Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sony dsc-h50 iskustva korisnika

[es] :: Digitalni fotoaparati :: sony dsc-h50 iskustva korisnika

[ Pregleda: 5742 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasasabac
sasa popovic
trgovac,kiko

Član broj: 186356
Poruke: 6
*.eunet.yu.



Profil

icon sony dsc-h50 iskustva korisnika29.06.2008. u 08:43 - pre 192 meseci
Molim za pomoc. Odlucio sam se za kupovinu ovog modela, pa me zanima moze li mi neko iz prve ruke reci (vlasnik ili korisnik)- koje su mu lose strane? Da li postoji BITNA razlika izmedju njega i modela dSc-h9, i zasto je jeftiniji od h9 iako je noviji model? Da li je snimak sa maksimalnim zumom uporebljiv i prilikom fotografisanja iz ruke, a ne samo sa stativa? Ono sto sam do sada pronasao na `netu, (uz moje slabije poznavanje engleskog) nije dalo odgovore na moja pitanja. Svakako cu ga kupiti jer nisam previse zahtevan korisnik, ali ono sto meni treba (dugacak zum. pokretni ekran, daljinska kontrola, solidan video mod sa zumiranjem) h50 ima, i to po pristojnoj ceni. Kada ga kupim, javicu se ponovo sa laickim, ali iskrenim utiscima. Mozda ce nekome znaciti.
Hvala.

[Ovu poruku je menjao sasasabac dana 01.07.2008. u 06:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sasasabac dana 01.07.2008. u 06:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Egaleo
Bgd - Athens

Član broj: 113577
Poruke: 18
91.148.94.*



Profil

icon Re: sony dmc-h50 iskustva korisnika30.06.2008. u 13:12 - pre 192 meseci
Pretpostavljam da mislis na DSC-H50. Par meseci sam proucavao po netu sta bi bio dobar izbor i mislim da nisam pogresio. Nemoj da te zavarava cena u odnosu na h9 jer se radi o inerciji prodavaca i novoj politici cena u Soniju. H50 je naslednik H9 sa malo drugacijim dizajnom i vise poboljsanja. Za maksimalni zoom moras da imas ekstra cvrstu ruku ili oslonac ali to vazi za sve aparate, ultra zoom pogotovo. Generalno, stabilizacija odlicno radi posao i fotografije sa distance su vrlo ostre. Nemam sad vremena ali videcu da postujem neki primer pa ce ti biti jasnije.
 
Odgovor na temu

sasasabac
sasa popovic
trgovac,kiko

Član broj: 186356
Poruke: 6
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika01.07.2008. u 05:26 - pre 192 meseci
Hvala unapred EGALEO.
(naravno DSC)
Da li mozda znate da mi odgovorite na ovo pitanje; posto je poznato da svi aparati (osim SLR-ova i nekih Fujijevih modela) muku muce sa sumom pri losijem osvetljenu, da li je Sony sa ovim modelom nesto napredovao ili ne -(vidim po specifikaciji da su malo promenili velicinu senzora)? Da li zonerica (koja dolazi u paketu sa aparatom i koja aparatu daje zaista mocan izgled), ima neku svrhu i koja je?
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
91.150.102.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika01.07.2008. u 09:34 - pre 192 meseci
Uglavnom napredak u kolicini kolornog suma u kompakt klasi se vise odnosi na naprednije algoritme unutar samog aparata za ciscenje suma na visim ISO nego na realnu prevenciju pojave suma. U svakom slucaju noviji Sonijevi modeli imaju nesto bolje rezultate na tu temu, od predhodne generacije.

A svrha zonerice je da spreci upliv svetla sa strane u objektiv, kako bi eventualno sprecili pojavu flare-a.
 
Odgovor na temu

sasasabac
sasa popovic
trgovac,kiko

Član broj: 186356
Poruke: 6
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika03.07.2008. u 12:10 - pre 192 meseci
Kupio sam aparat. Moj prvi utisak je potpuna impresija, ali videcemo vremenom. Javicu se za par dana sa utiscima.
Kupio sam i stativ Velbon cx-440 - nije losa stvar, ali je ipak igracka.
 
