Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 782526 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.01.2014. u 22:58 - pre 124 meseci
Strpi se jos malo, bice, meni je isto tako stajao paket:

 
Odgovor na temu

petvrg
Fakultet tehnickih nauka, Novi Sad

Član broj: 269141
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.01.2014. u 12:57 - pre 124 meseci
E ljudi sad sam primetio da je na mom pakovanju za blic DX naveo njegovu vrednost, i to je ta vrednost od 12 dolara koju je i carinik naveo. Iako na istoj etiketi piše da je poklon. Eto samo da znate, ako ne znate, da bar ponekad upali.


 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.01.2014. u 14:35 - pre 124 meseci
Pozdrav ljudi!

Preko DX-a sam pocetkom decembra narucio 3 stvarcice.
Dve zastitne maske za telefon od po 5,60$ i 3,40$ i jedan deo za led sijalice tj mala stampana ploca s kondezatorom i sta ja znam (pretvarac napona sa 220v na 12v). Sve u svemu 3 sitnice koje su ukupno kostale 11,90$.
Ne znajuci da ako konacan racun ne premasi cifru od 15$ ne dobijam broj za pracenje ostao sam bez istog...al aj razmisljam zivimo u valjda iole normalnom i savremenom svetu pa nece bas moj paket negde zalutati.
Evo statusa narudzbine sa dx.com:
12/6/2013 11:16:32 AM Full Shipment Your order has been fully shipped.
12/6/2013 8:21:43 AM Order Processing Order is being prepared for Shipment.
12/2/2013 2:43:21 AM Order Processing Order is being processed.
12/2/2013 2:43:21 AM Payment Confirmed Payment verified.
12/2/2013 2:39:39 AM Order Received Order has been created, awaiting payment.

Po svemu sudeci od dx-a je otisao 6.12.2013.
Kontaktirao sam dan-dva pre Nove godine nekoga iz dx-a preko live chat-a i covek mi je rekao da naravno nisam dobio broj zbog cene i napisao mi da je 6.12.2013. poslato i napisao mi je podtke na koje je poslat.
Naravno svi podaci su uredu. Onda sam se tesio, aj frka je Nova godina vamo tamo. Bice u januaru, ali medjutim...danas je 19.01.2014. paketa ni od korova. Ne znam ni kako da proverim ni sta da radim dalje. Prosto mi je neverovatno da treba da prodje vise od jedan i po mesec da stigne paket koji nema ukupnu vrednost vecu od 12$ i paket u kom su skroz obicne stvari (sem eto tog pretvaraca).
Da sve to bude jos zanimljivije pre koji dan mi stigne tj. postar ostavi u sanducetu potvrdu o prispecu posiljke ali ne oznaci sta je u pitanju (paket, novac, preporucena posailjka). I ja sav srecan odem u postu tek ono preporucena posiljka od prekrsajnog suda. Zahvalo sam se sluzbenici s saltera i naravno nisam uzeo preporucenu posiljku
Da li je mozda jos ko narucivao nesto u tom periodu sa dx? Da li stiglo?
Ima li ko kavu ideju sta da cinim?

Hvala
 
Odgovor na temu

Pardon.

Član broj: 320233
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.01.2014. u 15:43 - pre 124 meseci
Samo budi strpljiv.. Nema pravila sa posljkama. Moze da stigne za 2 nedelje, a moze i za dva meseca. Nezavisno od vrednosti paketa..
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.01.2014. u 15:44 - pre 124 meseci
Meni se cini da je onima koji rade sa paketima dobro poznato sta moze da se desi kad se paket salje bez broja za pracenje pa to obilato koriste...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?20.01.2014. u 10:34 - pre 124 meseci
Citat:
fanfon: Meni se cini da je onima koji rade sa paketima dobro poznato sta moze da se desi kad se paket salje bez broja za pracenje pa to obilato koriste...

A ne mogu prosto da poverujem da se ljudi time bave. Verujem al za neke malo vrednije stvari, a ne za 2 maske i ono za led sijalicu.

