Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 786029 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wity
Everywhere

Član broj: 104944
Poruke: 53
*.ynet.sk.



+6 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.10.2012. u 12:49 - pre 139 meseci
Citat:
Fliz:
Pa znam ja da u Slovačkoj/Nemačkoj/USA itd PayPal funkcioniše normalno ali ja ne mogu da skoknem do Norveške i
otvorim račun tamo, napravim nalog na PP i vratim se da živim u Srbiju, da sam i ja u inostranstvu ne bi pitao "kako
se snalazite za paypal" to bi bilo apsurdno kao nekoga u Srbiji pitati: "Jel imaš pare?" :)

Uglavnom mene interesuje samo situacija ljudi koji žive u Srbiji, kupuju iz Srbije i isporučuju za Srbiju, ima puno kineskih
sajtova tipa DX koji imaju čak i povoljnije cene ali primaju samo pp uplate a ipak isporučuju i za Srbiju!!!

I čisto da ne bude totalni offtopic: u zadnje vreme ima dosta komentara na netu kako je DX poprilično usporio sa
dostavom, paketi se vuku a sad je valjda počela i neka godišnja konferencija Kineske komunističke partije pa se
svi paketi koji napuštaju Kinu temeljno proveravaju i mnogo paketa se vraća pošiljaocu, malo glupo al ajde, bar da ne
bude Srbija jedina u kojoj je sve okrenuto naopačke...



Znam ja da tebe zanima Srbija i kazem da nije sjajno ako moras da placas paypal-om.Mada ima sve vise kineza kao DX koji ima na sajtu opciju direkt placanja preko kartice. Sto se tice izporuke,vecina salje za srb ali bolje uzmi sa pracenjem, jer znaju ovi nasi carinici da "pozajme" pakete.
A isporuka varira, od 2 nedelje cak do 2 meseca u mom slucaju. Uglavnom zavisi preko koje poste salju ili HK ili CHINA a u slucaji DX, dali imalu normalnu guzvu sa narudzbinama ili prednovogodisnju kde znaju da posalju paket samo posle 2 nedelje pa cak i mesec dana kasnije, pa jos min mesec dana dok stigne u srbiju. A nasa carina ko carina, ili imaju guzvu ili su lenji pa ne proveravaj svaki paket, jedino pogleda opis pa ako mu zapadne za oko > otvara. Meni su jedino carinili neke satove ali zato sto sam narucio 3 komada.Od tada narucujem iskljucivo po jedan komad, isto me izadje a bolje mi je zbog carine :).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.10.2012. u 13:09 - pre 139 meseci
Citat:
Fliz
Uglavnom mene interesuje samo situacija ljudi koji žive u Srbiji, kupuju iz Srbije i isporučuju za Srbiju, ima puno kineskih
sajtova tipa DX koji imaju čak i povoljnije cene ali primaju samo pp uplate a ipak isporučuju i za Srbiju!!!

Daj nemoj zezati, ima gomila kineskih sajtova poput DX i gotovo svi primaju kartice i nije obavezan PP.
PP treba najcesce zbog ebay-a, a i tamo mozes da kupis samo od kineza jer ostali ne salju u Srbiju.

Kako god da okrenes jedino se isplati kupiti nesto kinesko jer ostali ili nece da salju ili je to neisplativo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
188.124.216.*



+122 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.10.2012. u 18:21 - pre 139 meseci
Mozda je malo offtopic ali da pitam samo kako je reseno pitanje sigurnosti dostave na tim sajtovima tipa chinavision,Dx...?
Sta ako posiljka ne stigne,ako je stvar neispravna,kakva je procedura,jel se vracaju pare?
Ebay mi se svidja najvise iz tog razloga sto sve sto mi nije stiglo bilo je refundirano u punom iznosu (i postarina ako nije free) i to uglavnom prodavac vraca sam
bez intervencije Ebaya iako postoji i opcija da se zalba uputi Ebay-u mada svi kinezi beze od toga kao djavo od krsta.
Jednom sam imao slucaj sa nekim kablom i konektorima za auto koji su bili malo deformisani tokom izrade,i to je bilo refundirano i prodavc nije trazio povrat jer je verovatno premali iznos u pitanju.
Stekao sam utisak da bi vratili i duplo vise para nego sto treba samo da im se ne daje negativna ocena i prijava Ebay-u.
Ovo se odnosi i na naprimer primljenu robu koja ne odgovara opisu ili je stigla neispravna.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?24.10.2012. u 18:33 - pre 139 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Fliz
Uglavnom mene interesuje samo situacija ljudi koji žive u Srbiji, kupuju iz Srbije i isporučuju za Srbiju, ima puno kineskih
sajtova tipa DX koji imaju čak i povoljnije cene ali primaju samo pp uplate a ipak isporučuju i za Srbiju!!!

