam siguran ni da sam uspeo. Kao korisnik moze da ponisti sam samo ako ne pise processing, a posto to ispisu odmah cim prime novac, znaci nikako.

Ajde na Chat. Tu mi se javi Timmy pa me prvo isledjuje sta i kako, on ima zapisano od one prve Glupace da je u pitanju pogresna boja !!! Pa kad sam njemu sve objasnio , on me prebacuje kod Sunshine ???!!!!

Kod ove zadnje nije bilo mnogo price, nego je posle 10-tak minuta nemosti navodno ponistila poruzbinu, sto se jos uvek ne vidi u order Manageru. Tako da nisam siguran ni da su ponistili i da ce vratiti novac. O tom nekom drugom prilikom.

Ali jedno je sigurno, TD nece videti vise ni jednog mog centa. Sto je najgore od svega, trebali su da mi izazdju u suret za dva puta po pola $ , nisam trazio cele refundacije, vec da posalju samo one delove sto fale. Naravno da mi nije stalo za $. U BGD se ne zalim ni kad mi crkne u garanciji nesto od 10 Eura, mrzi me da idem po radnjama i da se natezem za toliko sa prodavcima, ali kada se oni Ciganisu za toliko, necu ni ja da im oprostim to.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 07.04.2013. u 13:25 GMT+1]


Meni je dopao Ivan , mozda i jeste Rus posto imaju mnogo ruskih kupaca. Trazio da snimim video koji opisuje kvar lol.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 15:08 - pre 134 meseci
Citat:
fanfon:
Citat:
epidemija:
Ako kupujete preko DX-a mozete se dogovoriti sa njima da vam posalju racun u excelu ako vam zatreba za carinu. Taj racun, naravno, mozete prepraviti i staviti cijenu ispod koje se ne racuna PDV - isto tako mozete u photoshopu prepraviti racun sa paypala i poslati sluzbenicima na carini ako vam to budu trazili. Ako budete posteni i posaljete pravi racun na neki artikl koji je presao granicu(nesto malo) - obracunaju vam i pdv i carinu i neke carinske takse i onda vam se nikako ne isplati narucivati, cekati 20 dana, vec jednostavno mozete kupiti u nekom shopu.
Ovo vam pisem samo da znate - provjereno sigurno!


A kad ti carina zatrazi overen izvod iz banke kao sto se cesto desava u poslednje vreme? Hoces i to napraviti u photoshop-u?



Pa to ne :)
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 15:16 - pre 134 meseci
Carina + PDV = 32%

Nasi lihvari nista ne prodaju bez 100% zarade
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 23:04 - pre 134 meseci
^ Hah, bas tako... jos i gore cak! Gledao na Amazonu neki aparat za brijanje Braun $42 (~3.5k din.), a kod naseg prodavca skoro 13k din...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.04.2013. u 23:08 - pre 134 meseci
100% zarade ne pokrije ni troškove uvoza manje količine (ispod 100 kom) na legalno...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 788267 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.