Citat:
Pardon.: Samo budi strpljiv.. Nema pravila sa posljkama. Moze da stigne za 2 nedelje, a moze i za dva meseca. Nezavisno od vrednosti paketa..

Pa haj da kazem da nije frka cekacu jos, al se osecam pomalo glupo Vecina onih koju su kupovali nesto su okoncali sve za oko mesec dana, a ima i onih sto su malte ne za 2 nedelje dobili paket.

Kud nisam uzeo jos nesto da doguram do tih 15$ zbog broja. Kad nisam znao...nisam citao ili sta vec
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?20.01.2014. u 10:49 - pre 124 meseci
Kada kupis paket od DX-a , posebno neregistrovan to ide najsporije. Sta rade sa tim nemam pojma. Ocigledno samo istovare kombi , pa oni tamo u posti to danima prebiraju. Cesto znaju da posalju brodom, pa to putuje mesecima, samo u zadnjoj karici do Surcina ide avionom, na primer Atina - Surcin. Istovare u nekom gradu koji ima Luku i onda pretovare u avion. Ima po foumima ljudi kukaju na HK pakete, a onda u roku od nekoliko dana svi stignu koji su putovali mesecima, jer su svi bili u istom brodu.

Kada kupis od obicnog coveka preko Alija to cesto stize vrlo brzo. Kod DX-a ne znaci nista ni imati pracenje, jer to nema nikakav prioritet posebno ako posalju preko CN poste. Meni stoji 2 meseca paket zaglavljen sa pracenjem u Sangaju.

Druga stvar je da ne verujem da iko u Srbiji , osim ako je postar Kleptoman krade paketice vredne par dolara. Jer unutra niti ima sta njemu treba , niti je neko lud da rizikuje da izgubi posao za par $ .

Najvise "nestaju " paketi sa Ebay-a, jer ocigledno prodavci i ne posalju, to je i sa sajtova najcesci razlog zasto je paket "nestao" NIJE ga ni bilo, nije poslat. DX uvek salje , ali sam opisao kako.

Drugo ja sam se posle 65 dana zalio DX-u da mi nije stigao neregistrovan, i oni mi posle 10 dana ladno i neodgovorno odgovaraju, pa da evo nasa HK carina ga vratila , pa ti mi poslali sa CN postom, a nismo ti ni javili. NAravno nisu to napisali ali to je sustina, to je taj sto sada sa pracenjem sedi u Sangaju 60 dana. I gde je taj sto Navodno sedi u Sangaju 60 dana ?? Jedino logicno je da nije tamo , vec samo svakih 7 dana za sada ispisu Dispatching. Ja bih pre rekao da te pakete koji nestaju najcesce ako su poslati kradu sami Kinezi, iz tamosnje poste i carine, nego ovi nasi.

Do sada sam dobio vise desetina Neregistrovanih paketa i nikada nisu nestajali osim ovih sa Ebay, kada prodavac ocigledno ne posalje. Ponavljam niko nije lud da izgubi posao u Carini ili nasoj Posti za par Dolara.

Koliko ce da putuju , tio je drugo pitanje. Al od dana kada su stvarno poslati, najmanje 10 , a maksimalno 65 u mom iskustvu, ali su ljudi pisali da su neregistrovane dobijali i posle 3 meseca. To nije nista cudno jer na Aliju je legalno da i kada ima pracenje, zbog postanskih razloga, Prodavac podigne rok dospeca na 90 dana, a tamo su svi paketi po pravilu sa pracenjem.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 20.01.2014. u 12:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pobesnelipostar
zemun

Član broj: 45137
Poruke: 198
*.adsl-1.sezampro.rs.



+37 Profil

icon Re: Naručivanje preko interneta20.01.2014. u 19:13 - pre 123 meseci
neces platiti nista.....ali je moguce da ces ga cekati i do dva meseca,...meni je danas stigao paketic a narucio sam kod njih 17.10.....i vec sam digao ruke...kontaktirao sam ih i uz izvinjenje i obavestenje da je posiljka izgubljena poslali su mi novi o njihovom trosku,a u medjuvremenu ovaj prvi se pojavio....Tako da sad cekam duplu porudzbinu....Vrednost je bila 18 dolara i nisam nista platio....
 