Odgovor na temu

sasasabac
sasa popovic
trgovac,kiko

Član broj: 186356
Poruke: 6
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika09.07.2008. u 07:01 - pre 192 meseci
Evo mene ponovo da ispunim obecanje. Ovako:
Fotografije u automatskom modu nisu lose, ali su dosta bolje kada se rucno podese parametri.
Iole losije osvetljenje rezultuje sumom na fotkama, ali sa time bi trebalo da se pomirimo svi mi koji hocemo aparat
-sveujednomzamanjeod500evra-.
Super steady shot odlicno obavlja posao, tako da i pri maximalnom uvelicanju moze da se napravi solidna fotografija. Zanimljivo - digitalni zum moze da se koristi (gubitci nisu toliki kao sto sam vidjao na nekim drugim modelima).
Video mod, ako je dobro svetlo je besprekoran. Jede memoriju, ali to je i logicno.
Rezervna baterija je nesto sto treba kupiti odmah uz aparat - verujte mi na rec, posebno prvih dana kada se nova igracka ne ispusta iz ruku.
Night shot funkionise na maximalno 1,5 - 2m udaljenosti i uz to fotografija je jedva upotrbljiva, ali shvatite to kao poklon iz Sony-ja. Na kraju krajeva, negde sam procitao neciji komentar koji kaze: Bolje ikakva fotografija nego nikakva.
Za blic u jednom textu kazu da ima domet cak do 15m. Kazu...
Telo aparata lepo izgleda (SLR-like), ali je rukohvat mogao biti masivniji. Rukovanje je lako i intuitivno. Po meni - sve je na svome mestu.
Jako dobra fora je smilley shot (valjda se tako pise).
Ekran je odlican: vidljiv iz svih uglova i pri svakakvom udaru svetla, izgleda da je stvarno otporan na ogrebotine, ali na otiske prstiju definitivno nije.
Daljinski koji ide uz aparat ne izgleda kao da mu je dorastao kvalitetom, ali je veoma koristan i kod fotografisanja i kod pregleda snimljenog materijala na tv-u.
Stativ koji sam kupio je samo ovo: lep.
Sve u svemu, ovo je odlican aparat sa obzirom na to koliko kosta i sta sve nudi, i moje licno mislenje je da za ove novce mozete kupiti slican ali ne i bolji NOV fotoaparat. Fotografije dobijene sa njim prevazilaze sva moja ocekivanja, i ja sam potpuno zadovoljan kupovinom.
Imao sam priliku da ga direktno uporedim sa Canon s5-is. Sta znam - meni je sve to skoro isto, s`tim sto Sony nudi
vise u smislu veci ekran, daljinski, veca rezolucija, veci opticki zum... Canon moze da fotografise i usred snimanja videa i ima stopicu za externi blic. Ovo prvo - ok, ali drugo... sta ce mi.

NAGLASAVAM: sve ovo su vidjenja jednog amatera koji ne zna puno o fotografiji, i ciji budzet je veoma ogranicen.

Nadam se da cu ovim tekstom pomoci nekome da se lakse odluci pri kupovini.

Evo jedna fotka sa auto podesavanjima. Na prvi pogled nije nesto, ali to je fotografisano sa maximalnim optickim + maksimalnim digitalnim zumom iz ruke. Ja mislim da je to ipak nesto.
prikacicu kasnije jos fotografija.

[Ovu poruku je menjao sasasabac dana 09.07.2008. u 12:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maxa11
Marko Stanojević
Nis

Član broj: 142573
Poruke: 295
195.222.98.*



+1 Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika09.07.2008. u 07:18 - pre 192 meseci
aj obesi neku sliku da vidimo šta radi taj Sony
 
Odgovor na temu

sasasabac
sasa popovic
trgovac,kiko

Član broj: 186356
Poruke: 6
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika10.07.2008. u 05:20 - pre 192 meseci
Evo jos malo fotografija. Napominjem - sve su slikane u automatskom modu iz ruke. Naravno, nisu savrsene, ali moje potrebe su zadovoljene.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

filippgmne
Filip Despotović
Podgorica

Član broj: 189113
Poruke: 2
213.133.20.*



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika27.07.2008. u 23:29 - pre 191 meseci
kako se kreću cijene za H50, u eurima ?
 
Odgovor na temu

sasasabac
sasa popovic
trgovac,kiko

Član broj: 186356
Poruke: 6
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika14.08.2008. u 05:03 - pre 191 meseci
Cena mu je od 320e. Evo posle nekog vremena koriscenja, zakljucujem: nudi dosta toga sa obzirom na cenu, ali nije resen problem suma pri losijem svetlu.
 
Odgovor na temu

filippgmne
Filip Despotović
Podgorica

Član broj: 189113
Poruke: 2
213.133.20.*



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika17.08.2008. u 13:37 - pre 191 meseci
Kupio sam.Odličan je aparat koliko mi se čini poslije neđelju dana.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MerisT

Član broj: 203644
Poruke: 1
77.238.216.*



Profil

icon Re: sony dsc-h50 iskustva korisnika04.12.2008. u 23:47 - pre 187 meseci
ovo ***ote ko baranda
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: sony dsc-h50 iskustva korisnika

[ Pregleda: 5742 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.