Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hitno mi je potrebna pomoc oko rutera

[es] :: ISP :: ADSL :: hitno mi je potrebna pomoc oko rutera

[ Pregleda: 1952 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dule09
Dusan Damjanovic

Član broj: 106631
Poruke: 90
93.86.30.*



Profil

icon hitno mi je potrebna pomoc oko rutera05.07.2008. u 18:05 - pre 192 meseci
koristim ADSL skoro mesec dana, imam telekomov ADSL 512/64 i ruter Huawei HG510 (beli).
Naime kad hocu da skidam nesto sa torenta (bitTorent i uTorent) nikad nece da mi ide punom brzinom! port mi je forwardovan, a dole gde treba da bude zeleni kruzic je zuti trougao a ponekad crveni upitnik. torent koji skidam je dosta "popularan" tj. ima puno pirova i sidera. kad hocu da testiram port u torentu (bitTorent ili uTorent) stalno mi izbacuje ERROR! STA DA RADIM?

MOLIM VAS ZA POMOC



Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: hitno mi je potrebna pomoc oko rutera05.07.2008. u 19:53 - pre 192 meseci
Dule nisi odradio kako treba, negde si napravio gresku, mozda kod upisa IP adrese ili ne znam, ali ako ti je ikona zuta ili crvene nije dobro. A proveri i da li si ugasio Firewall u Windowsu.
 
Odgovor na temu

Vai.God
Mladen Stupar
Novi Sad

Član broj: 144808
Poruke: 32
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: hitno mi je potrebna pomoc oko rutera06.07.2008. u 11:08 - pre 192 meseci
Mnogi pricaju o tom Forvardovanju portova, da resava problem oko rada torrenata. Meni to nikad nije prolazilo za rukom, ali jeste sledeca stvar.

Nadji u konfiguraciji rutera, tu negde pored namestanja propustanja portova, ima da se namesti DMZ. E tu u DMZ dodas IP adresu svog kompjutera, npr. 192.168.1.2 ili .3 ili koji je vec.
To kad namestim, u kratkom roku, mi svi torrenti pozelene, u uTorrentu. A pored toga imam inst i NetLimiter 2 Pro, mislim da je poslednja verzija: 2.0.10.1. S njim smanjim UL i tad DL skoci.

Ja sam jednom imao problem sa uTorrentom i brzinom DL, ispostavilo se da sam u njemu ogranicio globalni UL na 15kB/s. A kako sam saznao sa foruma, uTorrent ima u svom kodu isprogramirano, da ako se UL ogranicava na brzine manje od 16kB/s da tada automatski smanjuje i brzinu DL na 2x(brzine UL). Od tada u uTorrentu drzim i UL na neograniceno, a smanjujem putem NetLimitera.
 
Odgovor na temu

Dule09
Dusan Damjanovic

Član broj: 106631
Poruke: 90
77.46.206.*



Profil

icon Re: hitno mi je potrebna pomoc oko rutera09.07.2008. u 08:53 - pre 192 meseci
uradio sam to sa DMZ i ikonica mi je sad zelena , ali kad idem na testiranje porta opet mi izbacuje error.
na sajtu port forwarding pise da moze da se nekako stavi staticka IP adresa! da li je to pametno uraditi?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: hitno mi je potrebna pomoc oko rutera

[ Pregleda: 1952 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.