Daj nemoj zezati, ima gomila kineskih sajtova poput DX i gotovo svi primaju kartice i nije obavezan PP.
PP treba najcesce zbog ebay-a, a i tamo mozes da kupis samo od kineza jer ostali ne salju u Srbiju.

Kako god da okrenes jedino se isplati kupiti nesto kinesko jer ostali ili nece da salju ili je to neisplativo.


Lepo bi bilo da je tako. Jer 99 % onih Kineza koji tvrde da primaju Platne kartice, kada se registrujes, prodjes kroz sve procedure i dodjes do placanja, odaberes, placanje Karticom, sledi redirect na Paypal, da otvoris novi nalog, jel Kinez ima logiku da to sto hoces da platis karticom , znaci da jos nisi otvorio Paypal, a ne da ne mozes. A da ne spominjem one koji u sistemu jos drze nekakvu Fantomsku Jugoslaviju !!!

Osim ova dva sajta koja se pominju u temi, ja sam nasao samo jos jedan, koji lici da je ozbiljan i da Stvarno prima platne kartice. Ako znas za neki sajt ti objavi link, onaj sa prethodne strane ne bih racunao u ozbiljne jer sam na netu nasao na more pritizbi na njegov rad.

Interesantna cinjenica je da na zapadu kupovina preko Platne kartice, uziva vecu zastitu od prevara od Paypala, ali retko to ko od stanovnika tih zemalja zna i samo im je prva asocijacija, paypal = Sigurnost protiv, prevara bilo koje vrste, iako se tu paypal bas ne pokazuje u najboljem svetlu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?24.10.2012. u 18:46 - pre 139 meseci
Citat:
tox master:
Mozda je malo offtopic ali da pitam samo kako je reseno pitanje sigurnosti dostave na tim sajtovima tipa chinavision,Dx...?
Sta ako posiljka ne stigne,ako je stvar neispravna,kakva je procedura,jel se vracaju pare?
Ebay mi se svidja najvise iz tog razloga sto sve sto mi nije stiglo bilo je refundirano u punom iznosu (i postarina ako nije free) i to uglavnom prodavac vraca sam
bez intervencije Ebaya iako postoji i opcija da se zalba uputi Ebay-u mada svi kinezi beze od toga kao djavo od krsta.
Jednom sam imao slucaj sa nekim kablom i konektorima za auto koji su bili malo deformisani tokom izrade,i to je bilo refundirano i prodavc nije trazio povrat jer je verovatno premali iznos u pitanju.
Stekao sam utisak da bi vratili i duplo vise para nego sto treba samo da im se ne daje negativna ocena i prijava Ebay-u. :)
Ovo se odnosi i na naprimer primljenu robu koja ne odgovara opisu ili je stigla neispravna.


Bilo je ranije u temi. Na DX-u se mozes koliko toliko cenkati oko toga, ako su ti poslali nesto neispravno ili se nesto pokvari, pa pristaju da ti vrate neki deo, otprilike maksimalno koliko je njihova zarada. Za ne stizanje samo dispute bilo reko Paypala, bilo preko kartice. Mada je u tome najveca zamka, jer evo sto neko rece sada imaju Kongres CK :) pa niko ne dobija paket na vreme a paypal samo priznaje prigovor u roku od 45 dana od dana uplate.

Kod ostalih je standardna procedura , vazi i za DX da sve sto je pogrsno poslato, DOA ili se pokvari u navodno garantnom roku, posaljes njima nazad i to sa Treckingom !!! KOliko se to isplati i za koju robu veliko je pitanje. Tu se nazalost i dogadja najveci deo Prevara sa Kineskim sajtovima, i tu su prituzbe koje se mogu naci na netu i najbrojnije.

