Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 788444 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8093



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 10:04 - pre 124 meseci
Svako neka kupuje ono sto misli da mu je najbolje :)
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 16:35 - pre 124 meseci
Kako se bre ne isplati? Kod WinWina je P780 skoro 400€ u maloprodaji (43.322din), a na PW sajtu je 220$, kad na to dodamo carinu i PDV (pod uslovom da uzmu 220$ kao osnovicu) onda to ukupno izađe oko 290$, što po trenutnom kursu izađe malo ispod 25.000din. Ako razlika od 18.000din nije isplativa, onda ja ne znam šta je...
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 16:48 - pre 124 meseci
Sto rece ademare, svako kupuje sta zeli.

Isplati se ako kupujes u nekoj nasoj prodavnici gde deru. Po oglasima nov od 230-280e. Moje licno misljenje je da u tom cenovnog rangu postoje daleko bolji telefoni. Ti kupi sta zelis. Moj pretodni komentar nema veze sa tobom ni u kom smislu.
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 20:28 - pre 124 meseci
Ja bih preporucila svakom ko zeli telefon da ga kupi sa dx-a, ali naravno da treba da pogleda specifikacije i kakav zeli. Ja sam odusevljena sa svojim, i prosto ne znam zasto ranije to nisam uradila, nego sam se vezala za operatera i cekala njihova ucenjivanja koji mogu a koji ne spram tarife. Sad konacno mogu da koristim sve aplikacije cak nisam ni racunala da ce mi memorija biti velika, jos uvek ne razmisljam o memorijskoj kartici . Sto se tice performansi, rezima rada kvaliteta ekrana i boja, i vise nego od ocekivanog bas sam zadovoljna. Gledala sam cene u slobodnoj prodaji kod nas, to je katasrofa za ovaj novac sto sam ja platila ovde bih dobila troduplo gori telefon u smislu zastarelosti . Sad zelim da narucim neke cetke za make up sa dx-a, ali cekam da prodje njihova Nova godina,inace za Aliexpress, ebay jos uvek nemam hrabrosti...ovo mi izgleda pouzdanije.
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

Filip.ue
Uzice

Član broj: 263102
Poruke: 319
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 20:34 - pre 124 meseci
Po meni je bolje uzeti telefon sa Ali-ja. Jeftiniji su , a i veci je izbor.

Ja sam moj uzeo u aprilu prose godine i da cuknem u drvo, jos uvek radi. A i prilicno sam zadovoljan.
Filip
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 20:58 - pre 124 meseci
Citat:
cosmicbg:
Ja bih preporucila svakom ko zeli telefon da ga kupi sa dx-a, ali naravno da treba da pogleda specifikacije i kakav zeli. Ja sam odusevljena sa svojim, i prosto ne znam zasto ranije to nisam uradila, nego sam se vezala za operatera i cekala njihova ucenjivanja koji mogu a koji ne spram tarife. Sad konacno mogu da koristim sve aplikacije cak nisam ni racunala da ce mi memorija biti velika, jos uvek ne razmisljam o memorijskoj kartici . Sto se tice performansi, rezima rada kvaliteta ekrana i boja, i vise nego od ocekivanog bas sam zadovoljna. Gledala sam cene u slobodnoj prodaji kod nas, to je katasrofa za ovaj novac sto sam ja platila ovde bih dobila troduplo gori telefon u smislu zastarelosti . Sad zelim da narucim neke cetke za make up sa dx-a, ali cekam da prodje njihova Nova godina,inace za Aliexpress, ebay jos uvek nemam hrabrosti...ovo mi izgleda pouzdanije.


Ali ima OK zastitu ,ali treba biti oprezan jer je to ekvivalent nasem kupindu , pa moze da se desi da vam stigne cepanica

Ako ispostujes proceduru dobijes pare nazad ali izgubljeno vreme ne
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?29.01.2014. u 21:39 - pre 124 meseci
Meni je ebay dosta sigurniji i od Alija i od DX-a. Na ebay-u postoji tzv. "buyers protection" i imate dispute na Pejpalu. Ako nesto ne stigne, ne radi kako treba, uopste ili kako ste ocekivali, svi prodavci ce ponovo poslati ili vratiti novac u roku od 48h. I to u praksi savrseno funcionise.

