Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Animacija putanje alata pisane u APT-u

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Animacija putanje alata pisane u APT-u

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesa_elektron

Član broj: 55587
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Animacija putanje alata pisane u APT-u27.06.2008. u 20:49 - pre 192 meseci
Ima li ko program Visual CamScript za animaciju putanje alata za programe pisane APT-u?
Na sajtu CNC Focus nije moguće skinuti je (postoji neki problem), pa ako neko već ima ovaj program
(veličina je oko 3 Mb), bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

ivostar
Ivan Stankovic
Beograd

Član broj: 75360
Poruke: 30
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Animacija putanje alata pisane u APT-u28.06.2008. u 13:01 - pre 192 meseci


-imam program NC VERIFAY za SIMULACIJU putanje alata 3 AXSIS koji moze koristiti CLF file izlaz i APT standardni ISO

- mislim da APT cl-file je standard za citanje pozicija alata osim u nekim postprocesorskim komandama koje nisu toliko bitne za verifikaciju osim definicije CUTTER koju mozes sam dodaiti u pitalici nc-verifay PROGRAMA

-DEFINICIJU SIROVINE DIMENZIJE I POZICIJU dajes pre startovanja verifikacije

-SIMULACIJA KRETANJA SAMIH DELOVA CNC MASINE program ne PODRZAVA -cena takvog je veca

-MULTIAXSIS simulaciju 5-osno glodanje ne podrzava jer ta verzija je takodje skuplja

## da se razumemo program moze koristiti za simulaciju putanje alata a ULAZNI podatak mu je :
- standardni NC cod
- ili standardni CL FILE /svih CAD softwera osim MASTERCAM jer on ima poseban clfile zapis./

mislim da izlaz APTCLFILE tvog rada bi mogao ovaj program /NC VERIFAY da zavrsi posao /
za potvrdu toga posalji mi aptclfile izlaz i dim. sirovine i precnik alata upotrebljenog u tom programu pa da ti potvrdim
uspesnost verifikacije

[email protected]
pozdrav Ivan
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.rs
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Animacija putanje alata pisane u APT-u28.06.2008. u 22:11 - pre 192 meseci
Davno bese... mislim da sam jednom ucitao APT file u CATIA modul za cnc
masine i dobio putanju alata.
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Animacija putanje alata pisane u APT-u

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.