Posaljes nazad platis povratnu postarinu i odjednom Ekstra Ljubazni Kinez se vise nikada ne javlja, prekida svu komunikaciju, ne odgovara cak ni na mejl. Tu je obicno i kraj price, jer ljudi ostaju i bez robe i bez novca plus platili su dve postarine.

DX kao najveci na svetu u toj oblasti, najmanje je sklon svesnoj teznji da nekoga prevari, mada se i kod njih sve dogadja. Ali DX je daleko od najjeftinijih sajtova, pa sve ima svoje. Niza cena, veci rizik.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?24.10.2012. u 19:07 - pre 139 meseci
Upravo (u prethodnom postu) si opisao situaciju koja se meni desila. Našao interesantan sajt, kaže besplatna ispourka, pogledam ima sličica svih kreditnih kartica ponaosob, pejpal među njima rekoh OK, registrujem se ja, ubacim ono što me interesovalo u korpu odem na čekaut i prvo iznenađenje biranje isporuke: ima skuplja i jeftinija a nigde nema besplatna !!! (naravno kineski sajt inače ne bi računao na free shipping :) ) kasnije sam testiranjem ustanovio da je isporuka besplatna tek ako se kupi preko 50 dolara, onda se tek pojavi ta opcija!!! ništa idemo dalje, došao do plaćanja ka ono "...will redirect you to Paypal" e baš lepo ...

Kada sajt podržava plaćanje pejpalom onda gotovo uvek bude sličica podržanih kartica i sve one uokvirene paypal znakom, ovako nešto:

a kad stave ovako nešto:

ja kontam da podržavaju vizu, vizu elektron, masterkard... paypal, moneybookers isl... međutim prc, sve se svodi na pejpal...

ja znam za samo 4 kineska sajta na kojima može da se plaća normalno intezinom karticom: naravno DX, tinideal, dinodirect i dghate ili tako nešto s tim što zadnja tri nisam lično nikad koristio a bilo bi lepo kada bi napravili neku zbirku tih sajtova koje možemo da koristimo sa iskustvima onih koji su ih koristili.

Kada je u pitanju ona tema o sigurnosti/vraćanju pošilji isl. ja sam jednom od DX-a dobio pogrešnu stvar, umesto nešto što je koštalo 16$ poslali su mi nešto slično ali što košta 6$, zamolili su me da zadržim to i doplatim 3$ i poslali su pravu stvar, ja zadovoljan, jednom sam dobio polomljen neki nosač za telefon s tim što delova nije bilo u koverti što znači da su spakovali već polomljenu stvar, za to su mi vratili komplet lovu i to vrlo brzo, i jednom mi se pokvarilo nešto vrednosti 17$, to su me zamolili da im vratim što sam i uradio, koštalo me vraćanje oko 300-350 dinara i brže je stiglo od mene do njih nego što stigne od njih do mene, uglavnom odma su poslali zamenu i refundirali troškove poštarine, znači sve rešeno bez nekog preteranog zezanja, jedino treba "malo" sačekati pošto definitivno nisu brzi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 10:44 - pre 139 meseci
Blago tebi sa DX-om. Ja imam informaciju da su u poslednje vreme i oni poceli da zezaju, tako da naravno ne dovodim u sumnju tvoje iskustvo, ali kada je to bilo, pre nekoliko meseci ili recimo prosle godine. Informacije su sa njihovog foruma, jer tu su vrlo fleksibilni oko toga, medju recenzijama, retko puste negativnu, ali preko foruma je to moguce objaviti, i prituzbi ima dosta. Tipa, poslali coveku pokvaren mobilni telefon a on kad se zalio, rekli mu da ce mu dati 5 $ pa nek trazi lokalnog majstora itd.

Druga mnogo vaznija stvar koja me zanima , a verovatno i sve one koji kupuju sa DX-a ,je sta i kako si im poslao (naravno ne vrsta proizvoda , nego njegova tezina), pa je postarina do Kine ispala 350 dinara. Jel to bilo sa Treckingom ? Uputi nas malo, jer mnogo je ljudi bar potencijalno zainteresovano, a takvih informacija nemamo na forumu.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 12:50 - pre 139 meseci
Citat:
ademare:...Tipa, poslali coveku pokvaren mobilni telefon a on kad se zalio, rekli mu da ce mu dati 5 $ pa nek trazi lokalnog majstora itd.