Odgovor na temu

pobesnelipostar
zemun

Član broj: 45137
Poruke: 198
*.adsl-1.sezampro.rs.



+37 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?20.01.2014. u 19:17 - pre 123 meseci
meni je danas stigao paketic a narucio sam kod njih 17.10.....i vec sam digao ruke...kontaktirao sam ih i uz izvinjenje i obavestenje da je posiljka izgubljena poslali su mi novi o njihovom trosku,a u medjuvremenu ovaj prvi se pojavio....Tako da sad cekam duplu porudzbinu....Vrednost je bila 18 dolara i nisam nista platio....
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?20.01.2014. u 19:21 - pre 123 meseci
Jel islo preko CN poste ?
 
Odgovor na temu

petvrg
Fakultet tehnickih nauka, Novi Sad

Član broj: 269141
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?20.01.2014. u 19:53 - pre 123 meseci
Citat:
losmi200:
Pozdrav ljudi!

Preko DX-a sam pocetkom decembra narucio 3 stvarcice.
Dve zastitne maske za telefon od po 5,60$ i 3,40$ i jedan deo za led sijalice tj mala stampana ploca s kondezatorom i sta ja znam (pretvarac napona sa 220v na 12v). Sve u svemu 3 sitnice koje su ukupno kostale 11,90$.
...
Po svemu sudeci od dx-a je otisao 6.12.2013.


Ćao, ja sam naručio dve sitne stvari: jednu polovinom novembra i drugu početkom decembra, i isto ne stižu. Čini mi se da se naše pinkle nalaze u istom brodskom kontejneru ko zna gde, jer izgleda te stvari ne idu avionom, kao što je skoro napisano. Samo strpljenja, izgleda...
 
Odgovor na temu

bujo
Srbija

Član broj: 74887
Poruke: 65



+1 Profil

icon There was an error in the Shipping Address Country field20.01.2014. u 21:26 - pre 123 meseci
Pokusavam platiti paypal-om, ali svaki put mi iskoci error.
"There was an error in the Shipping Address Country field"
Nadjoh nekakav polovican odgovor na njihovom forumu, ali ne kapiram.
>>>Errrrror<<<
Adresa mi je uredno popunjena,sve kako treba (serbia na oba mesta).
Nebih da placam direktno karticom, ali ako je to jedino resenje...

I jos jedno pitanje, dali treba koristiti "Drop Shipping Service" opciju?
Kontam sta je, samo me zanima dali ima efekta.
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?20.01.2014. u 21:40 - pre 123 meseci
Citat:
bujo: Pokusavam platiti paypal-om, ali svaki put mi iskoci error.
"There was an error in the Shipping Address Country field"
Nadjoh nekakav polovican odgovor na njihovom forumu, ali ne kapiram.
>>>Errrrror<<<
Adresa mi je uredno popunjena,sve kako treba (serbia na oba mesta).
Nebih da placam direktno karticom, ali ako je to jedino resenje...

I jos jedno pitanje, dali treba koristiti "Drop Shipping Service" opciju?
Kontam sta je, samo me zanima dali ima efekta.
Pozdrav !



Who knows...
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?21.01.2014. u 10:30 - pre 123 meseci
Citat:
petvrg:
Citat:
losmi200:
Pozdrav ljudi!

Preko DX-a sam pocetkom decembra narucio 3 stvarcice.
Dve zastitne maske za telefon od po 5,60$ i 3,40$ i jedan deo za led sijalice tj mala stampana ploca s kondezatorom i sta ja znam (pretvarac napona sa 220v na 12v). Sve u svemu 3 sitnice koje su ukupno kostale 11,90$.
...
Po svemu sudeci od dx-a je otisao 6.12.2013.


Ćao, ja sam naručio dve sitne stvari: jednu polovinom novembra i drugu početkom decembra, i isto ne stižu. Čini mi se da se naše pinkle nalaze u istom brodskom kontejneru ko zna gde, jer izgleda te stvari ne idu avionom, kao što je skoro napisano. Samo strpljenja, izgleda...