Treba imati u vidu i da je ebay jeftiniji od DX-a. Ja od kineza uglavnom narucujem sitnice tipa usb-kablova i slicno. Ostale kvalitetnije gedzete/baterije i slicno uglavnom iz EU zemalja ili SAD, sem ovog prvog puta za DX. Mana je dosta skuplja dostava, prednost to nema brige da li ce stici ili ne, da li ce sljakati ili ne. Ali se isplati dosta, bar meni.

Juce narucim original bateriju za S4, 16.90 funti sa posiljkom sa pracenjem/osiguranom. Cena kod nas 4300.

Telefoni su druga prica i tu uglavnom vazi pravilo koliko para toliko muzike i kakav telefon vam treba. Ja sam uzeo S4 od coveka u BG koji je uzeo iz Telenora cim je izasao, preko oglasa sa sve garancijom/fiskalnim naravno ali sam ga licno preuzeo. Cena u prodavnici je bila 250e skuplja. I sada je tako za sve telefone. I tu lezi glavni problem, naduvane cene u nasim prodavnicama. Oglasi ne znace odmah prevaru ali treba treba otvoriti cetvoro ociju.

Takodje, kupovina u inostranstvu ne znaci obavezno ustedu (iako uglavnom jeste), ali je drugacije i izazov je.


 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 00:27 - pre 124 meseci
Citat:
zeca015:
Isplati se ako kupujes u nekoj nasoj prodavnici gde deru. Po oglasima nov od 230-280e. Moje licno misljenje je da u tom cenovnog rangu postoje daleko bolji telefoni.


A baš se pitam odakle su ti telefoni iz oglasa, znači treba da poredim cenu sa nekim ko je uradio upravo ono što ja planiram da uradim? :-) To je baš relevantno poređenje... :-) E sad, s obzirom da Lenovo upravo otkupljuje Motorolu od Googla, mislim da je možda bolje da malko sačekam sa kupovinom telefona, možda tu uskoro bude interesantnih modela...
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 05:56 - pre 124 meseci
Znam x ljudi koji su uzeli telefone preko oglasa i gotovo svi su sa mreza. Ako telefon mozes da nadjes ovde za iste pare koje bi ti platio na kraju posle dazbina, po meni ne isplati se cimanje.

Opet kazem, radi kako mislis da je najbolje za tebe. Meni je bilo interesantno jer je dual sim u ceni koju hocu da platim ~300e ali posle procitanih recenzija, ja sam odlucio za i9192.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8093



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 10:34 - pre 124 meseci
To sto Lenovo kupuje Motorolu, nece nama ovde doneti nista dobro.

Jer Lenovo nastupa na USA trzistu za sada ne sa telefonima ali sa otalom robom i na EU trzistu kao High end firma, koja je najskuplja uz odgovarajuci kvalitet. Mi tu geografski sa EU jesmo, ali po novcanicima nismo.

Ovo sto se Lenovo narucuje iz Kine to su pre svega cene za tamosnje trziste, gde su plate slicne nasima, plus mnogi su , da ne kazem svi takodje skidani sa tamosnjih mreza , Kina ima tri mobilne mreze. Treba pogledati zvanicni sajt Lenovo na Kineskom, i videti cene koje tamo pisu, i uporediti sa ovima sta se nude po sajtovima.

Visestruko su vece, tako da samo ostaje logicno objasnjenje, skidanje sa mreza. Kada se Lenovo zvanicno pojavi u Eu i SAD on ce se sa cenama , takmiciti sa Apple, Samsung i ostalima, a nikako nece biti jeftin kao sto se sada kupuje iz Kine.

Ovo za ugovore , vec je bilo dosta rasprava o tome , a ovo nisu ni teme za to. VIP kupovina je najrizicnija, jer taj sto prodaje telefon, koji je uzeo od Vip-a nije vlasnik telefona, vec je po ugovoru Vip vlasnik 2 godine. Kupovati tudje, je najveca glupost na svetu, a o garanciji moze samo da se sanja. I kod ostalih nije mnogo bolja situacija. Svi ti telefoni glase na ime , pa se uz telefone prodaju i Bajke o garantnoj podrsci.

