Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova konfiguracija prekid napajanja

[es] :: PC Konfiguracije :: Nova konfiguracija prekid napajanja

[ Pregleda: 2499 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 12:39 - pre 205 meseci
Sklopio sam sledecu konfiguraciju:

Intel Core 2 Duo E4300 1.8 800 2mb
Gigabyte GA-965P-DS4
Gigabyte GeForce 8600GTS
Kingston 1gb ddr2 800mhz
Seagate 350GB, 16MB buffer, S-ATA2
Napajanje: termaltake 550W

Dakle sam sam sve to spakovao u kuciste povezao jumpere (nije mi prvi put) i prilikom pritiska na dugme za paljenje na kucistu, racunar krene da se podize, i posle nekih 5 sekundi izgubi napon (struju). Potom se resetuje, ali opet isto.

Hvala na pomoći unapred, dobri ljudi, veoma je potrebna
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 13:40 - pre 205 meseci
Jesi li siguran da si sve PSU konektore (PciEx, AUX) povezao kako treba? Ako se ne varam, DS4 ima jedan konektor (mislim 8pin) za koji ne postoje adekvatni konektori na svim napajanjima, cak se moze povezati na vise nacina.
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 14:06 - pre 205 meseci
Po uputstvu povezao sam napajanje (sastoiji se iz dva dela, atx i atx 12v mali 2x2 sto naravno ti znas o cemu se radi, ali da pojasnim) jedino sto me buni je pciE power slot na ploci (koji se po uputstvu koristi samo u kombinacija sa jos jedno grafickom kartom). POvezao sam jumpere, nisam siguran za jos koji slot mislis da nisam konektovao. Hvala puno na pomoci!

edit: slika ploce http://www.gigabyte.com.tw/Products/ViewImage.aspx?ProductID=2454
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 15:55 - pre 205 meseci
U prilogu vidis na sta sam mislio. Neka napajanja imeju npr. 6pin konektor za taj napon pa neko, videci da se ne slaze konektor, ostavi neprikljucen. PCIE_12V prikljuci jer ti je kartica nesto zahtevniji potrosac. Konektor sluzi za dodatno napajanje PCIExpres x16 slota i obavezno se prikljucuje kod koriscenja dve graficke kartice ali doprinosi i boljem napajanju ako je samo jedna u pitanju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 16:03 - pre 205 meseci
Da da sad mi je jasnije, ali mozda ce ovo jos malo pomoci, racunar se isto ponasa, prekine napon posle nekoliko sekundi i bez graficke i rama, znaci potpuno isto ponasanje. Na mom napajanju imam konektor od 12v, ali samo 2 x 2, a ne 4 x 2 tako da to ne mogu da probam, a i zakacio sam PCie dodatno napajanje - opet isto
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 17:00 - pre 205 meseci
Bez graficke i RAM-a? Daje li neku zvucnu indikaciju? Pojavljuje li se nesto na monitoru? Jesi li probao drugo napajanje? Ako se pojavljuje, otkaci HDD i probaj da udjes u BIOS, da li se i onda gasi? Mozes li da pokrenes XP instalaciju sa CD uredjaja. Mozes li da podignes neki Live OS sa CD uredjaja? Jesi li probao CMOS RESET? Mnogo pitanja ali, skoro da nam nista nisi ni rekao.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 17:07 - pre 205 meseci
cek sekundu da nesto razlucimo...on se resetira ili se ugasi pa se odmah upali? Buni me ono sto kazes da izgubi napon? Koji napon i kako znas da bas gubi napon? Jel se pojavi sta na monitoru od slike, ima li standardni "beep"?

 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 17:48 - pre 205 meseci
Citat:
Bez graficke i RAM-a? Daje li neku zvucnu indikaciju? Pojavljuje li se nesto na monitoru? Jesi li probao drugo napajanje? Ako se pojavljuje, otkaci HDD i probaj da udjes u BIOS, da li se i onda gasi? Mozes li da pokrenes XP instalaciju sa CD uredjaja. Mozes li da podignes neki Live OS sa CD uredjaja? Jesi li probao CMOS RESET? Mnogo pitanja ali, skoro da nam nista nisi ni rekao.


