Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje web i desktop aplikacije?

[es] :: PHP :: Povezivanje web i desktop aplikacije?

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Povezivanje web i desktop aplikacije?07.12.2006. u 18:41 - pre 211 meseci
Pozdrav,
pitanje je prosto, ali rešenje (barem za mene) nije: Dakle, imam dve aplikacije, jedna se vrti na serveru, PHP je u pitanju, a druga je desktop aplikacija (Delphi). Zanima me kako odraditi razmenu podataka (obostranu) između ove dve aplikacije, a da to bude iole sigurno? Recimo iz desktop aplikacije treba da pošaljem nešto web aplikaciji, treba da se ulogujem pre nego što pošaljem podatke, pa ne bih baš da šaljem to običnim post/get zahtevom bez ikakve enkripcije jer bi neko snifferom mogao da pročita informacije o loginu ili podatke koje razmenjuju web i desktop aplikacija.
Do sada se komunikacija svodila na baš jednostavne stvari pa nije bilo potrebe za nekom bezbednosti, ali sada bih voleo da podignem to na neki viši nivo.

p.s. Malo je diskutabilno da li je ova tema trebalo ovde da se nađe, ali zaista je "pola-pola" između PHPa i Delphija, tako da...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?07.12.2006. u 21:29 - pre 211 meseci
Ako je prisluškivanje problem onda ti nikakvo logovanje neće pomoći jer uvek postoji rizik da ti neko preotme sesiju ili nešto slično.
Čini mi se da je najčistije rešenje da se odmah vrši POST transfer cele datoteke (važi za oba pravca) koja je naročito kodirana, a da prijemnik to pokuša dekodirati pa ako ustanovi da je validna onda je i upotrebi za dalji rad.
Poenta je kako izvršiti kodiranje, ali svaki put na drugi način da se nebi mogla reprodukovati šema.

Uobičajno je da se za te stvari koristi "plivajući kod", tj ključ po kojem se kodira svaki bajt datoteke, a koji je svaki put drugačiji, samo je algoritam kojim on utiče na sadržaj uvek isti.
E sad treba u završni paket ubaciti i sam ključ da bi ga prijemnik upotrebio ali ne u sirovom obliku već je i on kodiran, ali ovaj put standardnim načinom.
Takođe ne bi trebalo da ga ubacuješ uvek na isto mesto u paket nego recimo ovako:
- kreiraš random broj za položaj tog ključa
- insertuješ ključ na taj položaj u datoteku
- na fixno mesto u tom paketu ubaciš integer sa vrednošću tog položaja
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?07.12.2006. u 21:44 - pre 211 meseci
Sasvim je druga stvar ako sam sadržaj komunikacije nepredstavlja neku tajnu nego je samo bitno sprečiti napadača da reprodukuje/simulira saobraćaj i podatke.
Tada se može koristiti slanje posebno sklepanog ključa koji je prikačen uz sadržaj a čiju validaciju vrši prijemnik.
Recimo često se koristi varijanta:
do {
$kljuc= GenerišiSlucajniKljuc();
$VecPostoji= PotraziUBaziDaliJeVecKoristen();
} while($VecPostoji);
UbaciUBazuKorištenihKljučeva($kljuc);
$Paket= $kljuc.md5($kljuc.'neki tajni dodatak');

Pošto je $kljuc uvek iste dužine prijemnik zna gde da ga prepolovi, zna koji je tajni dodatak pa će umeti da ponovi ovo hešovanje da bi ga uporedio s originalom.

Smeštanje upotrebljenih ključeva u bazu je korisno za obe varijante da bi se sprečilo reprodukovanje snimljenog saobraćaja. Prijemnik će jednostavno ignorisati sadržaj ako je prisutan već upotrebljen ključ.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?07.12.2006. u 21:45 - pre 211 meseci
pa nadju neku kontrolu (kao to je TIEHTTP) za delphi, I onda ili preko post/get metoda radi. A jos bolja solucija je da to odradis preko web servisa na php strani (i ukljuci ssl)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?07.12.2006. u 22:40 - pre 211 meseci
Meh, ipak to nisu toliko poverljivi podaci
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?08.12.2006. u 12:56 - pre 211 meseci
Onda ti se zadatak svodi na proveru verodostojnosti pošaljioca podataka.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
194.106.174.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?08.12.2006. u 18:34 - pre 211 meseci
Hm, ok.
Ali, da li se sama komunikacija dve aplikacije svodi na običan post/get ili je nešto drugo u pitanju?
Naravno, ja mogu to da odradim sa post/get ali me zanima kako se to obično radi?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?08.12.2006. u 20:13 - pre 211 meseci
pa ja ti rekoh. Web servisi sluze za takve primene. Za php4 pogledaj NuSoap biblioteku.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
194.106.174.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Povezivanje web i desktop aplikacije?08.12.2006. u 20:19 - pre 211 meseci
Aham... ok, znači moraću još nešto da proučavam
A za php5 jel ima tako nešto? (pitam čisto informativno)

edit: Ok, našao sam nešto na https://sourceforge.net/search...earch=soft&words=soap+php5
A sad na čitaje
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Povezivanje web i desktop aplikacije?

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.