Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije

[es] :: .NET :: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije

[ Pregleda: 4001 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije26.06.2008. u 21:51 - pre 192 meseci
Da li je moguce izvesti komunikaciju izmedju dve aplikacije, recimo da prva aplikacija prosledi neku vrednost drugoj aplikaciji ili pozove event druge aplikacije? (govorim o exe file-ovima)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije27.06.2008. u 00:34 - pre 192 meseci
Naravno, i nacini su brojni. TCP/IP (sa gomilom razradjenih protokola kroz njega), named pipes, DDE (mislim da je ovo jos uvek pordzano) su samo neki od tih nacina.
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije27.06.2008. u 19:10 - pre 192 meseci
Zahvaljujem nasao sam sta mi treba

[Ovu poruku je menjao perolozac123 dana 27.06.2008. u 20:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije27.06.2008. u 19:26 - pre 192 meseci
AKo koristis novi framework (3.0+) mozes da iskoristi WCF da kreiras komunikacioni kanal preko named pipes.

Imas primer ovde: Create a Intra-Application Named Pipe using WCF in .Net

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije27.06.2008. u 20:56 - pre 192 meseci
Hvala na post-u
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije29.06.2008. u 22:46 - pre 192 meseci
Mislio sam da sam nasao ono sto mi treba :) moja greska

Koristim vb.net 2005 i koliko sam shvatio ne mogu koristiti DDE

Ono sto meni treba je sledece: u prvoj aplikaciji recimo imam textbox i hteo bih da iz druge aplikacije unesem neki tekst u taj textbox. Moze li mi neko dati code?
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
212.5.210.*



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije30.06.2008. u 12:53 - pre 192 meseci
Pa ne moze bas kako si zamislio. Nije to samo parce koda, trebalo bi da razradis mehanizam.

Pomenuli su ti ljudi TCP, ja dodajem Message Queueing, mada ti za ovo treba dodatna komponenta u Windows-u.

Mislim da direktno iz jedne aplikacije u drugu (pozivanjem klase ili metode) neces moci.
Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije30.06.2008. u 13:37 - pre 192 meseci
Citat:
@bunker
Mislim da direktno iz jedne aplikacije u drugu (pozivanjem klase ili metode) neces moci.

Tacno .. potpuna medjuprocesna komunikacija pod Windows-om je moguca samo kroz TCP/UDP protokole ..
a ako hoces da iskopiras tekst tj. neki string iz jednog u drugi program onda je to moguce odraditi preko sistemske poruke WM_COPYDATA
ako zelis da zaobidjes pomenute protokole

MSDN - WM_COPYDATA
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms649011(VS.85).aspx

Ovde je primer bas ono sto ti treba
http://www.codersource.net/mfc_ipc_wm_copydata.aspx

Primer je u C#-u mada mozes i sam da prekodiras za vb.net
http://www.codeproject.com/KB/cs/wm_copydata_use.aspx

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije30.06.2008. u 14:27 - pre 192 meseci
Citat:
deerbeer: Tacno .. potpuna medjuprocesna komunikacija pod Windows-om je moguca samo kroz TCP/UDP protokole ..


Netacno, postoje razni nacini za medjuprocesnu komunikaciju i TCP/UDP je samo jedna od njih, inace najneoptimalnija zbog velikog overhead-a. Pored toga direktna komunikacije moze da se obavi i kroz named pipes i shared memory blokove. Sta vise .NET remoting ima punu podrsku za remoting preko named pipes kroz IpcChannel, tako da mozes cak direktno da pozivas metode i generises remote klase preko pipe-ova.
Primer: Using Remoting IpcChannel in Framework 2.0




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije30.06.2008. u 15:06 - pre 192 meseci
Citat:
mmix: Netacno, postoje razni nacini za medjuprocesnu komunikaciju i TCP/UDP je samo jedna od njih, inace najneoptimalnija zbog velikog overhead-a. Pored toga direktna komunikacije moze da se obavi i kroz named pipes i shared memory blokove. Sta vise .NET remoting ima punu podrsku za remoting preko named pipes kroz IpcChannel, tako da mozes cak direktno da pozivas metode i generises remote klase preko pipe-ova.
Primer: Using Remoting IpcChannel in Framework 2.0


Kad sam rekao TCP/UDP izostavio sam Named Pipes (moja greska) jer znam da moze jer je bilo na ASP.NET forumu price o IpcChannel-u ..
A sto se tice Shared Memory blokova nisam siguran (nisam nikad ni probao da budem iskren)
koliko su fleksibilni i dobri za takvu realizaciju zato sam i spomenuo "potpuna medjuprocesna komunikacija na Windows-u"
jer je moguce i kroz WM_COPYDATA al je veoma nepraktican i ogranicen u vecini slucajeva
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije30.06.2008. u 21:55 - pre 192 meseci
Uh, probacu da nabudzim nesto pa cu javiti sta sam uradio

Ako neko ima prmer coda bio bih veoma zahvalan, u svakom slucaju hvala vam na pomoci.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije30.06.2008. u 23:13 - pre 192 meseci
Pa, dadose ti ljudi linkove ka primerima
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije01.07.2008. u 17:40 - pre 192 meseci
Znam i zahvalan sam na tome, mislio sam da ako neko ima gotov code mogao bi da nakaci.