Druga mnogo vaznija stvar koja me zanima , a verovatno i sve one koji kupuju sa DX-a ,je sta i kako si im poslao (naravno ne vrsta proizvoda , nego njegova tezina), pa je postarina do Kine ispala 350 dinara. Jel to bilo sa Treckingom ? Uputi nas malo, jer mnogo je ljudi bar potencijalno zainteresovano, a takvih informacija nemamo na forumu.


Da, standardno je od njih da pitaju možeš li da popraviš lokalno ako je neki skuplji predmet u pitanju pa da ponude neku siću ali ako imaš malo jače živce da se natežeš s njima na kraju izvučeš svoje jedino što to potraje ihahah, zato ja izbegavam bilo šta skuplje da kupujem preko njih a naročito telefone ili tablele, loša ideja je to kupovati preko DX-a i sličnih...

Ja sam im slao jedan dijagnostički alat za elektroniku, na sajtu je pisalo da može da radi na izvestan način, ja ga tako povezao i radio je par minuta i riknuo, doduše nisam odradio domaći zadatak pošto na netu ima dosta tema o tome da izgori ako se tako koristi... To je bilo nekih mesec i nešto nakon isporuke, a poslao sam kao, ja mislim, preporučeno pismo, znam samo da sam popunio onaj mali listić u pošti a služebnica je popunila carinsku deklaraciju (obavezan obrazac kad nešto ide u inostranstvo). Paket je imao broj za praćenje a težina je bila oko 150 grama možda čak i manje... Ne sećam se tačno ali mislim da je za 10tak dana bio paket kod njih i odma su poslali nov uređaj... to je bilo pre nekih 3-4 meseca. Eto...
Najveća prednost kupovine na ebaju je osim zaštite kupca ujedno i vreme isporuke pošto pojedinačni prodavci tamo nemaju na stotine ili hiljade naručbina dnevno tako da su mnogo brži u slanju paketa a s druge strane znaš i sam kako to izgleda na pošti kad ti kao fizičko lice doneseš paket i kad firma dotera kamiončinu sa paketima za slanje, ovi na pošti kad vide odma se oduševe pogotovo što su sve to sitni paketi, jesi li čuo da je neko naručio na DXu nešto što košta 200 ili 300 dolara! ja nisam, uglavnom su to male vrednosti od po par dolara, 15-20-30$ a na pošti treba sve to da srede i to za neku bednu siću zarade...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 14:59 - pre 139 meseci
Hvala na odgovoru. I ja se slazem da je previse rizicno, narucivati skupe stvari , cak i preko DX kao ipak najboljeg. Do sada sam narucivao vise sitnih stvari i sve sto se moglo pokvarirti je vec crklo, ali nisam hteo da se zalim za nesto sto kosta dolar ili dva, za takve stvari se ne zalim ni ovde u Srbiji , pa je jos bezveznije zaliti se Kinezima , ali dobro je znati da je ipak to uz vise ili manje peripetija ostvarivo.

Za onu radnju Chinavision, zamenio sam je za neku neku drugu, stvarno ih ima dosta sa slicnim nazivima. Ova nema mnogo zalbi, cak , madju onima sa najmanje zalbi, ali zato Deru Cene. Najskuplja radnja koju sam video od ovih Kineskih, plus postarina se posebno naplacuje, pa sve zajedno, mogu to toj ceni da kupim i u radnji u Beogradu. Dzaba im ako su stvarno dobri, kada cenama biju po usima. Ono malo sto sam analizirao, jer obicno pratim nekoliko oblasti vise nego ostale, pa na osnovu njih uporedjujem jace su im cene i do 50 % racunajuci i razliku u kvalitetu, na primer Brendirani Kineski proizvod , a sa druge strane kod njih OEM Kineski proizvod.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 15:11 - pre 139 meseci
Kada su u pitanju telefoni i android tableti njih ima mali milion modela, ja ne znam ko se tu može snaći sa svim tim a da izabere model koji "valja".
I meni bi bio jedan tabletić interesantan za surfanje iz kreveta ili gledanje filmova/serija u krevetu ali sam odustao pošto je nemoguće naći dobro
rešenje u toliko velikom izboru a što je još gore specifikacije im nisu sasvim tačne pa se desi da kad ti dođe tablet ono ispadne da nema nešto zbog
čega si ga zapravo kupio!!!
Uglavnom na tom polju bi radije platio više da bi smanjio rizik u smislu kupio bi isti kod nas od nekog ko je rizikovao da naruči iz kine ali bi tražio
garanciju pa ako ne ispunjava moje želje lako može da se vrati a ako razlika u ceni nije tako velika možda bi uzeo i u prodavnici kod nas neki
brendirani, garancija je ipak bitna kod takvih uređaja...
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 17:10 - pre 139 meseci
Moja iskustva sa DX su odlicna, na desetine narucenih paketa i bez ijednog problema
i bez kasnjenja, a nekoliko problema sam imao sa Tinydeal.
Zanimljiv je zadnji problem na Tinydeal.
Narucio sam par stvarcica u vrednosti od oko 15evra (jedan artikal 11 evra i par sitnih).