Citat:
cek sekundu da nesto razlucimo...on se resetira ili se ugasi pa se odmah upali? Buni me ono sto kazes da izgubi napon? Koji napon i kako znas da bas gubi napon? Jel se pojavi sta na monitoru od slike, ima li standardni "beep"?


Znaci komp ne dolazi do biosa, cak ni monitor ne reaguje na paljenje racunara, zato sto se on upali, krene sve po pravilu (lampice, cooleri rade itd. itd.) i onda - prekid napajanja (posle nekih 5 sekundi), cooleri staju, lampice se gase, racunar kao da se resetuje, pokusava sam ispocetka i tako u nedogled. Probao sam i bez rama, graficke, harda, pa kombinacije tih uredjaja, povadio jumper za resetovanje, resetovao bios, izvadio lit. bateriju, probao drugo napajanje, znaci na ekranu nista.
 
Odgovor na temu

r_jekic
Rade Jekic
Valjevo

Član broj: 101848
Poruke: 18
89.216.224.*



+1 Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 19:21 - pre 205 meseci
Proveri da nije slucajno CLEAR_CMOS jumper ostao u ON polozaju. Na nekim plocama je to fabricki tako postavljeno.Ako nije to, probaj sa nekim drugim napajanjem
Nije vazno samo raditi ono sto volis...vaznije je voleti ono sto radis...
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 20:14 - pre 205 meseci
Na ovoj ploci bez jumpera je normalna pozicija, dok sa jumperom aktivira se clear_cmos. Probao i sdrugo napajanje ..... :(

Po svemu sudeci moracu da sacekam ponedeljak i odnesem u servis, nisam vise pametan .....


p.s. a tako bih probao zverku :)
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 22:57 - pre 205 meseci
Pod uvjetima da si:
1. Sve ispravno spojio
2. Probao sa drugim provjereno ispravnim i adekvatnim napajanjem

možemo polako krivnju usmjeravati na matičnu ploču

 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja23.06.2007. u 23:08 - pre 205 meseci
Citat:
JOJO847: Pod uvjetima da si:
1. Sve ispravno spojio
2. Probao sa drugim provjereno ispravnim i adekvatnim napajanjem

možemo polako krivnju usmjeravati na matičnu ploču


Sve moguce varijante sam probao, jedino nisam stavio neki drugi procesor jer nemam trenutno. Sve mi se cini da ploca kao da ne preoznaje ovaj porcesor (mada bi morala), jos samo ako je ovo nacin da se zastiti sistem u slucaju da ne prepoznaje procesor (ovaj stalni reset) onda sam provali sta je. Hvala puno!


p.s. imam garanciju komp je star jedan dan, tako da servis mu ne gine, ali posto imam neko malo znanje, rekoh daj da probam sam :)
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja25.06.2007. u 22:14 - pre 205 meseci
Dakle showroom se nastavlja!

Ujutru odmah odnesem u servis, konstatuje se da je procesor i to se zameni.

Donesem kuci, onako uzurbano, jedva cekam da je probam - kad opeti isto :((

Mojoj sreci nema kraja. Zovem likove, kazem da se isto ponasa, ponovo u servis.

Sad naravno nije procesor, vec ploca. Opet slog - nemaju moju plocu, vec 965g (integrisana grafika - ostalo sve isto)

Ja prihvatim tu plocu, serviser ponovo sve proba svoj procesor, pa moj i tako na kraju konstatujemo da sve radi!

Dodjem kuci onako jos brze nego sto sam krenuo, i opet sreca jupi - ne radi hdd

Stavim drugi, sljaka ko lud. Znaci POPIZDIM.

Nema veze instaliram ja na drugi hard OS, taman se smirim, kad jos jedna preidnfarktna situacija - U KOMPU MI JE OSTAO NEKI CELERON PROCESOR OD SERVISERA UMEOSTO MOG CORE 2 DUO INTELA!!!!


E tu vec nisam mogao nista, nemam snage, pukao sam......

Cekam sledece jutro, pa ponovo u servis - ovoga puta samo zbog nebitnog hard diska i pisljivog procesora (ironiji nikad kraj)

Sledi izvestaj sutra - nadam se konacni!
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Nova konfiguracija prekid napajanja27.06.2007. u 23:02 - pre 204 meseci
komp je spakovan oko 16700 poena u 3dmarko 03 - zadovoljan sam
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Nova konfiguracija prekid napajanja

[ Pregleda: 2499 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.