Citao sam i ja svasta, sami prodavci sire price da je idealno kad se kupuje tudji telefon sa mreze, ali realnost sasvim nesto drugo. Da prekidam, dok me gnevni preprodavci ne napadnu da im Istinom ugrozavam zaradu.
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
109.121.62.*



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 12:41 - pre 124 meseci
Evo da podelim sa vama svoje drugo pozitivno iskustvo narucivanja sa DXa :) 13.1.sam narucio, full shipping je bio 20.1., a danas je stiglo. Dakle 17 dana sve ukupno. Uskoro cu i sa Alija da probam, sa nekim jeftinim telefonom :)
Kad smo vec kog Alija, sta se desava kada narucujes u isto vreme od razlicitih prodavaca, tj.da li se salje u vise posiljaka? I ako narucujem od istog, da li to znaci da on salje sve odjednom? hvala
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 13:09 - pre 124 meseci
Kod alije vise prodavaca = vise posiljki . Od jednog prodavca vise artikala = verovatno 1 posiljka .
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 20:20 - pre 124 meseci
Kupio sam na DX eneloop baterije prosle god. vidim da su sad digli cenu, takodje nemaju AAA,
ako znate za nekog online prodavca za ovaj tip baterija (low self discharge) sa nizom cenom od DX posaljite link.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8093



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 21:16 - pre 124 meseci
Bas su jeftini 4 baterije 20 $ !!!

U ru.nkon.nl su AAA 4 komada 5,4 Eura. Nkon skida Holandski PDV koji je isto 20 % kao i nas, pa kad platis nas bude ti ista cena kao u Holandiji. Jedino imas jos postarinu od 4,5 Eura, koja je ista i za 4 baterije i za 12 baterija. Znaci za 20 Eura + PDV dobijes 12 originalnih iz Holandija, a ovde 4 Kineske ko zna kakve.
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 21:18 - pre 124 meseci
Ne znam kolike su cene na DX, ali ja sam u septembru placao na ebay-u pakovanje 4 AAA ~ $13.50 sa dostavom. Stiglo posle 20 dana.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 21:44 - pre 124 meseci
Sa DX su original sanyo testirao sam ih rade perfektno, prednost kod DX sto daju tracking dok kod ebay ne, a nkon 15EUR sa trackingom.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8093



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?30.01.2014. u 23:26 - pre 124 meseci
Sta te briga za trecking kad imas PP. Ako ne stigne dobijes nadoknadu, nema gubitka.
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
*.adsl-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?31.01.2014. u 00:38 - pre 124 meseci
Citat:
Compo:
Sa DX su original sanyo testirao sam ih rade perfektno, prednost kod DX sto daju tracking dok kod ebay ne, a nkon 15EUR sa trackingom.


ja sam kupio pre 5god 4 AA eneloop (za canon a570is) i jos rade extra, sve sa aparatom, sigurno ne kao prvog dana, ali ako i ima razlike , neprimetna je :) Sad bih uzeo jos , ali vidim da ima ovih novih ,crnih 2550mAh. Da li da menjam ili ne?
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?31.01.2014. u 08:15 - pre 124 meseci
Citat:
Compo:
Sa DX su original sanyo testirao sam ih rade perfektno, prednost kod DX sto daju tracking dok kod ebay ne, a nkon 15EUR sa trackingom.


Ja sam dobio u pracenje od prodavca (iz SAD) za taj novac Sto rece i ja i neko gore, imas zastitu pa nema natezanja.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?31.01.2014. u 12:00 - pre 124 meseci
Citat:
Nesapancevo:
Citat:
Compo:
Sa DX su original sanyo testirao sam ih rade perfektno, prednost kod DX sto daju tracking dok kod ebay ne, a nkon 15EUR sa trackingom.


ja sam kupio pre 5god 4 AA eneloop (za canon a570is) i jos rade extra, sve sa aparatom, sigurno ne kao prvog dana, ali ako i ima razlike , neprimetna je :) Sad bih uzeo jos , ali vidim da ima ovih novih ,crnih 2550mAh. Da li da menjam ili ne?


Ja sam prilicno zadovoljan crnim eneloop, jedino sto im je cena skocila.

nasao sam BTY low self discharge baterije na DX, da li je neko koristio koliko su kvalitetne?
http://dx.com/p/bty-rechargeab...a-ni-mh-batteries-2-pcs-188830
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 788444 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.