Posle par dana su mi jaivli mejlom da artikal od 11evra nemaju na stanju iako je u
trenutku narucivanja bio (odjednom je nestao sa sajta, cak nije ni u bivsim artiklima)
i da predlazu da umesto njega narudzbinu uzamenim nekim drugim artiklom.
Pitam ih mejlom da li umeto artikla 'x' mogu da narucim uz doplatu artikal 'y' i dobijem
povratni mail da ni njega nemaju (iako stoji uredno na sajtu) i da predlazu da mi vrate
novac. Ja se odlucim za vracanje novca i dobijem 'order refund'.
Preksinoc vidim na sajtu da su na artikal y dali popust od 35% i da sada kosta samo
12evra umesto 18evra i na chatu pitam da li ga ima na stanju. Na chatu mi kazu
da ga imaju i da mogu slobodno da ga narucim. Kako preksinoc nisam imao na
racunu evre posaljem mail da potvrdim da li imaju artikal 'y' i ujutro uplatim 12 evra
na racun, i gle: dobijem mail da nemaju artikal 'y' i da ne znaju da li ce ga biti
skoro na stanju. Ja se opet prikacin na chat i sada od drugog operatera dobijem
potvrdu da nemaju stvarno taj artikal. Psovao sam onog od prethodne veceri
sto mi je na chatu rekao da imaju.

E sal slag na tortu: Sinoc nisam imao mira jer mi se uredjaj svidja i od velike mi je
koristi i narucim ga bez obzira na odgovore da ga nema na stanju pa sta bude.
Danas dobijem odgovor da je uredjaj isporucen i dobijem track broj ?????????????
Stvarno nisu normalni ovi kinezi.

Imam jedno pitanje. Kada ce mi novac sa refunda biti na raspolaganju?
Refund je uradjen u petak. u Pitanju je Intesa kartica. Ne znam u stvari sta ja
tu treba da uradim, da li nesto treba da intervenisem ili ce se novac pojaviti
na racunu i posle koliko vremena obicno to bude.



 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 17:39 - pre 139 meseci
Citat:
kana: Imam jedno pitanje. Kada ce mi novac sa refunda biti na raspolaganju?
Refund je uradjen u petak. u Pitanju je Intesa kartica. Ne znam u stvari sta ja
tu treba da uradim, da li nesto treba da intervenisem ili ce se novac pojaviti
na racunu i posle koliko vremena obicno to bude.


U Intezi za ovo kažu 7 do 30 dana, ne treba ništa da intervenišeš samo da čekaš :)
a pošto treba dosta vremena ja sam odustao od refundiranja i ako slučajno moram na DX-u
da odustanem od nečega onda im uvek kažem da mi to prebace kao "store credit" i
prilikom sledeće kupovine to iskoristim... Funkiconiše isto kao lova a nema čekanja...
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.67.*



+112 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 18:57 - pre 139 meseci
Za povraćaj novca se čeka tačno 7 dana.
Iskustva sa DealExtreme sajtom su odlična. Kartica prolazi odmah, uplatu primaju u roku od jednog dana. Čim prime uplatu odmah šalju robu. Roba stiže u roku od 15 dana.