Period oko katolickog Bozica je najgori za narucivanje preko DX-a. Ja sam 2012. porucio stvarcice negde krajem oktobra, dobio sam ih tek pred N.G...

Npr. u junu ako se poruci, stize za cca 2 nedelje (iskustvo od prosle godine). Tako da ide avionom definitivno, nego sigurno rasporedjuju prvo skuplje posiljke a onda kablici i ostala konfekcija
 
Odgovor na temu

petvrg
Fakultet tehnickih nauka, Novi Sad

Član broj: 269141
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?21.01.2014. u 13:26 - pre 123 meseci
Evo meni danas stigao papiric o prispecu posiljke, videcu uvece da li je stigla ona od pola novembra ili od pocetka decembra.

edit.. Stiglo mi kućište za eksterni hard disk od laptopa, naručen 14.11.2013. Dakle, dva meseca.

[Ovu poruku je menjao petvrg dana 22.01.2014. u 15:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
*.adsl-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?21.01.2014. u 15:43 - pre 123 meseci
Citat:


Period oko katolickog Bozica je najgori za narucivanje preko DX-a. Ja sam 2012. porucio stvarcice negde krajem oktobra, dobio sam ih tek pred N.G...

Npr. u junu ako se poruci, stize za cca 2 nedelje (iskustvo od prosle godine). Tako da ide avionom definitivno, nego sigurno rasporedjuju prvo skuplje posiljke a onda kablici i ostala konfekcija :)

e ako je kraj oktobra ´period oko katolickog bozica´ onda sam ja deda mraz :)
ja narucio 5.12. a stiglo mi takodje pred NG... tako da ovo sto si napisao nije pravilo...
 
Odgovor na temu

pobesnelipostar
zemun

Član broj: 45137
Poruke: 198
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+37 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?22.01.2014. u 14:36 - pre 123 meseci
Citat:
mrsoje:
Jel islo preko CN poste ?


da...preko CN...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?22.01.2014. u 15:48 - pre 123 meseci
Citat:
pobesnelipostar: da...preko CN...


Hvala
 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?22.01.2014. u 16:21 - pre 123 meseci
Citat:
Mister Big Time:
Citat:
petvrg:
Citat:
losmi200:
Pozdrav ljudi!

Preko DX-a sam pocetkom decembra narucio 3 stvarcice.
Dve zastitne maske za telefon od po 5,60$ i 3,40$ i jedan deo za led sijalice tj mala stampana ploca s kondezatorom i sta ja znam (pretvarac napona sa 220v na 12v). Sve u svemu 3 sitnice koje su ukupno kostale 11,90$.
...
Po svemu sudeci od dx-a je otisao 6.12.2013.


Ćao, ja sam naručio dve sitne stvari: jednu polovinom novembra i drugu početkom decembra, i isto ne stižu. Čini mi se da se naše pinkle nalaze u istom brodskom kontejneru ko zna gde, jer izgleda te stvari ne idu avionom, kao što je skoro napisano. Samo strpljenja, izgleda...


Period oko katolickog Bozica je najgori za narucivanje preko DX-a. Ja sam 2012. porucio stvarcice negde krajem oktobra, dobio sam ih tek pred N.G...

Npr. u junu ako se poruci, stize za cca 2 nedelje (iskustvo od prosle godine). Tako da ide avionom definitivno, nego sigurno rasporedjuju prvo skuplje posiljke a onda kablici i ostala konfekcija


Znaci verovatno jos oko 2 nedelje "strpljenja" i paket ce stici...strasno
 
Odgovor na temu

D1rektor.

Član broj: 320670
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?22.01.2014. u 22:36 - pre 123 meseci
POZDRAV :)
Zeleo bi da kupujem neke stvaricice sa deal extreme, napravio sam profil, debitna kartica mi se pravi i ako mi mozete reci/savetovati kako da kupujem (kakva je carina, da li se menjala 2014 ...) i sve to ako vas ne mrzi, bio bi vam zahvalan svima koji mi pomognu
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 782526 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.