Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje se dazbine placaju prilikom kupovine na netu

[es] :: E-Kupovina :: Koje se dazbine placaju prilikom kupovine na netu

[ Pregleda: 2806 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VuckoKS

Član broj: 161864
Poruke: 7
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Koje se dazbine placaju prilikom kupovine na netu03.07.2008. u 22:53 - pre 192 meseci
Zanima me da li neko zna da mi kaze koje dazbine se placaju kada se neki proizvod kupi na netu, recimo preko Amazon sajta. Primer: Recimo kupim mp3 player, postarina je besplatna tako pise na sajtu, da li stize taj uredjaj na moju kucnu adresu ili samo u Srbiju ili kako, i koliki je PDV i carina i dali su ukljucene jos neke dazbine, posto sam cuo da ima i nekakva lezarina na aerodromu, kada posiljka stigne avionskom postom.

Takodje me zanimaju iskustva ljudi koji su pazarili neke proizvode iz inostranstva preko neta.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Koje se dazbine placaju prilikom kupovine na netu04.07.2008. u 16:40 - pre 192 meseci
Citat:
VuckoKS: Zanima me da li neko zna da mi kaze koje dazbine se placaju kada se neki proizvod kupi na netu, recimo preko Amazon sajta.
O tome ima gomila tema na ES-u, moras potraziti malo.
Citat:
Primer: Recimo kupim mp3 player, postarina je besplatna tako pise na sajtu
To verovatno samo unutar USA. Imaju tamo trik - neko prodaje nesto za 20 dolata, pa je postarina "besplatna" a neko drugi prodaje to isto za 17 dolara + postarina 3 dolara.
Citat:
da li stize taj uredjaj na moju kucnu adresu ili samo u Srbiju ili kako, i koliki je PDV i carina i dali su ukljucene jos neke dazbine, posto sam cuo da ima i nekakva lezarina na aerodromu, kada posiljka stigne avionskom postom.
Bas o tome je pisano u onim temama. Mislim da amazon.com u Srbiju salje iskljucivo knjige i cd/dvd, ostalo nista. Za prevoz drugih stvari se moras organizovati drugacije. Porucis robu direktno kod prodavca/proizvodjaca, pa onda to ide drugacije, mozes traziti da ti salju obicnom postom ili DHL, pa tu imas razne cene i duzine cekanja da roba stigne, pa kad ovde stigne opet imas nekoliko varijanti oko carine i raznih drugih formalnosti.
Citat:
Takodje me zanimaju iskustva ljudi koji su pazarili neke proizvode iz inostranstva preko neta.
Sve smo vec ispricali u vec spomenuitim pricama :-).

Postoje neke firme koje se bave time, ovde im uplatis, oni tamo kupe i dovezu ti, ali je to prilicno skupo i dosta traje. Jedina je prednost da ti nema sta da brines. Postupak je skup, pa ako kupujes nesto malo i jeftino, onda ti cena za to postane astronomska, dok za vise stvari moze da bude i prihvatljiva, a neke firme i same udruzuju kupce, da bi im se fiksni troskovi podelili na vise njih i tako bili manji.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

VuckoKS

Član broj: 161864
Poruke: 7
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koje se dazbine placaju prilikom kupovine na netu05.07.2008. u 12:14 - pre 192 meseci
tdjokic hvala ti, odprilike sam i ja tako nesto cuo, ali me zanima da li neko ima licnog iskustva kupovine preko amazona, posto vidim da bas nema mnogo toga na netu o kupovini i ako ima to su stare teme, zanima me da li neko ima sveze iskustvo i da nam ga preprica.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Koje se dazbine placaju prilikom kupovine na netu

[ Pregleda: 2806 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.