Samo da napomenem da izbegavate sajt Dinodirect jer su vrlo neozbiljni i neprofesionalni!!!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?25.10.2012. u 22:09 - pre 139 meseci
Sa dealextreme imam dobra iskustva, ali zato imam loša sa dhgate.com. Ovi su poslali drugačiji proizvod od onog koji sam naručio...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.10.2012. u 11:18 - pre 139 meseci
Meni su jednom vratili novac sa DX. Ali mi nisu dali nikakvu mogucnost da biram, jer je bolje da novac ostane kod njih, ako neko namerava da kupuje jos. Samo mi napisali mejl da nema proizvoda i da ga vise nece nabavljati i da ce vratiti na karticu. Dok su ovi nasi uzeli proviziju i konverziju iz $ u Euro otislo oko 10 %, jer su vec jednom prilikom uplate vrsili konverziju iz Eura u $. Tako ko moze da bira neka izaber da novac ostane na DX racunu.

Tinydeal je stvarno cudna radnja. Prvo 99 % posto kupaca su Rusi i ostali iz Ex SSSR-a. Neke stvari imaju jeftinije nego DX, neke su iste cene, ali ima i skupljih, nema pravila, mada kao po onoj poslovici o most i cupriji , DX ima za zbirnu kupovinu preko 15 $ besplatni trecking, dok oni daju samo za pojedinacni predmet preko 33 $, a zbirno ne uvazavaju , pa ko hoce tracking treba da doda 2.7 dolara. Ustedi se na ceni , ali se plati tracking. Bilo je vec par puta na forumu da imaju vrlo rigorozna pravila oko kupovine karticama. Sledece, je da uvek salju pogresne proizvode, kad god sam od njih narucivao uvek je bilo nesto pogresno. Sto neko napisa imaju kao neke proizvode na akciji, i ja narucim flat kabl za konzolu uz jos neke druge stvari. Posle 8 dana stize mejl da nemaju kabl na stanju, a dali ga akciju ?? plus tek su ga dobili pre par meseci , nije neki proizvod koji se vuce po magacinu godinama, plus uhvatio me onaj njihov jesenji praznik od 10 dana !! i kao posle praznika plus 3-4 dana ce poslati. Poslase oni , i kad je stiglo, vidim ja da da onaj kabl nema veze sa onim sto sam trazio i platio. U sustini je za istu namenu, samo bar duplo teoretski bolji od onog koji sam narucio. Pogledam na sajt i stvarno ovaj 50 % skuplji od onga sto sam ja hteo, duzi, kvalitetniji.

Medjutim i tu ima kvaka. Kabl su poslali u tako jadnom stanju , izguzvan, ne u transportu vec su ga takvog i stavili jer mu je kesica netaknuta, plus izbusen, pa mogu odmah da ga bacim u Kontejner. Eto tako radi Tinydeal. Bez sablona, stihijski, sumanuto, pa kako se kome sta zalomi.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.10.2012. u 18:26 - pre 139 meseci
Danas lego novac, dakle Tinydeal->refund->Intesa = 7 dana.
 
Odgovor na temu

wity
Everywhere

Član broj: 104944
Poruke: 53
*.dynamic.stcable.net.



+6 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.10.2012. u 18:45 - pre 139 meseci
To sto tinydeal,dx i kompanija cesto nemaju artikal iako je na sajtu naznacen kao dostupen je uglavnom zbog toga sto oni imaju jako male lagere.Sve uglavnom nabavljaju direkt od proizvodaca cim narucis. Imaju neke stvari koje se najvise prodaju ali nista nemaju u vecim kolicina a ne jos sve artikle, ne isplati im se. Desilo mi se da sam dva puta narucio isti mob(isti SKU) ali stigli dva razlicita modela. Jedan je imao sd slot dostupan spolja, drugaciji OS, malo drugacije postavljem zvucnik, kamericu.
A koliko se secam DX je i imao video u kojem pricaju zasto tako rade.A i realno, nema sanse da stave na lager 200 artikala skoro svaki dan(u slucaju DX-a). Kontam da odu do proizvodaca, isprobuvaju ako im se dopada uzmu jedan primerak i uslakaju naprave popis i stave na net.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.10.2012. u 19:45 - pre 139 meseci
Posle nekoliko kupovina na cx-u i tinydeal-u, iskustvo (moje i par ljudi iz okoline) je da generano tinydeal-u treba manje vremena za pakovanje i slanje, vecina artikala je jeftinija, do sada nismo imali problema sa artiklima, sve sto je poruceno bilo je na stanju i odmah je slato (kablovi, tableti, memorijske kartice, blicevi...). Posiljke smo cekali u proseku 20-25 dana, sa tim da je dx-u u nasem slucaju bio potreban koji dan vise za pakovanje i slanje. U poslednje vreme smo primetili da je vecina posiljki otvarano bez obzira na specifikaciju i iznos. Pre 2-3 meseca ljuidma u okolini je stiglo par uredjaja sa cenom daleko preko 50 eura bez troskova, dok je meni skoro ocarinjen tablet koji je kostao oko 55 eura a zanimljiva je bila faktura na kojoj se nalazila tacna cena u dinar, sto znaci da se neko iscimao da sazna iznos jer je na pakovanju pisalo nesto sasvim levo, sto me je iznenadilo jer sam ocekivao da ce u slucaju carinjenja biti stavljena neka "fantomska" cena.