Mozda sam naporan ali sta sve nisam pokusao i jos nisam uspeo.
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
212.5.210.*



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije02.07.2008. u 08:13 - pre 192 meseci
'Ajde da ti pomognemo, ali reci sta si pokusao i sta nece.

Koji si metod za komunikaciju koristio?
Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije02.07.2008. u 22:50 - pre 192 meseci
dosao sam do zakljucka: bolje je znati manje i redje nego vise i cesce :)

danas sam definitivno odustao od direktne komunikacije izmedju dve aplikacije, ono sto meni treba odradicu sa FileSystemWatcher, mislim da je mnogo jednostavnije da na izabranom folderu pratim promene a iz druge aplikacije punim taj folder recimo xml file-ovima.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije03.07.2008. u 08:12 - pre 192 meseci
Ah, cuveni "swivel chain integration"

Zakljucak ti je los, bolje bi bilo i za tebe i za tvoju distribuiranu aplikaciju da naucis nesto o IPC sistemima i remotingu nego sto se oslanjas na taj komunikacioni kanal (razmena fajlova preko FSa) nad kojim nemas nikakvu transakcionu kontrolu; od svih mogucih IPC sistema izabrao si najlaksi i najgori.

Citat:
deerbeer: A sto se tice Shared Memory blokova nisam siguran (nisam nikad ni probao da budem iskren) koliko su fleksibilni i dobri za takvu realizaciju zato sam i spomenuo "potpuna medjuprocesna komunikacija na Windows-u"


Pa nisu fleksibilni, u principu se ponasaju kao gornji sistem sa prebacivanjem fajlova, samo se zaobilazi disk sistem i sve se radi u memoriji. Shared memory block nije nista komplikovano, isto parce fizicke memorije lockovano u dva virtuelna adresna prostora u dva procesa i na to nakacen jedan mutex koji kontrolise trenutno "vlasnistvo" nad blokom, nalik na koriscenje lock() za multi-threaded kontrolu. Problem je naravno sto sistem nije bas pametan, nema nikakve transakcione kontrole, nema nacina da znas da li je blok ili nije dobio nove informacije sem da ga periodicno proveravas ili da implementiras neki Event based sistem za notifikaciju.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije03.07.2008. u 11:19 - pre 192 meseci
Citat:
perolozac123: dosao sam do zakljucka: bolje je znati manje i redje nego vise i cesce

A moze i ovako : Sto manje znam manje ce da boli !!!
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

perolozac123
Aleksandar
Cacak

Član broj: 182138
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije03.07.2008. u 22:24 - pre 192 meseci
"Pa nisu fleksibilni, u principu se ponasaju kao gornji sistem sa prebacivanjem fajlova, samo se zaobilazi disk sistem i sve se radi u memoriji. Shared memory block nije nista komplikovano, isto parce fizicke memorije lockovano u dva virtuelna adresna prostora u dva procesa i na to nakacen jedan mutex koji kontrolise trenutno "vlasnistvo" nad blokom, nalik na koriscenje lock() za multi-threaded kontrolu. Problem je naravno sto sistem nije bas pametan, nema nikakve transakcione kontrole, nema nacina da znas da li je blok ili nije dobio nove informacije sem da ga periodicno proveravas ili da implementiras neki Event based sistem za notifikaciju."

mmix, hvala na opsirnom odgovoru, ubio si me ko granom, upravo razmisljam sto li sam uopste i poceo da ucim vb :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije04.07.2008. u 06:39 - pre 192 meseci
zasto jednostavno ne bi koristio RegisterWindowMessage i BroadCastSystemMessage api-je i onda subclassovao obe forme za tu custom poruku koju bi registrovao iz obe aplikacije...

to je relativno jednostavno da se implementira i provereno radi posao (ja sam davno koristio taj metod da komuniciram izmedju dve VB aplikacije)
 
Odgovor na temu

djdzo
Serviser racunara i digitalnih aparata
Srbija

Član broj: 30510
Poruke: 30



Profil

icon Re: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije04.07.2008. u 15:50 - pre 192 meseci
hvala na postu, probacu i to :)

nalog od kolege :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: vb.net komunikacija izmedju 2 aplikacije

[ Pregleda: 4001 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.