Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_1234
Dragan Jovanovic
home

Član broj: 74432
Poruke: 27
195.178.54.*

Sajt: www.autogume.net


Profil

icon Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??16.01.2007. u 08:51 - pre 210 meseci
Molio bih za pomoć oko jedne interesantne stvari koja može zanimati još po nekog.

Zapravo, imam wireless mrežu i proveru korisnika vršim preko MikroTikovog HotSpot-a. Dakle interesuje me da li je moguće i kako (ukoliko neko od vas ima iskustva) da podatke iz HotSpot statistike isčitavam u eksternu bazu MySQL. Ideja je da napravim korisnički interfejs (web stranu) preko koje korisnik može da se nakači na svoj nalog i pogleda koliko je podataka preneo u toku tekućeg meseca i koliko je vremena proveo online (ovo za vreme nije bitno, bitnije je ovo za protok jer korisnike koji uzimaju LITE pakete sa merenjem protoka ograničavam u okviru HotSpota - Limit Bytes In i Limit Bytes Out).

Unapred hvala.

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

no2_wire
Darko Mirkovic

Član broj: 111436
Poruke: 48
87.250.110.*



Profil

icon Re: Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??16.01.2007. u 22:35 - pre 210 meseci
Ako si sam podesio Hotspot onda me cudi kako nemas ideju da to rijesis.Da bi mikrotik i mysql mogli komunicirati (uslovno receno) potrebna ti je neka aplikacija koja koristi RADIUS ili netflow (traficflow kod mikrotika) protokol.Pa tek onda da na osnovu te baza najlakse mozda PHP odradis to sto ti treba ako neces gotova resenja koja moras da platis.Moj ti je predlog freeradius ako hoces nesto profi ali sumnjam da ces ga znati podesiti.Posto vjerujem da imas mikrotik verziju 2.9.6 onda ne mozes da imas neke stvari koje donose verzije 2.9.27 pa na gore ja mislim a to je usermanager.Ako imas samo jedan mikrotik onda bi ti sve to rijesio user manager ali tek od verzija 2.9.30 ja mislim posto on ima dobro odradjenu user page http://wiki.mikrotik.com/images/8/86/UserManUserStatus.png a mozda da pogledas neke i netflow analizere mozda ti i to pomogne.Ne budi lijen.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dragan_1234
Dragan Jovanovic
home

Član broj: 74432
Poruke: 27
195.178.54.*

Sajt: www.autogume.net


Profil

icon Re: Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??19.01.2007. u 09:06 - pre 209 meseci
Hvala na interesovanju za moj problem.

Stvari stoje ovako: Imam 2 MikroTika 2.9.27 sa HotSpotom i provera korisnika se vrši na nivou MTa, odnosno u okviru Usera na HotSpotu i tu su i postavljena ograničenja LimitBytesIn i Out. Takođe na jednom MTu imam 2 HotSpota podignuta za dva interfejsa. E sada koje mi rešenje preporučuješ da sve podatke objedinim na jednom mestu (MySQL) kako bi mogao da napravim PHP stranicu kojom bi kosrisnici mogli da proveravaju svoje naloge.

Molio bih te ako možeš ukratko da mi objasniš kako se postavlja RADIUS server sa MTom jer sa tim nemam nikakvog iskustva. Takođe me interesuje da li RADIUS preuzima podatke od MTa na vremenski određene intervale ili je potreban nekakav zahtev (upit ili sl.)?

Možda su pitanja malo laička ali ako te ne mrzi čisto ukratko.

Hvala unapred na pomoći!

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

AdiX
Bosnia

Član broj: 61909
Poruke: 219
*.PPPoE-2314.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??19.01.2007. u 10:04 - pre 209 meseci
http://wiki.mikrotik.com/wiki/..._use_with_MikroTik_-_By_Ramona
 
Odgovor na temu

mdarko
Glina

Član broj: 7314
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??19.01.2007. u 15:29 - pre 209 meseci
Na tom MikroTiku imas radius server,
http://wiki.mikrotik.com/wiki/User_Manager/Hotspot_Example
na drugom samo podesis

/ radius add service=hotspot address=y.y.y.y secret=123456
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kako iz HotSpota isčitati statistiku u bazu??

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.