Stvari su po meni OK kvaliteta pogotovo gledajuci cenu i ponekad su daleko jeftinije od onoga sto ima u Bg-u, cak neke stvari nisam mogao da nadjem ovde, kao na primer produzni usb 3.0 kabal.

U poslednje vreme imamo problem sa tinydeal-om i placanjem (koristimo mahom intesa internet karticu), gde nam izlaze genericke poruke koje je naveo deki999. U intezi su rekli da ne vide pokusaje, dok sa istom karticom placanja prolaze na dx-u. Slao sam par puta mail-ove sa pitanjem kada cu moci da placam (jer sam u jednom momentu dobio listu ogranicenja vezano za placanje karticama) a odgovor je uvek glasaio da mogu putem paypal-a vrsiti placanja bez ogranicenja, iako sam objasnjavao da paypal nije podrzan u Srbiji.

Pocetkom novembra ce biti 30 dana kako nista nisam kupovao na tinydeal-u pa cu probati ponovo, mada kolega koji takodje ima problem, nije kupovao par meseci i ukoliko neko bude nesto iskopao ne bi bilo lose da pusti info.

Primecujem da domace firme sve vise imaju akcije sa jeftinijim tabletima, da su cene memorijskih kartica, kablova itd. u nekim slucajevima priblizne, pa ubuduce treba proveravati isplativost odredjenih proizvoda, uzimajuci u obzir sve moguce probleme.


Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

djolki
Novi Sad

Član broj: 308228
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.10.2012. u 22:46 - pre 139 meseci
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, treba mi informacije vezane za kupovinu preko dx-a. Za njega sam takodje nedavno saznao, laicki i povrsno pregledao kako funkcionise i odlucio da kupujem neke stvari, pa rekoh da dobijem neke savete od vas koji ste vec kupovali preko sajta.
Dakle, interesuje me kao prvo, da li je dostava besplatna kao sto pise na sajtu? Ako kupim neku stvar sa sajta koja kosta recimo 13,5 dolara, jel placam jos nesto ili ona na moju adresu stize bez ikakvih dodatnih uplata? Razmisljao sam o nekim sitnim altiklima, oko 10ak, cija je vrednost oko 40dolara, pa me interesuje jel placam carinu, porez, bilo sta? Prema vasim iskustvima za koliko dana stize roba na adresu i jel moze da se placa obicnom platnom, deviznom VISA karticom?
Zahvaljujem se unapred na odgovoru i ako neko ima neke savete, iskustva, neka me posavetuje.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.10.2012. u 22:57 - pre 139 meseci
- besplatna dostava za sve,
- kupi preko 15$ jer onda dobiješ broj za pračenje, bez njega se paketi vuku kao da idu peške, što ne znači da će stići brže sa tim brojem ali ima drugih prednosti,
- ne plaćaš carinu na robu do 50€ sem ako carinik ne otvori paket i proceni da to što si naručio košta više od 50€ jbg, tako naša carina funkcioniše...
- najbrže što je meni stiglo je 14 dana, naduže 2 meseca & counting, u zadnje vreme im treba dosta, ne bi računao na manje od mesec dana
- nemoj da naručuješ puno sitnica u jednom paketu, ako nemaju na stanju jednu sve će ti čekati dok ne dobiju tu jednu....
- nema na čemu to je 10€ LOL
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 786029 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.