Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a29.06.2008. u 09:10 - pre 192 meseci
Pozdrav svima,

pokusavam od sinoc da oznacavam pakete koji pripadaju odredjenoj grupi korisnika na hotspot-u ali mi nikako ne polazi za rukom pa bih vas molio za pomoc.

Grupu korisnika sam podesio ovako:

Code:
[test1@presretac] /ip hotspot user profile> print
Flags: * - default 
 0 * name="gosti" idle-timeout=none keepalive-timeout=2m status-autorefresh=1m 
     shared-users=3 transparent-proxy=no 

 1   name="test" idle-timeout=none keepalive-timeout=2m status-autorefresh=1m shared-users=1 
     rate-limit="64k/512k" incoming-packet-mark="hotspot test" 
     outgoing-packet-mark="hotspot test" transparent-proxy=no 


Dakle gledamo drugi item. Podeseno je tako da se paketi oznacavaju sa "hotspot test" bilo da su odlazni ili dolazni.

Kada se korisnik uloguje tada hotspot sam napravi mangle pravilo koje oznacava pakete i to ovako:

Code:
[test1@presretac] /ip firewall mangle> print
Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic 
 0 D chain=hotspot action=mark-packet new-packet-mark=hotspot test passthrough=yes 
     src-address=192.168.1.1 

 1 D chain=hotspot action=mark-packet new-packet-mark=hotspot test passthrough=yes 
     dst-address=192.168.1.1


I ta pravila ne "hvataju" nista kada korisnici prave protok:

Code:
[test1@presretac] /ip firewall mangle> print stats
Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic 
 #   CHAIN                           ACTION                  BYTES           PACKETS        
 0 D hotspot                         mark-packet             0               0              
 1 D hotspot                         mark-packet             0               0              


Probao sam da napravim staticka pravila gde nema IP adresa odnosno gde se hvata sve sto prolazi kroz hotspot chain i opet sve nule. Ima li neko ideju kako da poteram ovo da radi?

Pozzz
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
79.143.167.*



+10 Profil

icon Re: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a29.06.2008. u 15:18 - pre 192 meseci
Probaj da ne koristish dvije rijechi za naziv marka, umjesto "hotspot test" stavi "hs_test"

Koliko vidim mangle pokushava da uhvati paket koji je markiran kao "hotspot", a ne "hotspot test".
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a29.06.2008. u 15:26 - pre 192 meseci
Probao sam i to (mada nikad do sada nisam imao problem kada sam bilo gde koristio dve reci) i ne vredi.

Kao sto rekoh u prethodnoj poruci, probao sam u mangle da hvatam bilo sta sto ide kroz hotspot chain i nista :(

P.S. Mangle ne pokusava da uhvati paket koji se zove "hotspot" nego pokusava da uhvati paket koji ima chain hotspot sa odredjenim src i dst adresama i da te pakete oznaci kao "hotspot test".

[Ovu poruku je menjao Informer dana 29.06.2008. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a30.06.2008. u 12:36 - pre 192 meseci
Da, u pravu si, malo sam zhurio sa chitanjem...

Sad bash chitam mangle i u dokumentaciji pishe:

chain (forward | input | output | postrouting | prerouting)

dakle, ne mozhe hvatati hotspot pakete. postoji vjerovatno druga mogucjnost a to je da koristish, mozhda uspije:

Mikrotik-Mark-Id - firewall mangle chain name (HotSpot only). The MikroTik RADIUS client upon receiving this attribute creates a dynamic firewall mangle rule with action=jump chain=hotspot and jump-target equal to the atribute value.

Vishe o tome:
http://www.mikrotik.com/testdo...9/guide/aaa_radius_content.php

[Ovu poruku je menjao Schmidt dana 30.06.2008. u 13:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a30.06.2008. u 13:24 - pre 192 meseci
Ali mi je jako cudno da to ne moze posto su to sve dinamicka podesavanja koje je podesio sam hotspot. Suludo mi je da sama aplikacija podesi i da onda ne moze da radi...

Update: Uspeo sam nesto da uradim (ne znam da li radi kako treba) tako sto sam u mangle na pocetak stavio:

Code:
 0   chain=forward action=jump jump-target=hotspot


I onda sva ostala mangle pravila beleze saobracaj i oznacavaju pakete. Odoh da testiram da li je ok :)
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
79.143.167.*



+10 Profil

icon Re: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a30.06.2008. u 16:58 - pre 192 meseci
Sad si sve preusmjerio u chain hotspot, pa i saobracjaj koji prolazi kroz ruter, a ne dolazi sa hotspot interfejsa.
Mogao si isto tako manglovati i forward chain, bez jumpa, doshao bi na isto...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a30.06.2008. u 17:19 - pre 192 meseci
Hmm.... da. U pravu si.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Oznacavanje paketa koji idu preko hotspot-a

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.